Как и кога взехте решението да кърмите?

  • 1 493
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 924
При мен не се е налагало да решавам каквото и да било, винаги съм знаела, че ще кърмя.
Когато бях малка и още играех на "майка "с куклите, често четях дебелите книги на мама
(нали трябва да си гледам куклите добре Laughing), откъдето бях останала с много негативно впечатление към изкуственото хранене.Представях си го като някакъв ад,свързан с непрекъснато стерилизиране на шишета.Не зная защо съм била толкова потресена , но оттогава ми е останал този негативизъм , при това далеч преди да се запозная по-подробно с други предимства на кърменето.
Та може да се каже , че никога не съм възприемала храненето с адапртирано мляко като алтернативен вариант, а по-скоро към много краен вариант, в случай че нямам никакъв друг избор...

Да,но в много от книгите за бременни и за отглеждане на бебета се започва с това майката да реши някои важни въпроси преди раждането-единият от тях е "кърмене или изкуствено хранене";изброяват се плюсове и минуси и пр, та ми е любопитно как се случиха нещата при вас?
Кое по-точно ви накара да кърмите?
Аз кърмя поради егоистични причини- по-лесно ми е  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 4 242
Не ми се е налагало да взимам решение дали да кърмя, знаех че така трябва и го исках, по скоро търсех начин как да кърмя. Първия път сгреших слушайки хората а не инстинкта си. Сега търсих отговори на въпроите си и разрешение грешките (благодаря Бу   bouquet).

# 2
  • Мнения: 2 807

При мен не се е налагало да решавам каквото и да било, винаги съм знаела, че ще кърмя.

Точно това щях да напиша, след като прочетох темата ти  Grinning   Hug

# 3
  • Мнения: 319
Не е имало никога такава дилема. Знаех, че това е най-полезното за бебо и съм благодарна, че мога да си го кърмя.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз никога не съм мислила по този въпрос,просто това беше естествения ход на нещата.Първо кърмиш и ако(не дай си боже)ти спре кърмата продължаваш с АМ.Никога не съм го приемала като нещо специално или още по-малко трудно или неприятно.

# 5
  • Мнения: 738
Не е имало никога такава дилема. Знаех, че това е най-полезното за бебо и съм благодарна, че мога да си го кърмя.

П.П.Това е най-прекрасното нещо на света и когато един ден свърши ще ми липсва ужасно,но ще го компенсираме с появата на следващото бебче-живот и здраве!!! dancing

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Майка ми ме е кърмила до 3 годишна (имам сестра година и половина по малка от мен). Никога не съм помисляла, че може да не може да кърмя. Това като малка, де. В последствие, като понаучих някои неща, бях твърдо убедена, че ще направя всичко възможно да кърмя. Като забременях, четох доста тук. Струваше ми се доста по-трудно и проблемно, но моя малък мъж се оказа като помпичка - яде много бързо и концентрирано, засуква почти от разстояние (като пиявичка), и не отказва цица, дори и да не е гладен  Grinning. Но това си е въпрос и на късмет.

# 7
  • Мнения: 867
Мда и аз винаги съм знаела че ще кърмя, не съм и помисляла че няма да мога или нещо друго. И така и стана. Само се чудя откъде ли тази увереност в мен..

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не съм се двоумила, по-скоро и аз се борех в началото да кърмя успешно.

# 9
  • София
  • Мнения: 277
при мен нещата станаха с присъщия ми късмет да срещна правилните хора в правилното време... тъй да се каже бременността ме изненада и дори и в напреднал стадий не се бях замисляла по тези въпроси... няколко месеца преди раждането се запознах лично с асенцето и тя ме заинтригува... винаги е била до мен... до сега звучат в главата ми думите й "на ваше разположение съм 24часа в денонощието"... добре че й имах телефона като родих, че да си наваксам с недопрочетената информация... цял живот ще й благодаря за чудото, което направи за нас със ева... и така до ден днешен се наслаждаваме с бебка една на друга... за мен това определено е начин на живот...

# 10
  • Мнения: 11 003
Това решение го взех благодарение на информацията от форума и подкрепата на няколко момичета съгражданки, с които се запознах пак по форумски. Дотогава не познавах други кърмещи майки, самата аз също съм хранена с АМ. Ако не беше форумът, сигурно щях да действам със шишето.

# 11
  • Мнения: 3 886
МИ след като се роди бебето като майка която желае най доброто за детето си  реших да кърмя.Никой не ме  подтиквал или карал.Нито съм чела тук  за това.Реших и почнах PeaceВинаги съм знаела че ще кърмя  bouquetНикога не бих се  спряла ,това е наи красивото нещо след раждането

# 12
  • Мнения: 753
И аз бях пускала такава тема и ми беше страшно интересно да чета мненията.
Още по време на бременността.
За мене това беше единственото решение и се радвам, че вече 11-ти месец кърмя бебо. Много съм щастлива!

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не съм се двоумила, по-скоро и аз се борех в началото да кърмя успешно.
Peace
Винаги съм искала да кърмя и съм благодарна, че въпреки трудностите, стигнах до тук!Благодаря ви момичета!

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Пред никога не е стоял въпросът дали да кърмя. Знаех, че ще бъде така. Това за мен е най- естественото нещо след самото раждане.
Но пък и никога не съм си поставяла за цел да кърмя на всяка цена- молех се да имам кърма и после бях благодарна за всеки ден и месец, през който ми се отдаде да кърмя детето си.

Общи условия

Активация на акаунт