Проблем с тръбите*Б*

  • 4 343
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Мили момичета, не знам точно как да обясня проблема си, но ще опитам..  Sad
8 месеца се лекувах от Кандиди, обиколих всички гинеколози в София..Но за мойте ходения по мъките с гъбичките ще ви споделя в съответната тема..
При поредното ходене при една невероятна лекарка, тя ми откри удебеляване на лявата тръба, което коментира като възпаление. По време на прегледа бях в овулация и наистина много ме боли отляво, но това е поне от 10 години и винаги съм имала много силни болки в този важен период.
Каза, че трябва непременно да пия антибиотици, за да излекуваме възпалението. Това беше преди 2 месеца, но оттогава имам сериозни гастритни проблеми и не мога да си позволя лукса да пия антибиотик, още повече, че тя ме предупреди, че много дразни стомаха.
Искам да ви попитам, ако допуснем, че едната тръба е възпалена или не дай боже -запушена, какви са проблемите с овулацията и оплождането примерно!
Не съм наясно дали другият яйчник и тръба могат да ииземат функцията на другарчето си..., благодаря Ви предварително

Последна редакция: вт, 31 май 2005, 15:35 от Morena

# 1
  • Мнения: 1 419
Ако овулира другия яйчник, възпалената тръба няма да ти трябва май  Thinking
Късмет!

# 2
  • Мнения: 4 399
Тъй като zдравите тръби са абсолютно необходими zа естественото zабременяването, бих те посъветвала и при най малкото съмнение zа проблем да си направиш иzследване на тръбите, например с цветна снимка. Само след иzследвания ще се раzбере дали наистина имаш проблем, налага ли се някакво лечение и какво. Иначе само с 1 zдрава тръба можеш също да zабременееш, проблемът е че беz иzследвания не можеш да си сигурна че дори едната тръба пропуска.

# 3
  • Мнения: 1 329
Здравей Dazy,
няма проблем ако едната ти тръба е запушена да забременееш. Просто шанса ти се намалява с 50 %, тъй като яйчниците овулират през месец или през годината - 6 месеца левия, 6 месеца десния (все пак зависи дали няма да има анувулаторен цикъл).
Възпалението трябва да се лекува. Не го оставяй така, за да не стане по-лошо.
Желая ти успех!

# 4
  • Мнения: 413
Благодаря ви...Много сте мили..
Никак не искам да си мисля, че имам проблеми!
Ще поработя поне няколко месеца сериозно по бебеправенето, а ако не стане - тогава ще си блъскам главата със снимки!
Тя  и лекарката ми каза, че не вярва да имам проблем,посъветва ме, ако след 6 месеца няма резултат, тогава да се замисля за изследвания!
ама аз кога ще ги напрява 6 последователни, не знам...Все някакви проблеми! SadЩе трябва да изпия антибиотика, така изглежда!А още си лекувам гастрита, бях много зле...Айди стига съм хленчила Sad

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Цитат на: Дарилка
...Просто шанса ти се намалява с 50 %, тъй като яйчниците овулират през месец или през годината - 6 месеца левия, 6 месеца десния (все пак зависи дали няма да има анувулаторен цикъл).
Възпалението трябва да се лекува. Не го оставяй така, за да не стане по-лошо.
Желая ти успех!


Дарилка, втори път те поправям, вземи го впредвид. Няма никаква закономерност яйчниците да овулират всеки по шест пъти в годината! Може левият да овулира 9, а десния 3! Така, че това трябва да се проследи Dazy. Защото, ако овулира по-често възпалената тръба, ако изобщо е такава, шансът може да ти падне и до доста по-малки проценти!
А това за тръбата мила, неможе да се разбере преди да се види с цветна снимка или лапароскопия. За това моят съвет е да не пиеш антибиотици без да си сигурна, че наистина има проблем!!!

# 6
  • Мнения: 413
Василена, благодаря ти наистина! Тя лекарката не ми е казала нищо за запушена тръба!Просто удебеляването на едната  е осезаемо, да не говорим за болката по време на овулация, та затова - предполагам - клиничната картина биде отчетена като възпаление!И на мен не ми се ще да пия антибиотик!Никак дори!

