Pompa Avent

  • 1 402
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Moze li niakoi da mi kaze dali pompata raboti s shishe na Avent ot 330ml, zashtoto v upatvaneto pishe samo za tezi ot 125ml i ednokratnite torbichki

# 1
  • София
  • Мнения: 736
Не може да не става и на по-големита шишета на Авент, аз дори на Чико шишета я слагах и нямаше проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 752
Цитат на: anicat
Не може да не става и на по-големита шишета на Авент, аз дори на Чико шишета я слагах и нямаше проблем.


Ami az sega vzeh edno takova (330ml) i mi se struva che nikakuv vakum ne pravi...Az oshte ne sum rodila i niamam kurma, no reshih da vzema pompa na zaem za da vidia dali shte mi triabva po-natatuk. Dadoha mi ia bez shishe i ei taka ot lubopitstvo  reshih da probvam kato ia zapusha otdolu s ruka i pravi dosta vakum, a sega kato vzeh shishe pochti nikakuv...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 062
Ааа, при мен ставаха всички шишета на Авент. Не вярвам да има проблем. Аз слагах и големи, и малки шишета, нямаше проблем.

# 4
  • София
  • Мнения: 736
Аз отначало цял ден се мъчих с тази помпа да направя вакуум и то с малките, оригинални, шишета и с пълни с кърма гърди, та не се притеснявай. Не вярвам малките и големите шишета на Авент да са с различна резба. Тренировките на сухо не са меродавни, но ще са ти от полза определено. Пробвай отново да завинтиш по-силно шишето. Тази помпа на мен лично ми спаси живота, без да преувеличавам.

# 5
  • Мнения: 6 243
Става на всички шишета на Авент, става даже и на шишетата от пюрета Ганчев (от старите - с дълбоката резба Wink ).

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 375
Всички шишета на Авент са със стандартно гърло и еднаква резба, така че да стават на всички капачки, биберони, помпи, чашки и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 752
Blagodaria:)

# 8
  • София
  • Мнения: 1 121
Надежда, и аз направих такава "суха" тренировка - натисни по-силно към гърдата и вакуум ще се получи. Аз даже мислех, че някоя част липсва, или не съм я сглобила като хората, но просто трябва да се притисне по-силно. Аз ли съм с малки гърди, що ли...

# 9
  • София
  • Мнения: 752
Цитат на: Ani111
Надежда, и аз направих такава "суха" тренировка - натисни по-силно към гърдата и вакуум ще се получи. Аз даже мислех, че някоя част липсва, или не съм я сглобила като хората, но просто трябва да се притисне по-силно. Аз ли съм с малки гърди, що ли...


E ne sum s golemi, no samo da spodelia...toku shto probvah i s burkanche ot pure..pravi po-dobur vakum otkolkoto s shisheto na Avent... Neutral Face

# 10
  • София
  • Мнения: 736
Цитат на: Ani111
натисни по-силно към гърдата и вакуум ще се получи. Аз даже мислех, че някоя част липсва, или не съм я сглобила като хората, но просто трябва да се притисне по-силно. Аз ли съм с малки гърди, що ли...

Абсолютно правилно, трябва да се уплътни към гърдата! Размерът на гърдите няма значение, защото като дойде кърмата ще станат тройно по-големи, поне при мен беше така.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 272
Ако не прави вакуум помпата трябва да се провери дали е сглобена правилно... има една бяла гумена тапичка/клапа, която се слага от долната страна на помпата (на отвора, през който слиза кърмата в шишето). Ако е обърната обратно, не вакумира... знам го от опит newsm12  newsm62
В инструкцията пише, че без тази клапа помпата не работи, затова в комплета има резерва

# 12
  • Мнения: 4 915
Цитат на: Desem
Ако не прави вакуум помпата трябва да се провери дали е сглобена правилно... има една бяла гумена тапичка/клапа, която се слага от долната страна на помпата (на отвора, през който слиза кърмата в шишето). Ако е обърната обратно, не вакумира... знам го от опит newsm12  newsm62
В инструкцията пише, че без тази клапа помпата не работи, затова в комплета има резерва


Точно така е, и аз го знам от опит.  Mr. Green В болницата се мъчих, не се получи - бях сложила гумичката наопаки. Та се цедях с тип спринцовка - ужас нЕкакъв.  #Silly После у дома дойде една акушерка и ми я сглоби правилно.  Bulb  Grinning

За да прави добър вакуум, не е нужно шишето да е яко завъртяно. Важна е гумичката. Също така, ако помпата е мокра, работи по-добре. Пробвай се, първо ще работи на "празен ход", после засмуква (ама че дума подбрах  Mr. Green ) и готово.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 613
Цитат на: Desem
Ако не прави вакуум помпата трябва да се провери дали е сглобена правилно... има една бяла гумена тапичка/клапа, която се слага от долната страна на помпата (на отвора, през който слиза кърмата в шишето). Ако е обърната обратно, не вакумира... знам го от опит newsm12  newsm62
В инструкцията пише, че без тази клапа помпата не работи, затова в комплета има резерва


Колко пъти съм си го погаждала този номер... Докато свикна да я сглобявам. Но после бяк като в казармата. На сън да ме бутнеш я сглобявах със затворни очи за секунди.

Общи условия

Активация на акаунт