как се справяте с диарията?

  • 2 590
  • 40
  •   1
Отговори
здравейте мамчета,от 4 дни сме на диета заради диария,ядеме само лечебна хумана,оризова каша без мляко, попара без масло и пием по едно прахче ентерол.Това е по предписане на педито,но засега няма никакав резултат,пак продължаваме да дрискаме.Докога така,педито каза че на 3 ден трябва да сме се оправили?Възможно ли е това акане да е от зъбите,защото горните венци са ни много побелели и подути.Кажете какво да правя,дайте съвет!!! Sad Cry Crossing Arms newsm78

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
възможно е! малката беше така, като пробиваха горните два зъба. дава мнооого вода и течности, за да не се обезводни детето! хидрасек е хубаво прохче, но беба отказваше да го пие. вземи една банка глюкоза и дава с или вместо вода, пак против обезводняване.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
При тази симптоматика аз,давам:
единствено и само лечебна хумана-нищо друго
Ентерол и Хидрасекс редувам
банка глюкоза
Хидратин алфа-за пиене-с него правя и ЛХ

Натриев цитрат

# 3
  • Мнения: 2 755
Ние бяхме така 2 седмици. Ентерол давах по 3-4 праха и няма резултат. Не познавам някой при който е действал. Това е вирус най-вероятно. Може да дадеш 1/4 хапче  Сулфагинедин. Ще го пресече, но е спряно от производство и се намира по-трудно.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
При нас много помага чай от шипка или джоджен,освен това давам ентерол(1прахче за бебо) и солети и обикновени бисквити.За ядене давам основно ориз и картофи.

# 5
  • Мнения: 393
Момичетата са ти написали всичко, но да поясня, че глюкозата трябва да бъде със соли. Най-добре я смесвай с водата 2 части вода - 1 част глюкоза. Има едно сокче на ХИП, което е направено специално за подобни разстройства.
Като цял на моята дъщеря най-много й помага Хидрасек-а.
Успех! Peace

# 6
  • Мнения: 1 183
И ние бяхме така,но в случея Ентерола много ни помогна и бяхме само на лечебна хумана.(да незабравя и Хидрасек,много добър продукт)  Peace

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Давам Ентерол разтворен в малко вода
Смекта - 1 прахче на ден
За по-малко бебе - лечебна Хумана замества всички храни
При по-голямо детенце след годинка - ограничаване на млечните продукти, плодове дразнещи стомаха и лека диета на варени картофи, моркови, ориз - като супа, пюре, готвено

# 8
  • Мнения: 1 032
Момичетата са ти написали всичко, но да поясня, че глюкозата трябва да бъде със соли. Най-добре я смесвай с водата 2 части вода - 1 част глюкоза. Има едно сокче на ХИП, което е направено специално за подобни разстройства.
Като цял на моята дъщеря най-много й помага Хидрасек-а.
Успех! Peace

Аз също ти препоръчвам сока на ХИП, продават го в аптеките. Мисля, че точното му име е ORS2000, но като попиташ веднага ще ти го предложат. Освен за разстройството, помага и срещу обезводняването, което съпътства подобни състояния. Когато моята дъщеря беше с разстройство й бяха позволили също така към диетата банан и печена ябълка. Изрично ме бяха предупредили- никакви месни пюрета и плодове, освен тези двата. Чаят от джодеджен или шипка е добра идея.
И един съвет от мен- ако детето не иска да яде, по- добре да е гладно един два дни, отколкото да му нарушиш диетата. Бързо оздравяване.

# 9
  • Мнения: 5 026
Синът ми преди 2 месеца беше с разстройство, като спря, избиха 3 зъба.Давах лечебна храна на Милупа, прахчета Ентерол и Хидрасек, разстворени в сок от дренки, ориз, сок на Хип и така и не разбрах от какво мина  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 049
Ние се справяме много просто - слагам и в шишето с вода 2-3 лъжички от оризовата каша да се сгъсти / Reisfloken нa Milupa/ и така след няколко изпити шишета с вода и Reisflocken малката се затяга ...  Grinning Но докато го науча това и аз в началото толкова съм се мотала с какво ли не  Wink

# 11
  • Мнения: 1 092
Ние се излекувахме със същата диета,която са предписали и на вас,но сменихме ентерола със смекта Peace.От вчера малкия е добре - продължи около седмица  bouquet

# 12
  • Мнения: 27 524
Не, не може да е от зъбите толкова време.
Имал е два пъти и винаги Ентерол-а е помагал безотказно  Peace

# 13
  • Мнения: 5 183
Отварата от джоджен при нас винаги действа безотказно, дори като бебе ми се е налагало да давам и помага.

# 14
  • Мнения: 7 201
Моят син беше на 9 мес.като имаше разстройство и точно беше от зъби-продължи 7 дни.Прахчетата не му помогнаха.Правих му отвара от кора на нар-без захар.Това го оправи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт