Повръщане - до кръв

  • 21 084
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Моля ви, дайте съвети как да се справям с това повръщане  Sick
Повръщам по няколко пъти на ден, а по цял ден ми се гади, но в останалите случаи се опитвам да се въздържам като лежа по цял ден вкъщи.
Днес почнах да повръщам и кръв  Shocked
Най-големият ми проблем е, че нищо не ми се яде, насилвам се да ям разни сухари, баничка или козунак.
От мисълта за всичко друго отивам в тоалетната  Sick
Освен това имам и разстройство (още от началото на бременността), от което ми става още по-зле  Shocked
И с първата бременност имах такива проблеми, но сега е много крайно.
По цял ден се влача като парцал из къщи, нямам сили за абсолютно нищо.
Ако можете да помогнете със съвет, приемам всякакви  Hug

# 1
  • Мнения: 1 233
Днес почнах да повръщам и кръв  Shocked
Това вече е притеснително. Направи консулт с гинеколога си Peace

# 2
  • Мнения: 170
И с двете бременности бях така , първите 4 месеца .В началото пиех Деган ,но без ефект и започнаха да ми го бият  мускулно , лежах и двата пъти в клиника на системи за по 7-8 дни.По -добре се консултирай с лекар и вземи бързи мерки , искрени ти съчувствам , знам какво е  Hug.Бързо оправяне   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 751
В понеделник ще се чуя с д-ра си и ще се видим.
С миналата бременност искаха да ме взимат в б-ца, но някак успях да се размина  Shocked
Сега се старая да не се обезводня, за да си остана вкъщи.  Rolling Eyes

Doni na Moni , колко често ти биеха инжекциите?

# 4
  • Мнения: 170
В понеделник ще се чуя с д-ра си и ще се видим.
С миналата бременност искаха да ме взимат в б-ца, но някак успях да се размина  Shocked
Сега се старая да не се обезводня, за да си остана вкъщи.  Rolling Eyes

Doni na Moni , колко често ти биеха инжекциите?

Сутрин и вечер , заедно с вливания !

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Опитай чай от мента, хладък, с разтворен пчелен мед. Ментата успокоява лигавицата на стомаха, а меда ще те подхрани. Пий го на малки глътки, през няколко минути - глътка.
Не бих казала, че баничка и сухар е подходящо да ядеш  сега.
Първо огладней, а после хапни калоричен плод, като банан, или пък пъпеш. Яж на малки хапки, дъвчи бавно. Постепенно включи някакви зеленчуци.
Ако пак повръщаш кръв, и кръвта е светла, отивай на лекар.
Ако и хладък чай от мента повръщаш, също - на лекар. Може да е по-добре да влезеш в болница и да те оводнят на системи, докато се успокои стомаха.
Организмът ти има нужда да се очисти от нещо, затова не приемай драматично идеята за болница и системи, по-добре да влеят малко глюкозен разтвор, отколкото да се мъчиш с такова ужасно повръщане.
Стискам палци!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Да повръщаш кръв не е никак безобиден проблем. Лигавицата на стомаха ти се е възпалила. Незабавно се консултирай с лекар. Обезводняването също не е безобидно. Съмнявам се, че ще можеш да изпълниш рецепти с медове и чайове/не че са лоши/ след като повръщането е толкова силно. Незнам дали е разумно да чакаш до понеделник. Наистина е редно да те види лекар по-скоро. Ще отмине, но не пренебрегвай последствията от това състояние. Няма нужда от излишно геройство. Успех и дано скоро да те отпусне това чудо  bouquet

# 7
  • Мнения: 526
Ако повръщаш кръв,въобще не си стой вкъщи,а отивай незабавно на лекар.Това изобщо не е безобидно!
Лежала съм по месец и половина в болница и съм била на Деган и вливания,не е приятно,но си помисли дали е по-добре да се мъчиш вкъщи,вместо да бъдеш под лекарско наблюдение Peace
Ако не се храниш и повръщаш постоянно,кръвта ти обеднява откъм хранителни вещества и това не е добре нито за теб,нито за бебето.Освен това,колкото повече се мъчиш в това състояние,се нарушава водно-електролитния баланс в организма.От това в урината ти се отделя ацетон,а той допълнително засилва гаденето и така се получава един порочен кръг.
Затова,ако ти е много лошо и повръщането не спира,колкото по-бързо ти влеят течности,толкова по-скоро ще се възстановиш и ще си спестиш евентуален по-дълъг престой в болницата.
Затова не отлагай посещението при лекаря.От все сърце ти желая бързо да се оправиш и този период да премине Hug  bouquet

# 8
  • Мнения: 9 973
Милата тя,дано се оправиш!Не мога да ти дам съвет освен`отиди на лекар`,тъй като не съм имала този проблем и се притеснявах даже,че нищо ми нямаше.

# 9
  • Мнения: 1 263
И с двете бременности се скъсвах от повръщане от началото до края.Първия път  се разминах с един ден на системи но с втората бременост след като два дни не бях яла нищо а на третия ден и вода не можех да пия в болницата гинеколожката много се ядоса като ми видя иследванията за ацетон, та след пет дни на системи и почти непробуден сън се пооправих, но след това михах на  диета която да не дразни стомаха.
Отиди на лекар задължително, след няколко системи се чуствах доста по добре.Преди това ми слагаха едни ижекции но действаха точно два дни и после нищо.Плюса беше че почти не качих килограми макар че бебо се роди 4.200.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Това което пишеш е много сериозно!
Да не си получила язва от връщането на стомашни сокове?
Иди на лекар за изследвания на кръв и урина, прегледай стомаха.
Аз също бях с ужасно повръщане 4 месеца с малкия и след като ми откриха ацетон в урината, ми пуснаха система с глюкоза и ми биеха инжекции които спират гаденето. Много помагат и действат около 4 дни. Цената им беше около 10-12лв.

# 11
  • Мнения: 802
Мисля, че това е сериозно .
Аз повръщах много в началото - беше само за една седмица - но за този кратък период се съсипах и те разбирам напълно .
Постъпих два дена в болница , вливаха ми системи и деган . Много ми помогнаха тогава .
След това пиех таблетки деган, на мен лично ми помогна газирана вода и се хранех с твърди храни - например препечен хляб със малко сиренце или сухари, солети ...
течната храна се връща по лесно .
но аз не съм повръщала кръв .
консултирай се с лекар, той на - добре ще ти помогне .
дори да стане късно - извикай бърза помощ , все нещо ще направят .
Стискам ти палци да се оправиш и този гаден период да премине много бързо  Peace

# 12
  • Мнения: 2 751
Ох, много се уплаших  Shocked
Откакто поврънах кръв, наобяд, не съм повръщала, но много ми се гади.
Успявам да се удържа все някак...
Утре ако продължавам с кръвта, ще звъня на д-ра и ще отида в Шейново  Cry
Не ми се влиза в б-ца, кой ще гледа малкия...не знам  Sad
Стискайте ми палци!  Praynig Praynig Praynig

Благодаря за всички съвети!  Hug

# 13
  • Мнения: 802
По - добре влез в болница за ден или два ще се почувастваш веднага по - добре от системита .
отколкото да се мъчиш така и да си парцал от обезводняването .

Почти всяка бременна пие декан - може да ти помогне - също и газираната вода  Peace
но дори и да повръщаш пак пий вода !  : Peace
А ти сигурна ли си че е било кръв ?!
понякога може да е остатъчна храна и заедно със стомашния сок да даде цвят като на кръвта ?!

# 14
  • Мнения: 2 751
А ти сигурна ли си че е било кръв ?!
понякога може да е остатъчна храна и заедно със стомашния сок да даде цвят като на кръвта ?!

Мисля, че беше кръв, понеже беше доста и светла на цвят.  newsm78
Точно една приятелка ми се обади сутринта и ми обясняваше как тя повръщала кръв и 2 часа след това ми се случи и и на мен  Shocked
Ще видим утре как е  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт