лъжа при започване на работа?

  • 1 074
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да ви питам може ли да ми направят нещо понеже при започването си на работа излъдах че  уча в друг град за да ме вземат на работа за лятото(уча в пловдив а си тарсих работа в софия) . Сега искам да подам предизвестие за напускане ,обаче предполагам че няма да искат да ме пуснат да си тръгна и ще трябва да кажа истинската причина. Въпроса ми е може ли да ми направят нещо че съм подала грешна информация?

# 1
  • Мнения: 9 050
Както какво точно да ви направят? Да ви нашляпат? Да ви кажат колко е лошо да се лъже?
То че не е хубаво да си заблуждавате работодателя, не е. Ама това си е ваше решение.
При подаване на предизвестие, работодателят никой не го пита съгласен ли е или не. То за това е предизвестието. Искате да напуснете и уведомявате работодателя, че след еди какъв си срок ( какъвто е срокът, предвиден в договора ) желаете договорът ви да бъде прекратен. Работодателят не може да откаже да прекрати договор при отправено предизвестие. Може да откаже, само ако искате да ви се прекрати договора по взаимно съгласие, без да отработвате предизвестието.
И един съвет. Отделите човешки ресурси си комуникират. Не е във ваш интерес да правите такива неща, защото това може да ви изиграе лоша шега в бъдеще, когато си търсите постоянна работа. Коректността винаги трябва да е двустранна.

Общи условия

Активация на акаунт