Кога детето ви каза ОБИЧАМ

  • 1 238
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 471
Много се вълнувам. Снощи принцеската ми се събуди през нощта. Гушнах я при мене, а тя ме погледна, погали ли ми лицето и каза: БИЧАМ
После си го повтаряхме почти докато заспи.
Та да ви питам, кога детето ви каза ОБИЧАМ?

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Оооо, това е сред най - милите ми спомени  Heart Eyes Няма да го забравя този момент.
На 1г.10мес. беше, когато каза "Мами, ибичи те", после премина в "Бичам те".
Сега вече е по - голяма и често ми казва, че ме обича, че й е било мъчно за мен и т.н. Разтапям се в тези мигове...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Постоянно и безспир. И двамата ми сина.
Може би е до характер, а може и до голяма степен да се възпитава това споделяне на чувствата.
В тази връзка - наскоро Дени ме попита какво е любовта. Сетих се за една страничка в нета - деца дават определения за "любов" . Няма начин да не я знаете, има уникално сладки попадения , така искрени и истински в простотата си - както само децата умеят.
Та се зачудих как да му обясня какво е "любов" по начин достъпен за него. Опитах, не зная доколко успешно се справих - казах, че любовта е когато мислиш за някого непрестанно, когато той ти липсва, когато искаш постоянно да го милваш и прегръщаш, когато искаш да се грижиш за него и  това ти носи радост, когато тъгуваш, когато го боли и плачеш за него...
Вечерта се опитвам да намажа със спирт пъпките на малкото, което беше болно от шарка. То естествено започна да плаче и да се брани и ръкомаха бойно с лапи.
И Денис му казва - "Не Ерик, неее, не бий нашта мама, тя ни обича, и ни гали, и ни целува, и сутрин ни маже филийки, тя ни дава цялата си любов!!!! Разбра ли, мама е любов!?!"
Та така...стана ми хем смешно, хем мило, хем малко тъжно....и аз не зная защо това последното.....
От тогава минат не минат час-два и ме пита - "Ти как ме обичаш? На любов ли ?" Simple Smile)))))))))))
Постоянен е този репертоар.... Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 2 353
  Никога няма да го забравя. Беше на около 2, правихме снежен човек и пищяхме от кеф. Преди да се приберем започнахме да си тръскаме обувките. Тя ме погледна сериозно и каза "Обичам те, мамо", пък на мен ми пораснаха сълзички.

# 4
  • Мнения: 6 206
Също около 2 години беше...
Наистина велик момент!

Сега вече се повтаря когато сме двамата/тримата "мамо, нали се обичаме? нали сме си приятелчета?". А най ми е любимо когато от нищото изкочи "Много, много те обичам, мамо." Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 4 451
Аз още чакам този миг. Моята проблемна принцеса за сега си мълчи, но аз не спирам да се надявам. Радвам се за вас и си представям какво щастие е това да чуеш тези две думички от устенцата на детенце. Grinning Мечтая си един ден и аз да ги чуя.

# 6
  • Мнения: 2 353
  Марианка, пожелавам ти от сърце да се случи много скоро!

# 7
  • Мнения: 7 723
Мойте не спират да го опвтарят от... Thinking...около двете си годинки, някъде! newsm78
Няма друго, което да обичам да ми се повтаря повече от това! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 731
Страхотна тема!   bouquet
Аз съм в очакване... Mr. Green

# 9
  • Мнения: 46 437
Преди 2 седмици, малко преди да стане на 3 г., първо го каза на баща си  Mr. Green а след няколко дни и на мен  Blush

# 10
  • Мнения: 179
Преди около седмица за първи път ми каза-бичам,а като я попитах колко ми отговори-5,защото за нея в момента 5 е най-голямото число!Тази седмица,като че ли премисли любовта си към мен и вече ми казва-Голяма обичам!Любимата и игра е да я питам обича ли ме и тя да ми отговори НЕ!Като се направя на сърдита веднага ми казва-Голяма обичам!Мнооооооооого е нежна!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 213
Преди около месец (на 2,1г) го учех да казва "Обичам татко"  и след няколко дни на повтаряне се "светна" какво значи и хоп - изненада! Вечеряме си ние с мъжа ми, детето ни гледа и казва: "Мама, тати. Бичам мама, бичам тати", как не се разлях по пода... Grinning

# 12
  • Мнения: 4 496
Малкия още не ми е казал с думи,че ме обича.Но по няколко пъти на ден идва и ме целува по устните и казва"цунки-гунки!"Баба му все го пита обича ли мама,обича ли тати,обича ли нея,кого обича най-много...Стресирала го е май на тази тема... smile3516

# 13
  • Мнения: 2 956
МАлко преди да навърши 2 год. С "Обичам мама". Сега вече (2г1м) е на "Мамоооо, много те обичкам"  Heart Eyes

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...а като я попитах колко ми отговори-5,защото за нея в момента 5 е най-голямото число!...

 Laughing Аз така съм казвала на майка ми, че я обичам "цели три кила". Явно това ми е била мярката "максимум"  Wink

Общи условия

Активация на акаунт