За наказателните постановления от КАТ едно питане

  • 693
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Който знае - да сподели, моля.

Вярно ли е, че наказателни постановления под 50 лв не се обжалват.

Мисля да съдя КАТ, то вече не само заради конкретния си случай, но много нагли - омръзна ми да се разкарвам като маймуна. Днес пак ми вдигнаха кръвното. Искам да се оплача и от отношението им, и от това, че не си вършат работата, и от това, че отказаха да ми заведат по надлежния ред жалба срещу административния им произвол, с които си служат.

Четох днес из нета и намерих тази информация за постановленията. То моето е готово след канските им мъки и зор да не го свършат в срок - 20 лв глоба. Сигурно ще ми излезе през носа тръгването по тоя съдебен път, ама не ми издържат нервите. Чудя се ще стане ли по каналния ред, или пак с хилядите вратички ще се измъкнат като прани гащи. Мразя това, но ако знам - поне предварително да си търся разни връзки и врътки и аз.

Апропо, някой ако може да ми препоръча поименно адвокат, обръгнал в тая материя.

Питането ми е конкретно за постановленията.  То какво се оказва - че под 50 лв не го броят за пара, що им е, то пари ли са или хартишляци.. #Cussing out

Другото е за да ми изпушат ушите, че просто днес много ми се събра, пък знам, че тук има разбрани и изслушващи добри души.  Peace

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 17:55 от SmaRt

# 1
  • Мнения: 7 107
Фишовете не се обжалват.
За постановленията   33uu Ако не забравя, утре ще прочета.

# 2
  • Мнения: 6 155
Вярно ли е, че наказателни постановления под 50 лв не се обжалват.



Вярно е - не се обжалват.

Чл. 189 ...(5) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.

# 3
  • Мнения: 326
Вярно е! С новия ЗДП за жалост се въведе това малоумие, което ще доведе до полицейски произвол, но такива са ни умниците в НС.
Пиши на коя дата е станало нарушението, защото може да те "хване" старият ЗДП /но не ми се вярва/, защото новият закон е в сила от 29.06.2007 г., ако не се лъжа.

# 4
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
ами, все пак за какво е написан акта?

# 5
  • Мнения: 1 669
ами, все пак за какво е написан акта?

И аз това питам...

Аз бих пробвала да обжалвам...

# 6
  • Мнения: 1 520
Актът е за паркиране.
Бях спряла пред нас, където има знак за забранено паркиране, но нямаше място къде да се навра в позволена зона. Бях оставила на таблото си копие от талона за регистрация, да се види, че по адрес съм там, както в самия наказателен паркинг ме посъветваха преди време.

Оплакването ми е, че не споря в нарушените от мен членове, алинейки и знаци, но споря, че няма къде другаде да си оставя колата. А платното за движение, в което практически съм паркирала е неизползваемо заради стърчащите задници на колите , успели да се качат на тротоара. Напълно неизползваемо в тая си част.

Проблемът е, че това ми е ежедневие, ето днес пак направихме пет кръгчета преди да намерим местенце. Ако съм сама - иди дойди, ама аз возя детето, а как да го усмиря и да кажа да седи, че ще чакаме да паркираме.

До лудост ме докараха тия от КАТ, ей днес ходих да си взема талона. Ама нямах вече нерви да споря с темерути, онзи ден ги опсувах, чак мене си очудих, ама то тяхното е егати произвола.

Ще проверя ако ме хваща стария закон, че акта ми е от 22.06.2007, ще си пусна обжалване. Запънала съм се и аз тоя път. И ще ги гоня до дупка.  #Cussing out Даже няколко служители персонално мисля да атакувам.

Ей го сега, че висях малко пред паркинга - едни се измъкнаха като прани гащи. Ама нали големите бизнесмени с едно Пежо ново и номер за малоумници, ни им писаха акт, ни пари им взеха, обаждаха се на тоя-оня по телефоните и си тръгнаха. А само се чудя как ли са били спрели и къде, че то тия образи не са много за правилата.

Ама явно пак всички са в комбина, а ние им сърбаме попарата.
Така са ме качили на черешата, че след почивката ни ги почвам със свежи сили. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт