Ще си прави ли някой химичен пилинг тази есен?

  • 14 123
  • 76
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
Аз се чудя и се мая дали да си направя такова нещо. Имам си вече бръчици по челото, червеникави петънца от стари пъпки, искам и по - свити пори. Дали ще има ефект не знам, последно си правих процедура при козметик с витамин С, който се вкарва с ултразвук и резултатът беше 0.
Някой ако смята да си прави пилинг, или вече е правил, моля, да сподели опит - вид киселина, проценти и т.н.

# 1
  • Мнения: 83
И аз мисля да си направя химически пилинг тази есен. Ще отида на дерматолог, който ми препоръчаха като много добър в пилингите. Искам да си поизгладя лицето от белези от пъпки.

http://www.fema-bg.com/index.php?m=835&lang=1     
Това намерих в нета.

# 2
Направих си пилинг с бадемова киселина  през август. Много е лек, беленето на кожата е фино, трицевидидно.Ще го повторя 2-3 пъти.Ефектът е слабичък след първия път.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 225
Правих си пилинг през пролетта.Не съм сигурна каква точно беше киселината ,но козметичката спомена, че използва най-ниската концентрация( от 3 възможни).Не се получи никакво лющене или зачевявяне.От резултата бях много доволна и мисля да повторя пак - изчаквам септември.За по-добер ефект трябва да се направят няколко процедури- 2 или 3 през един месец!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 225
Направих си пилинг с бадемова киселина  през август.
Пилингът избелва кожата и не се препоръчва през месеците със силно слънце!Препоръчаха ли ти да използваш слънцезащитен крем с висок фактор?Моята козметичка ме предупреди ,че от слънцето могат да се появят страхотни петна след пилинг и затова прави процедурата само през пролетта и есента!

# 5
Краси, пилингът с бадем е специален летен пилинг.Ефектът му е добър, не се появиха нови петна ,а се поизравни тенът.Фотозащита слагам целогодишно .

# 6
Аа , вчера бях на козметик и моята козметичка ми каза че чакала октомври да дойде че да си направила един дълбок така наречен химичен пилинг, та се позамислих и аз дали да не си направя и мисля да пробвам.Не знам с какви продукти ги прави , но ще ще я попитам като отида следващия път.

# 7
  • Мнения: 118
само съм слушала за този пилинг, дайде повече инфо, подходящ ли е за суха кожа, маха ли лунички  Rolling Eyes

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 225
пилингът с бадем е специален летен пилинг

Не бях чувала за такова нещо!Може ли да се прилага и през есента?За какво ти го препоръчаха на теб? Мен ме интересува става ли за чувствителна кожа и какъв е ефекта върху пигментацията?

# 9
Бадемовият пилинг може да се прави целогодишно , защото е млого лек и  се използва през лятото , когато не се правят другите.Ефектът му е на полиране на кожата и уеднаквяване на тена .За целта трябва да се повтори през 10 дни. Нямах време да го правя още веднъж, но следващата седмица имам час.Смятам , че сериозните пигментации, които не са само в епидермиса , но и  в дермата  се повлияват само  от по - дълбок пилинг, но там пък рисковете са значителни. А някой правил ли си е Амелан? Казват , че имал невероятен ефект върху пигментациите.

# 10
  • Мнения: 3 835
Това с бадема вероятно е някаква терапия. Едва ли може да се класифицира към химическите пилинги!

Аз изчаквам края на октомври за химическия ми пилинг. Моят е за домашна употреба. Два пъти досега съм го правила.  Wink
Киселината е гликолова - 35%. Предишните ми бяха с 10% от тази киселина.

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Питам заради дъщеря си - този вид пилинг премахва ли кафявите петна, останали след акнето?

# 12
  • Мнения: 3 835
Ако положението не е тежко, по-добре да опита с някои кремове и ексфолииращи продукти.
Химическият пилинг е за над 30 години. "Пилингът е показан за третиране на повърхностни бръчки, пигментации, акне и белези от акне, лунички както и за общо освежаване на кожата." цитат

# 13
  • Мнения: 3 410
Много е агресивен химическия пилинг, смилете се над кожата си. Има кремове с ефекта на химически пилинг, с по-бавен ефект, но по-безопасен. Ето един , който ви препоръчвам http://www.aloebulgaria.com/index.php?option=com_content&tas … d=150&Itemid=
Използвахме го за дъщеря ми, която имаше тъмен , почти кафяв белег от изгорено преди много години, петното значително избеля. Самото алое което е в крема, не позволява плодовите киселини да увредят кожата. Обновяването на кожата започва отвътре навън, а ефект се наблюдава след около 28 дни.

# 14
  • Мнения: 1 655
аз също се интересувам от тази процедура, на носа си имам пигментни петна които много ме дразнят и ми се иска да премахна

Общи условия

Активация на акаунт