Забравих да си измия Гармастана

  • 2 196
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Бебка е на 1 седмица,кърмим се добре,имах рагади само 2 дена и вече почти изчезнаха.Мажех се с Гармастан,но сега като вече не ме болят зърната и не се мажа.Обаче следобед ми беше опъната кожата на ареолите и реших да се намажа.Сега я накърмих,но понеже съм отвикнала от навика всеки път да се мия преди кърмене и забравих да измия гармастана.Дали може да и стане нещо?

# 1
  • Мнения: 236
Къде сте бе хора,няма ли кой да каже нещо.Наистина съм притеснена.

# 2
  • Мнения: 319
И аз ползвах гермастан, но винаги съм се мила преди да кърмя.
Кумата ми го препоръча и тя ми каза, че не го е измивала, а си е кърмила така. На листовката никъде не срещнах, че може да се кърми без да се отмива, за това аз си прецених да го мия. Според мен, че нищо няма да стане на бебо, но си мисля, че е по-добре де го миеш, все пак има разни билки и съставки, дето може да дразнят стомахчето.

# 3
  • Мнения: 753
И аз пропусках няколко пъти, но нищо не му е ставало - той все пак попива, а и си мислех тогава, че е предвидено това Wink

# 4
  • Мнения: 236
Благодаря ви момичета,успокоих се.Аз по принцип го измивам гармастана,само днес забравих и за това така се притесних.Имам чувството,че започвам да се побърквам,само си привнушавам,че нещо му има на детето.Днес цял ден спа,буди се само за ядене,знам че е нормално,ама пуста неопитност-все си мисля,че нещо не е наред.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Споко, не е страшно, нищо няма да стане на бебето.
Тези кремове са за омазняване на кожата, така предпазва от разраняване.
От миенето преди кърмене се маха точно мазнината, която  пази кожата, а сухата и обезмазнена кожа лесно се разранява. Знам, че в родилното все съветват да се мият зърната преди кърмене със сапун, обаче с оглед предпазване от рагади по-правилно е да не се мият. Спазването на обичайната лична хигиена е достатъчно. Самата кърма съдържа ензим, който убива бактериите. (лизозим се казва, има го и в слюнката, и в сълзите)

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Честито ти бебче, Ин!
Няма да й стане нищо, спокойно. Мартина и тя доста пъти си е "хапвала" от него. Никакво миене преди и след кърмене, особено пък със сапун, знамче това са те посъветвали в болницата. Слюнката на бебето и засъхналата кърма са най-доброто лекарство против рагади.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Единственото, което може да й стане е да й загорчи.  Simple Smile Щом си е хапнала добре, значи не й е направило впечатление, така че няма страшно, не се притеснявай

# 8
  • Мнения: 2 807

След няколкото пъти, които съм се мазала, съм отмивала Гармастана.

Не мисля обаче, че може да навреди на бебчето - само веднъж си забравила.  Wink

Отмивай само с вода, за да не изсушаваш ареолите.

И Честито ти бебче!   bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 449
Първият път, когато забравих, изхвърлих цедената кърма от шишето. Млада майка, старателна... Naughty
Вторият път, когато забравих, бебка вече беше сукала от хубаво по-хубаво Mr. Green

От един път няма какво да стане. Радвайте се взаимно и се кърмете все така добре!

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Спокойно и на мен ми се е случвало.

# 11
  • до канала
  • Мнения: 518
Може да ми се смеете обаче аз като се мажех(случвало се е няколко пъти) на гърдата си драсках една чертичка с химикал Mr. Green,като я видя да се подсещам че трябва да я измия.Много забравям по някога. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт