Помощ! Как да я накарам да си изпие лекарството?

  • 567
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 091
Моми4ета, помагайте с идеи и хитрости! От в4ера бебка е с температура и като се опитвах да й дам Калпол щом усетеше, 4е е нещо разли4но от храна, изплюваше вси4ко навън. Това няколко пъти, после запо4на да върти глава и да стиска устни. Вси4ко това съпроводено с адски рев и не можем да я успокоим сума ти време с нищо. Накрая се принудих да сложа свещи4ка. Днес оба4е положението е още по-зле - щом се усети, 4е ще давам лекарство, запо4ва стискане на устата и рев, даже вит. Ц не иска, а в4ера поне това прие и като 4ели й хареса. Сега пак свещи4ка сложих, а дове4ера какво ще правим незнам Cry
Видяхме се в 4удо, кажете как да я излъжа да поеме 1 л. антипиретик, моля ви!

# 1
  • Мнения: 5 026
Аз давам със спринцовката от Панадол-пак ми е трудно, с голяма борба. Даже съм пръскала по малко от АБ върху лъжичка с каша или плодово пюре-така съм го залъгвала. Успех!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Ако лекарството позволява да се даде заедно с храна, така че да не се забележи от детето, пробвай.

# 3
  • Мнения: 353
Ох, същият проблем имаме и ние с баткото. Слагам лекарствата в малко мляко, в сок и какво ли още не. Та аз сега и панадол не мога да му дам със спринцовка. Точно по този повод като беше болен от пневмония бяхме вболницата на системи, защото не приемаше нищо. Още щом види лекарството нарочно повръща, а ако успея да го дам по някакъв начин повръща още повече. Така че крий в нещо за пиене. Има ефект.

# 4
  • Мнения: 1 091
Мерси, моми4ета! И със спринцовка опитвах, и с храна...Една капка да има в лъжи4ката с яденето веднага го усеща и плюе...Направо назнам...Може ли само на свещи4ки Ефералган да караме? И още идеи 4акам, 4е незнам какво ще правя дове4ера...

# 5
  • Мнения: 941
при нас единствения начин беше да слагам по малко от лекарството в храна,независимо каква,Алекс дори го повръщаше,ако му го дам чисто.Но слагай по съвсем малко,защото усети ли го и в храната,няма да иска и нея,внимавай,успех Peace

# 6
  • Мнения: 353
Ако  е само температура, може само на свещички само спазвай указанията за употреба. И при нас е изпитан този кошмар.

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 897
Ако ще даваш само антипиретик, какво ти пречи да и слагаш само свещички.

Моята дъщеря също не понася лекарства, Панадол така и не успях да и дам никога, от самата му миризма и се повдигаше, за АБ да не говорим  ooooh!...
Добре, че поотрасна и не боледува толкова, пу, пу  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 005
Слагай свещички Peace

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Слагай свещички, но да не прекалиш  Naughty

# 10
  • Мнения: 13
Аз придружавам неприятните неща с гримаси и звуци който да го разсмеят кото го правя първо на мен така му става забавно като игра и дори сам си пръска вода в носа и си дърпа с помпичката а за сиропите е още по лесно те са сладки

# 11
  • Мнения: 374
 
Аз придружавам неприятните неща с гримаси и звуци който да го разсмеят
И аз процедирам така с дъщеря ми, но когато не помага, си позволявам да се скарам. Мисля, че детето трябва да знае, че щом е лекарство, значи е нужно да се изпие. Като бебе не сме имали особени проблеми в това отношение, но сега вече е по-голяма/2г4м/ и е по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт