ТОВА КОЕТО ДИШАМЕ

  • 1 533
  • 33
  •   1
Отговори
Сигурно много от вас са забелязали при влизането си в София от някое вилно място или друго по-чисто кътче невероятно мръсният на вид и дори на мирис софийски въздух.
   Всеки път когато се прибираме по магистрала Хемус се стъписвам от отровната пелена която се носи от Гара Яна. Не знам какво толкова се произвежда в този завод \ако някой ме запознае ще съм му благодарна\ , но едва ли е толкова ценно да е точно тук, където живеят доста голяма част от българските деца. И въобще не ми изглежда да е сведен към европейските норми.
   За съжаление явно не е само той. Наскоро ми попадна една отчайваща статия за безхаберното стопанисване на Кремиковци, за неговото тотално изоставане от европейските еконорми, и глобите, които ще трябва да платим, защото управниците ни не могат \ или не искат-сещай се защо\ да се справят с индийският бос – да си изпълнява договора. Така или иначе хем си дишаме мръсотията хем ще платил глоби за това...

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 14:44 от anonimous

# 1
  • Мнения: 7 723
И аз така мисля.

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Да, като се връщахме от морето , усетих тази разлика във въздуха,още щом стигнахме столицата  Tired

# 3
  • Мнения: 750
Ох... TiredСтрахувам се дори да помисля,какво дишаме!
Въздухът в центъра на София има по високо ниво на замърсяване от това измерено в комините на Кремиковци....!
Това го 4ух от устата на.....Няма да коментирам!Защото не мога!
Но е страшно да знаем какво дишат децата ни! Rolling Eyes
За това и правя вси4ко възможно да се махнем от тук.....От две години живеем тук и не издържам....До година си се прибираме в красива Варна!
Не желая да стоя пове4е и ден в този град!
През два дни се ка4ваме с децата на Витоша....И когато погледна на долу и видя каква пелена се стели над този град тръпки ме побиват!
София-долината на бавната смърт..... Thinking

# 4
  • Мнения: 4 916
Всеки път като се връщам от Варна виждам, този пушек - в оранжев цвят, която се носи към София от Кремиковци. Изобщо не се учудвам, че толкова много хора се разболяват от астма и алергии - толкова редки на времето болести.

# 5
  • Мнения: X
не знам каква гадост се диша в София
но е факт, че след връщането ни от Дания след 2-годишен престой, всички кашляхме 3 месеца
сега при всяко връщане отново почваме да кяшляме още с кацането

жалко за хората и дечицата

# 6
  • Мнения: 2 386
Обгазяването на Стара Загора... И то.. И то..
Ужасно е. Умът ми не го побира какво може да се направи..вече.
Замесени са хора от много високо - това е най-лошото.. Не знам..

# 7
  • Мнения: 5 539
Замърсеният въздух не ми прави впечатление, защото аз живея в едно не по-чисто място на морето, но винаги ме учудват прахолякът и мръстотията по улиците.

# 8
  • Мнения: 2 891
anonimous, срокът за който Кремиковци трябва да приведе производството си в норма още не е изтекъл. Това е месец октомври тази година. Ако до тогава не покрият нормите, няма да получат общо разрешителни, което респективно значи, че комбинатът ще спре да работи веднага. Така че, прави се нещо. Това, което ми е интересно е какво ще се случи с хилядите хора, които работят там и с какви пари ще живея. Предстоят ни сътресения.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въздухът в центъра на София има по високо ниво на замърсяване от това измерено в комините на Кремиковци....!
Това го 4ух от устата на.....Няма да коментирам!Защото не мога!
Кажи, плз. Вчера точно това коментирахме с майка ми и брат ми- къде е по-мръсен въздуха- в центъра на София или около Кремиковци... Те не са на моето мнение, че автомобилите замърсяват повече от комините Thinking

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 85
Аз също живея на морето и тук въздуха заради завода и доста отровен . Живях в София за година и половина и ми се появиха алергии към разни неща , което е доста показателно - все пак не съм била цял живот на чист въздух (даже напротив) , а получих алергии чак когато започнах да живея в София .

# 11
  • Мнения: 753
ееееехх, а какво да кажат Стара Загора и околността, 3 ТЕЦА има, военни площадки,......и ОБГАЗЯВАНИЯ,.....всяко второ дете с алергия,.....и никой нищо.....така е в цялата държава за съжаление,....

# 12
  • Мнения: 4 585



Че то на Кремиковци филтрите ако се пуснат, харчат повече пари за ток от евентуалните глоби,
които би могла евентуално държавата да му наложи. Защо да включва филтрите?
Държавата си го отглежда като пуйче, защото може би някой ден ще реши да си плати данъците.
Една година го нарочиха за най-голям данъкоплатец и му подариха картина на Майстора май беше.
Сега държавата е като прилъгана мома - ни картина, ни данъци.
Какво му пречи октомври да си отиде в Индия, Кремиковци той го купи за 1 $.

# 13
  • Мнения: 750
Въздухът в центъра на София има по високо ниво на замърсяване от това измерено в комините на Кремиковци....!
Това го 4ух от устата на.....Няма да коментирам!Защото не мога!
Кажи, плз. Вчера точно това коментирахме с майка ми и брат ми- къде е по-мръсен въздуха- в центъра на София или около Кремиковци... Те не са на моето мнение, че автомобилите замърсяват повече от комините Thinking
В центъра!Не е мое мнение оба4е това!
А на 4овек който е много на вътре в нещата!
Сташно е да знаем къде растат децата ни и какво дишат! Tired

# 14
  • София
  • Мнения: 15 434
http://sofia.dir.bg/2007/07/30/news1941685.html
 Днес в дира много лоши новини накуп.

Общи условия

Активация на акаунт