как се подобрява функцията на яйчниците ?

  • 1 234
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 88
ако има някой с такъв проблем ,моля да ми каже как се е лекувал ,че съм в пълно невидение ?Благодаря !В момента съм на дуфастон чаком да ми дойде и след 12 дена пак да го пия .Предписаха ми го за нефункциониране на яйчниците ,което не е доказано чрез изследване. Просто цикъла ми е много кратък и оскъден newsm78

# 1
  • Мнения: 313
как стигнаха до тази диагноза??? МНОГО Е ВАЖНО при проблеми със забременяването да се ходи в специализирани клиники поСТЕРИЛИТЕТ!!!!!!!!!!!!!!!! не се доверявай на случайни гениколози, дори и да имат славата на "добри"....за съжаление добрите клиники са на Владимиров, Стаменов, а там се чака много...можеш да пробваш в Плевен
Когато цикълат е кратък доколкото съм чувала е знак на намаляващ яйчников резерв - това не се лекува....но пак повтарям - ПЪРВО ПИТАЙ СПЕЦИАЛИСТ ПО СТЕРИЛИТЕТ!!!!

# 2
  • Мнения: 3 376
Дуфастонът се изписва, ако нивата на прогестерон в кръвта са ниски. Производството на Прогестерон наистина е в общи линии една от яйчниковите функции, но далеч не е единствената. Проблемът е, че ако започнеш да пиеш Дуфастон в неподходящо време, т.е преди да ти е минала овулацията, тази функция на яйчника ще бъде потисната. Освен това, нисък прогестерон се доказва след хормонални изследвания, а не на базата на кратък и оскъден цикъл. Съжалявам, но според мен лекарят, който те лекува, е некомпетентен. Най-добре отиди при специалист по репродуктивни проблеми. Ако искаш да те насочим към специалисти, трябва да ни кажеш от кой град си.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 88
Блгодаря ви много, аз съм от Варна!

# 4
  • Мнения: 1 335
Миличка, как така "нефункциониране на яйчниците" без изследване .... Sad
И дуфастон-ът се пие само след доказана овулация. Иначе я потиска.
Потърси второ мнение в клиника по стерилитет, както са те посъветвали момичетата
Дано намериш твоя лекар - коректен и специалист

Общи условия

Активация на акаунт