Какво мога да направя в този случай?

  • 829
  • 12
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 64
Това е първата тема, която пускам така ,че ако нещо не е както трябва ме извинете.
Преди малко имах много неприятна ситуация.Прибирахме се с приятелка с количките по доста оживена улица,на която има тротоар,но неизползваем тъй като един господин е решил там да си прави пазар на коли като по цялата дължина на тротоара е подредил коли без номера със съответните табели с характеристиките и цената.Та не се стърпях и му направих забележка ,че това място е за пешеходци и с количките вървим по пътя,а той като ми отвори една уста  толкова пари имал толкова коли си купил.Казах му че има места за тази дейност и там се плаща на общината а той наглия ми вика ти от къде знаеш ,че не съм си платил.Дай да видя документа бе му викам а той гледай си работата.Накрая му викам ще се обадя където трябва ,той взе да ме обиждас много вулгарни изрази. Rolling EyesСтрашно се ядосах и той имал жена и дете и не им пречело да вървят по улицата Simple SmileПрибрах се и се обадих в КАТ като им казах,че един господин продава коли които нерегистрирани се изпробват между блоковете и заемат целия тротоар,дежурния много набързо ми каза добре ще пратя кола и ми затвори.Въпроса ми е трябваше ли да ми дадат някакъв входящ номер на обаждането и не трябваше ли да питат кой се обажда?Понеже в момента в който се карахме един искаше да пробва една кола и тоз му вика ама тук наоколо ,че полицаите мрънкат като се ходи надалеч.Мисля си че те знаят и просто няма да ми обърнат внимание.Ами това е,ако съм досадила ме извинете  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 797
На устно обаждане входящ номер не знам как могат да ти дадат.Пусни писмена жалба Peace
Обади се и в Общината, твърде е възможно нищо да не е платил.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Може и да си права, че те си знаят и няма да ти обърнат внимание. Предполагам и други са им сигнализирали, но нали знаеш- където играе паричката, за съжаление законът отстъпва. 

Не се ядосвай  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 891
На патрулиращите полицаи, работата им е да обикалят квартала. Съмнявам се да не знаят, а за кварталния да не говоря. Общината е вариант.

# 4
  • Мнения: 1 371
Отиваш на място в полицията, пускаш жалба и получаваш входящ номер. Друг начин няма. После те са длъжни да ти кажат какво са предприели и установили. А така само по телефона - файда незнам дали ще има.... Thinking

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 64
Той,вечер ги прибира някъде не стоят там а със сигурност  не е платил защото като го питах и леко се притесни.А патрулките постоянно си минават от там няма начин да не са го видели.За каране без регистрация се взима книжка и има солидна глоба,но явно наистина играят парите.

# 6
  • Мнения: 251
Може и да си права, че те си знаят и няма да ти обърнат внимание. Предполагам и други са им сигнализирали, но нали знаеш- където играе паричката, за съжаление законът отстъпва. 

Не се ядосвай  bouquet

 Peace
В нашата страна всичко е така  Confused

# 7
  • Мнения: 1 371
[...В нашата страна всичко е така  Confused
Точно за това не трябва да се оставя всичко на самотек или на приказки от сорта- той си плаща. Трябва да се пробва всяка възможност - определена от закона. Не може някой си да затвори ей така тротоар и да продава, защото така е решил.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 64
Току що мъж ми се прибра и каза че имало само една кола останала GrinningЯвно е имало намеса някаква.Дано и занапред да няма коли,ще видим утре как ще е. Hug

# 9
[...В нашата страна всичко е така  Confused
Точно за това не трябва да се оставя всичко на самотек или на приказки от сорта- той си плаща. Трябва да се пробва всяка възможност - определена от закона. Не може някой си да затвори ей така тротоар и да продава, защото така е решил.

Е да ама в България всичко може -Зависи колко плащаш ,зависи на кой си роднина и т. н.

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Според мен отново ще си нареди колите след ден - два, с надеждата, че ти е минал ядът и си позабравила случката.
Вариантът от полицията да направят нещо, само след обаждането ти по телефона - също го изключвам. Очевидно ченгетата знаят и си траят.
Оплакване в общината би свършило работа, но в писмен вид, с входящ номер, както вече са ти казали.

Но имам и друго предложение - медии. Телевизия най - добре  Laughing БНТ, бТВ или Нова. Тъкмо сега в летния период се чудят какво да правят и биха снимали подобен репортаж. Но трябва да си готова да застанеш пред камерата и да разкажеш случката.

# 11
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
аз имах същия проблем преди време.
Обадих се в полицията - там ми казаха 4е не е тяхна работа, а на общинска полиция.
Обадих се в общинска полиция - там ми казаха че не е тяхна работа, а на полицията.
Обадих се в полицията......
Държах се като пълен идиот и следвах инструкциите които ми даваха. На третото обаждане ги записах.
Обадих се във в-к Позвънете и в общината. Нямам представа как са се развили нещата, но малко след това сложиха едни железни скоби на края на тротоара, така че не може да се качи кола  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 371
аз имах същия проблем преди време.
Обадих се в полицията - там ми казаха 4е не е тяхна работа, а на общинска полиция.
Обадих се в общинска полиция - там ми казаха че не е тяхна работа, а на полицията.
Обадих се в полицията......
Държах се като пълен идиот и следвах инструкциите които ми даваха. На третото обаждане ги записах.
Обадих се във в-к Позвънете и в общината. Нямам представа как са се развили нещата, но малко след това сложиха едни железни скоби на края на тротоара, така че не може да се качи кола  Simple Smile
Моите поздравления.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт