Подправките в бебешката храна...

  • 2 468
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 500
Знае ли някой, какви подправки могат да се слагат в храната на 8-9 месечно бебе Confused:
Изключвам естествено, лютите: черен и червен пипер Sign Exclamation
А, друго Confused: Моля, споделете опит Laughing  Sign Exclamation

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Копър, магданоз. Целина не смея, понеже е алергичен, пък тя се води алергизираща. Мисля, че може и по мнооого малко дафинов лист - който разбира се после се вади Wink

Аз по принци за нас готвя с много подправки - обичам по-нетрадиционен вкус , но за малкия не смея.Обаче като се замисля, не могат ли да се слагат като подправки "тревите", които ги има в бебешките чайове?

# 2
  • Мнения: 5 500
И аз готвя с много подправки и то все нетрадиционни. Копър и магданоз му давам отдавна, целина не съм, даф. лист, когато му готвя зеле, но парченце колкото бобено зърно.
Слагам и по малко босилек, мащерка, розмарин съвсем, съвсем, съвсем мъничко, защото той е много силен.
Чудя се, дали може не люто къри, майоран, куркума Confused:

# 3
  • Мнения: 7 831
Слагам чубрица, босилек, джоджен, целина (нямам проблеми с нея), разбира се магданоз и копър, кромид и праз лук (но първо на една порция, че може да не го хареса, да не хвърлям цялото количества, защото аз готвя и замразявам). Всички подправки слагам в умерени количества, с изключениe на магданоза и копъра.
А и аз да ви попитам слагали ли сте червено цвекло? Четох някъде че е много полезно.

# 4
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Ellypr
А и аз да ви попитам слагали ли сте червено цвекло? Четох някъде че е много полезно.


Да, наистина е много полезно Laughing аз го използвам в сокчета, пюрета и супички.

# 5
  • Мнения: 7 831
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Ellypr
А и аз да ви попитам слагали ли сте червено цвекло? Четох някъде че е много полезно.


Да, наистина е много полезно Laughing аз го използвам в сокчета, пюрета и супички.


Как в сокчетата сурово ли?

# 6
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Ellypr
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Ellypr
А и аз да ви попитам слагали ли сте червено цвекло? Четох някъде че е много полезно.


Да, наистина е много полезно Laughing аз го използвам в сокчета, пюрета и супички.


Как в сокчетата сурово ли?



Да, парче обелено и измито цвекло, парче морков и резенче зеле, бум в сокоизтисквачката и хайде сокче, може ако искаш да сложиш и парче ябълка. Ако се свари никакъв сок няма да изкараш от него.
Защо се притесняваш да го дадеш сурово Confused:

# 7
  • Мнения: 7 831
Не се притеснявам просто не знаех и питах. Ще пробвам  Grinning

# 8
Цитат
Чудя се, дали може не люто къри, майоран, куркума


според книжките, които съм чела, може. след като започнах да давам на сина си смесени пюрета, т.е. пюрета от повече от един зеленчук - около седми месец, започнах да му добавям и по някоя подправка. постепенно започнах да му готвя с почти всички подправки, които използвам и за нас, включително и тези за които питаш - нелюто къри, майорам, куркума.

# 9
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Anonymous
Цитат
Чудя се, дали може не люто къри, майоран, куркума


според книжките, които съм чела, може. след като започнах да давам на сина си смесени пюрета, т.е. пюрета от повече от един зеленчук - около седми месец, започнах да му добавям и по някоя подправка. постепенно започнах да му готвя с почти всички подправки, които използвам и за нас, включително и тези за които питаш - нелюто къри, майорам, куркума.


Благодаря ти, все пак с подправки става по-вкусна храната Wink  Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт