Плащахте ли за изследванията за ясла

  • 1 616
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Онзи ден като бяхме на косултация, казах на педито, че септември трябва да пуснем изследвания за яслата. Не стига, че вече са с годност 2 седмици (а преди е било 1 месец), а ми каза, че и трябвало да платя по 18лв за дете #Cussing out. Уж го оспорвали, но още не се знаело какво ще стане.
Та.. Вие плащахте ли?

# 1
аз лично правих подобни изследвания и платих по 8 или 7 не помня точно джп ми даде направления като каза че само за глисти се плаща защото не се поема от рзок

# 2
Аз си платих всичко,тъй като ми казаха,че за ясла в нашия град били нови стандартите и ми взеха по 25 лева на дете,защото съм изчерпала лимита за кръв,урина,а анален и перианален секрет се плаща. #Cussing out

# 3
  • Мнения: 649
това е лудост!!! #Cussing out

# 4
  • Мнения: 23
като пуснах децата на градина за изследванията не платих нищо.това което казвате е един голям ужас. newsm12

# 5
  • София
  • Мнения: 12 201
     Искате ли някой да зададе въпроса в сайта на НЗОК. Веднъж питах и ми отговориха. За да знаем дали да се караме с педиатрите или да се сърдим на държавата?

# 6
  • Мнения: 1 744
Преди малко говорих с една майка , която сега ще дава детето на ясла и са й казали, че понеже нямало още 2 години, затова трябвало да си плати изследванията. Иначе били безплатни понеже се водели редовни след навършване на 2г. Друг вариант бил да се договориш с личната да води детето болно и да му пусне направление поне за кръвните изследвания, за да се спестят поне 18лв.
Значи, ако ги пусна моите преди да станат на 2г. трябва да се бръкна със 100лв общо за изследвания! #Crazy Тия не са нормални, и сигурно пак някоя телевизия трябва да направи репортаж, та да се обърне внимание, и въобще дали би имало някакъв резултат! #2gunfire

# 7
  • Мнения: 1 744
Да добавя, че изследванията важат 15 дни.

# 8
  • Мнения: 7 640
важат колкото ви кажат от съответното заведение.
А кръв и урина не смятам, че са абсолютно задължителни, пише ли го това някъде?

# 9
  • Мнения: 649
важат колкото ви кажат от съответното заведение.
А кръв и урина не смятам, че са абсолютно задължителни, пише ли го това някъде?
Не съм го срещнала да го пише никъде, но така ми казаха и от яслата, и педиатърката. правили са се пълни изследвания.

# 10
  • Мнения: 3 336
Има тема и в Нашите деца, моя доктор ми даде направления за всички изследвания, въпреки че сестрата си направи устата, че се давали направления веднъж годишно,а ние вече правихме преди месец на изпражненията, когато имахме съмнения да салмонела, но доктора я отряза ,че това е било диагностично, а не профилактично и че имаме право на профилактика веднъж годишно и точка. Laughing

Тъй че си търсете правата Peace

# 11
  • Мнения: 649
Така и ще направя, още не е дошло времето за изследванията, но... ще искам да минат с направление.

# 12
  • Мнения: 7 640

Не съм го срещнала да го пише никъде, но така ми казаха и от яслата, и педиатърката. правили са се пълни изследвания.

така и мислех, защото в нашата ясла ми казаха, че мога да представя и предишна кръвна картина, ако не е много стара, разбира се.
Но аз профилактично нищо не съм пускала, освен на 6 мес., а джи-пито проблем не ми е правила.
Нали имаше нещо, че талоните за деца и бременни са неограничени newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 12 201
   Добре еми ако детето тръгва на ясла в годината в която вече са му пускани такива изследвания, като например при нас за навършване на 1 годинка, задължително трябва да се плагща ли в този случай?

# 14
  • Мнения: 7 640
   Добре еми ако детето тръгва на ясла в годината в която вече са му пускани такива изследвания, като например при нас за навършване на 1 годинка, задължително трябва да се плагща ли в този случай?


за това става въпрос, директорката предложи тези ПКК-та да дам, ама аз ги нямах правени

Общи условия

Активация на акаунт