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Не можах да видя никъде дали си казала как те е преглеждала тази докторка! При обикновен профилактичен преглед, когато се прави само на ръка, аз също имах такива болки в десният яйчник! Но след фоликулометрията /вагинален ултразвук/ се оказа, че имам поликистоза и често вместо да овулира, фоликула продължава да расте и се получава киста!

# 8
  • Мнения: 1 320
василена. защо и аз си мисля, че яйчниците се редуват в овулирането? къде мога да прочета, че единият яйчник може да овулира в два последователни месеца, а другият да мързелува през това време?

# 9
  • Мнения: 413
И такъв ултразвук са ми правили, когато имах киста един път!И добре че потърсих второ и трето мнение, иначе ми бяха изписали противозачатъчни и щях добре да се уредя пак!
Последния път ми правиха преглед с ръка, аз обясних, че съм с такива овулационни болки  почти откакто се помня!Но тя каза, че не било нормално да има силни болки,  а само придърпване!
Е, може пък да си е нормално за мен, нали всичко е строго индивидуално.Мъките траят от 2 до 3 дни и аз дори винаги знам кога настъпва овулацията!Или поне така си мисля.... Embarassed

# 10
  • Мнения: 3 376
Момиче, и аз мислех, че яйчниците се редуват в овулациите, но се оказа, че не е точно така. Организмът си има явно някакви собствени принципи на регулация, които на нас не са ни ясни, така че е напълно възможно един и същ яйчник да овулира в 2 или повече последователни месеци. Мен живо ме интересува точно този въпрос заради моята липса на 1ия яйчник, но момичетата от съседния форум ми обясниха да не се вживявам толкова в това. Особено ако има проблем с единия яйчник, организмът според мен би трябвало автоматично да прехвърля част от неговите функции на другия. Така че, Дейзи, по-добре си живей спокойно и не се самообявявай за дефектна. Дано бързо се оправиш от възпалението, та да спреш да се тормозиш излишно.

# 11
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Потърсих, но неможах да намеря тема по въпроса!

Това нещо го знам Първо от моя гинеколог, второ от мой собствен опит, и трето от опита на другите момичета от Проблеммно и Зачатие!

Така че, най-добре попитайте вашият гинеколог!

# 12
  • Мнения: 3 376
Ето тема по въпроса.

# 13
Цитат на: wassilena
Потърсих, но неможах да намеря тема по въпроса!

Това нещо го знам Първо от моя гинеколог, второ от мой собствен опит, и трето от опита на другите момичета от Проблеммно и Зачатие!

Така че, най-добре попитайте вашият гинеколог!


Нека да се включа по темата с малко личен опит.
Пък кой на каквото иска да вярва и да чете.
Неуспешните ни опити са от 5 год, а пък аз пиша предимно в `Проблемно` в дир-а.

Моя цикъл е малко странен  - единя месец е по-къс 27-28 дни
другия е малко по-дълъг 30-31.
Логичните ми расъждения ме караха да си мисля че единя месец овулрирам от ляво , а другия от дясно.
При УЗИ се установи че това не е точно така.
Въпреки че цикъла ми в тези 2 последователни месеца беше веднъж по-дълъг, въеднъж по-къс  Фоликулометрията показа че 2 последователни месеца образувам фоликули ДЯСНО, и имам овулация - в ДЯСНО.
Не се терзая за търся толкова сериозни доказателства дали и защо това е така....
Организма си има явно различни начини за регулиране на това кой яйчник да работи този месец и кой не.

Успех в бебеправенето. Grinning

# 14
  • Мнения: 413
И аз  мисля, че природата си знае какво прави!Ако наистина основната ни мисия е да се възпроизвеждаме ( както се твърди Embarassed ), би трябвало когато една брънка от веригата не е наред, природата да се намеси и да "упълномощи" съответстващата й такава от другата страна да й свърши работата!
Поне така се надявам!
Както ще да овулираме, важното е да го правим!

Общи условия

Активация на акаунт