Въпрос за Windows ХР

  • 872
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 441
Интересува ме програма, с която мога да възстановя повредени файлове и регистри на Уиндоуса.
Досега съм ползвала Norton Utility (Norton WinDoctor и др.), но не бях на ХР. Нещо по-добро да ми препоръчате?
Мъжът ми е изтеглил System mechanic, но не смея още да я инсталирам. 

ПП Снощи пуснах темата в Татковци, но понеже до този момент никой не е писал нищо в нея, пускам я и тук, явно татковците не са в Татковци, а в Клюкарника.
Ако до утре вечер пак никой не е писал нищо, ще я преместя в Кърмаческия - може пък да се крият там?  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 370
Интересува ме програма, с която мога да възстановя повредени файлове и регистри на Уиндоуса.
Досега съм ползвала Norton Utility (Norton WinDoctor и др.), но не бях на ХР. Нещо по-добро да ми препоръчате?
Мъжът ми е изтеглил System mechanic, но не смея още да я инсталирам. 

ПП Снощи пуснах темата в Татковци, но понеже до този момент никой не е писал нищо в нея, пускам я и тук, явно татковците не са в Татковци, а в Клюкарника.
Ако до утре вечер пак никой не е писал нищо, ще я преместя в Кърмаческия - може пък да се крият там?  newsm78

Засега се сещам за това:

defragmentation
The process of rewriting parts of a file to contiguous sectors on a hard disk to increase the speed of access and retrieval. When files are updated, the computer tends to save these updates on the largest continuous space on the hard disk, which is often on a different sector than the other parts of the file. When files are thus fragmented, the computer must search the hard disk each time the file is opened to find all of the file's parts, which slows down response time.

Нека да потърся още нещо, ще пиша пак.

# 2
# 3
  • Мнения: 5 370
 


1.
 Maxion RegRestore
 Downloads: 272 | Views: 620 | Rating:

Maxion RegRestore is an advanced Windows registry scanner, cleaner, and repair tool. By using a registry cleaner regularly, your system will be more stable and Windows and your other software will run faster. However, registry editor programs provided with Windows or available from other sources are difficult to use and limited in what they can do. With Maxion RegRestore you can thoroughly and safely clean and repair Windows registry problems with a few simple mouse clicks. Maxion RegRestore scans your entire registry for corruptions in the registry database, invalid or missing entries, and other problems, and displays a list of those that are found. These problems are common and can occur for many reasons, including the incorrect or incomplete removal of software, missing or corrupt hardware drivers, or orphaned startup programs. RegRestore will even color code each problem it identifies so you know which are the most serious and require special attention. You then have the option to selectively correct each problem or automatically repair them all. RegRestore can even make a backup of any registry entries removed or replaced so that you can easily recover any changes should you make a mistake. Other features include an automatic run and repair at Windows startup function, log files, and the ability to maintain multiple registry backups by date


 

Free download from Shareware Connection - Scan, detect, and repair windows registry problems. Remove unneeded and unwanted registry entries, minimize system crashes, and speed up your pc

http://www.sharewareconnection.com/maxion-regrestore.htm
Сетих се за "Detect and Repair" функцията, тя дали няма да помогне в случая?

Ето ти и още нещо:

http://www.filetransit.com/view.php?id=23499

 

Registry Restore is an advanced Windows registry scanner, cleaner, and repair tool. By using a registry cleaner regularly, your system will be more stable and Windows and your other software will run faster. However, registry editor programs provided with Windows or available from other sources are difficult to use and limited in what they can do. With Registry Restore you can thoroughly and safely clean and repair Windows registry problems with a few simple mouse clicks. Registry Restore scans your entire registry for corruptions in the registry database, invalid or missing entries, and other problems, and displays a list of those that are found. These problems are common and can occur for many reasons, including the incorrect or incomplete removal of software, missing or corrupt hardware drivers, or orphaned startup programs. Registry Restore will even color code each problem it identifies so you know which are the most serious and require special attention. You then have the option to selectively correct each problem or automatically repair them all. Registry Restore can even make a backup of any registry entries removed or replaced so that you can easily recover any changes should you make a mistake. Other features include an automatic run and repair at Windows startup function, log files, and the ability to maintain multiple registry backups by date
Requirements:   100mhz+ 16mb ram, 10mb hard disk
Install Support:   Install and Uninstall
Platforms:   Windows NT 4.x, Windows 95, Windows 2000, Windows 98, Windows XP, Windows Me
Tags:   Cleaner,  Mechanic,  Regedit,  Registry,  Repair,  Windows
Users rating:   0/10

# 4
  • Мнения: 25 441
Знам, че има много програми, питането ми беше някой използва ли такава и евентуални препоръки от личен опит.  Wink Laughing
Сега изчезвам, но до утре да има писано, че наистине ще нападна и Кърмаческия, ама ха!  #Cussing out #2gunfire
 Wink Laughing

# 5
  • Мнения: 216
Ние ползваме DiskWarrior i TechTooPro и за всичките (7) компа и се справя доста добре, а за нортон - utilities,

# 6
  • Мнения: 15
Интересува ме програма, с която мога да възстановя повредени файлове и регистри на Уиндоуса.
Досега съм ползвала Norton Utility (Norton WinDoctor и др.), но не бях на ХР. Нещо по-добро да ми препоръчате?
Мъжът ми е изтеглил System mechanic, но не смея още да я инсталирам. 

ПП Снощи пуснах темата в Татковци, но понеже до този момент никой не е писал нищо в нея, пускам я и тук, явно татковците не са в Татковци, а в Клюкарника.
Ако до утре вечер пак никой не е писал нищо, ще я преместя в Кърмаческия - може пък да се крият там?  newsm78


Че какво му е на Norton-а? Ползвай го и под XP.  Norton имаха Disk Doctor още от времената когато DOS-a беше на мода, а Windows се въртеше все още само в главата на Бил гейтс Simple Smile Мисля дори че имат версия и за Vista, но не съм сигурен...

# 7
  • Мнения: 25 441
Благодаря на всички!   bouquet
Ще снеса инфото на съпружеството за анализ и евентуално изпълнение.  Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Мен ако питаш, няма файда от тези програмки. Повечето от тях само набъгват вин-а и ти създават главоболия. Най-добре преинстал. За час и половина ще си имаш чисто нова система и няма да имаш главоболия  Peace

# 9
  • Мнения: 19
регистрирай се и потърси в сайта на http://www.download.bg/index.php?cls=programportal успех Peace

# 10
  • Мнения: 1 992
System mechanic е добра програма. Мъжът ми я ползва да дефрагментира диска.

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз ползвам Windows XP manager.Ако те интересува,пиши ми на лични,да ти го пратя.Мисля,че може и да си го свалиш пробно, за да го ползваш за известен период (не знам колко точно) Peace

# 12
  • Мнения: 25 441
Благодаря на всички!   bouquet

# 13
  • Мнения: 216
Мен ако питаш, няма файда от тези програмки. Повечето от тях само набъгват вин-а и ти създават главоболия. Най-добре преинстал. За час и половина ще си имаш чисто нова система и няма да имаш главоболия  Peace
Реално това е най-доброто решение, защото може някои от регистрите ти да са си отишли за винаги, но си струва да си вземете нещо което да се ползва профилактично за дефраментация и по4истване. Нортон ютилитис е достатъ4но добър за целта Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Мен ако питаш, няма файда от тези програмки. Повечето от тях само набъгват вин-а и ти създават главоболия. Най-добре преинстал. За час и половина ще си имаш чисто нова система и няма да имаш главоболия  Peace
Реално това е най-доброто решение, защото може някои от регистрите ти да са си отишли за винаги, но си струва да си вземете нещо което да се ползва профилактично за дефраментация и по4истване. Нортон ютилитис е достатъ4но добър за целта Peace

Ако става въпрос за дефрагментиране и почистване на диска, вин-а има перфектни приложения за тази цел  Peace . Не е нужно да си товариш системата с излишен софтуер. Казвам излишен, защото повечето от програмите включени в пакета изобщо няма да влязат в употреба. Освен това, много от програмите на Simantec не се деинсталират напълно, а оставят следи след себе си, които не се чистят по никакъв начин. Някои от продуктите им изискват даже специален софтуер, като Remove tools например, за да може да бъдат премахнати. А да не казвам те пък какви поразии правят.  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт