колко време ви пада тапата?!

  • 6 710
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
здравейте мили мами,
преди няколко дни писах,че май ще раждам,да ама не.Няма да повярвате,във сряда бях с 4см.разкритие,а в четвъртак вече беше 2см #Crazy #Crazy #Crazy #CrazyНаправо неможах да повярвам ,как така.Често да ви кажа само рева и си мисля глупости,макар че ми остават 10 дена до термин.Проблема ми е че съм доста неспокойна,защото не усещам да рита така като преди 1 седмица,т.е. не е чак толкова активен,сутрин го усещам и след обед.Дали му е тесничко вече та за това не марда активно.тоновете са добри(от петък)ОХ незнам.А болките ми неспират,кръст,ниско долу,имам контракции болезнени,но не регулярни.
Извинете ме за обарканата тема,но аз самта съм обаркана доста.А тапата ми тече вече 5 ден и се избистря,нчма толкова червеникав цвят иначе си е слузеста,но по-скоро към бежова.Колко време ще продължи това с тая тапа .
Благодаря за търпението и отзивчивостта ви.мислех че съм доста по-смела и куражлиика,но май не етака
благодаря ви Sick

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
тапата нито съм я видяла, нито съм я усетила

Нормално е движенията на бебчо да са по-ограничени, защото е пораснал и защото му е тесничко вътре!

Леко раждане!!!

# 2
  • Мнения: 867
Миличка кураж! Знам това е сега най-гадната част чакането и побъркването. Но при всеки е различно. На мен от четвъртък започна да ми изпада по малко и събота сутринта родих. Даже не знаех че това е тапата, после разбрах. Ама съм чула че и две седмици след като ти падне тапата може да родиш.

Така че търпение, спокойствие и кураж! Щом е добре бебчо и тоновете са ок, няма страшно. А да не мърда много е нормално, то няма и къде. Важното е че го усещаш да помръдва все пак.

Пожелавам скоро да се повалиш с радост!

# 3
  • Мнения: 7 723
И двата пъти ми се точеше по цяла седмица... ooooh!
Желая ти леко и безпроблемно раждане! Hug

# 4
  • Мнения: 447
Около 3-4 дни
пожелавам ти леко  раждане   Hug

# 5
  • Мнения: 686
При мен тапата падна наведнъж за около минута,но родих след 20 дни.Имах 1 см разкритие,но така изкарах почти месец с болките му с всичко.Тези болки са подготвителни и помагат да родиш по лесно и бързо.
А това,което ти тече да не би да е околоплодна вода,доктора може да провери,има специални реактиви,който могат да проверят това?А да не е някаква инфекция?Но може да не е нищо подобно,при някой бременни има повишена секреция.
Щом докторите ти казват,че всичко е наред-сигурно е така.Те си знаят работата.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Тапата ми падна около 3-4 часа след като ми почнаха контракциите, вече бях с 5см. разкритие. Родих след 4-5 часа /със секцио/.

# 7
  • Мнения: 1 243
На мен ми падна тапата на 17.12 следобед влязох в болницата и на 18.12 родих Peace

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Тапата ми падна наведнъж 5 часа преди да родя.Леко раждане!  bouquet

# 9
  • Мнения: 10 983
Тапата ми падна наведнъж, когато отидох да ми правят клизма. Laughing 2 часа по-късно родих със секцио.

# 10
  • Мнения: 7 201
Тапата ми падна наведнъж(сутринта),същия ден следобяд родих.Леко раждане!  bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 506
Тапата ми падна цяла, изведнъж, седмица преди да родя.
Движенията е нормално да са по-ограничени в края на бременността.
Според мен обаче, в твоя случай е добре да те прегледат, за да е сигурно, че не изтичат и околоплодни води.

Общи условия

Активация на акаунт