Връзка между упойките и разкъсванията?

  • 1 326
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Здравейте!
Чували ли сте да има зависимост между упойката и ръзкъсванията при раждане? Т.е. че упойката ускорявала раждането и оттам водела до преразтягане на перинеума и =>
до разкъсвания?  Shocked
Какво казват вашите лакари и вие какво сте чували?

Хубав ден! Wink

# 1
  • Мнения: 3 200
За първи път чувам за такава зависимост.
Аз родих нормално, без упойка и нямам никакви разкъсвания. Нека и другите мами се изкажат.

Поздрави!!

# 2
  • Мнения: 6 315
Не, не съм чувала. Упойката не може да ускори раждането до колкото знам. До преразтягане на перинеума може да доведе неправилно напъване, има голямо значение еластичността на перинеума (нали затова правим упражнения за тазовото дъно докато сме бременни) и ненавременна епизиотомия.

Аз родих нормално без упойка и имам 1 разкъсване от бебето и епизиотомия. Упойка забравих да си поискам  Embarassed .

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Точно заради това реших да раждам без упойка. И нямах проблеми. Един шев само и то за да се застраховат докторите.

# 4
  • Мнения: 3 146
аз съм го чувала ,но не знам доколко е вярно.И че като напъваш , а си с упойка,  напъваш по-силно(защото усещанията ти са притъпени)  и се получават разкъсвания.

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и двата пъти с упойка
първият път - яко шев и кройка..
вторият - един вътрешен...

# 6
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз мисля, че "Но-Шпа"-то, което обикновено ни вливат през абуката ускорява процеса на раждане и от там идва проблема. По-малко време те боли, но пък имаш разкъсвания.
Аз имах много шевове-даже не снам точно колко, защото лекаря ми не искаше да ми каже. За 1 седмица бях ОК, но преди да родя бях убедена, че няма да имам интервенции.

# 7
  • Мнения: 46 484
Цитат на: Kally
Аз мисля, че "Но-Шпа"-то, което обикновено ни вливат през абуката ускорява процеса на раждане и от там идва проблема. .......


 Shocked  На мен ми слагаха Ношпа за задържане. Т.е. за подтискане на контракциите Thinking

# 8
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Kally
Аз мисля, че "Но-Шпа"-то, което обикновено ни вливат през абуката ускорява процеса на раждане и от там идва проблема. По-малко време те боли, но пък имаш разкъсвания.


Но-Шпа не се влива и не се дава на раждащи жени. Вливат се окситоцин и бусколизин за ускоряване на процеса. Но-шпа влияе на контракциите и все едно да ти дават нещо, което да ги спира.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
Раждах със спинална упойка! Нямам вътрешни разкъсвания при дете 3,900 кг. и 30 кг качени през бременността. Когато човек напълнее тъканите стават по-малко разтегливи и въпреки упойката, килограмите и напълняването нямам разкъсвания на шийката. Имам епизиотомия заради големия плод, който се роди отгоре на всичко с "идеално кръгла" глава, почти без деформация.
При мен специално упойката не е имала връзка с разкъсвания!

П.С. Но-Шпа отпуска гладката мускулатура и не виждам как може да ускори раждането. Окситоцина ускорява раждане, но ако е дозиран правилно, поставен в определено време и родовите пътища са подготвени добре няма да има проблем с разкъсвания.

# 10
Цитат на: Vache

П.С. Но-Шпа отпуска гладката мускулатура и не виждам как може да ускори раждането. Окситоцина ускорява раждане, но ако е дозиран правилно, поставен в определено време и родовите пътища са подготвени добре няма да има проблем с разкъсвания.

Точно така Но-шпа предотвратява появата на контракции.
Аз раждах без упойка с епизиотомия.

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ей, ама това епизиотомията май докторята за нищо я нямат! Ц, ц, ц, ц! Аз, доколкото ми обясни моят лекар разбрах, че когато си с упойка, не можеш да контролираш напъните, и напъваш по-силно, отколкото е необходимо, а от там и разкъсванията, а епизиотомията идва като за капак, защото от силните напъни бебето се придвижва по родовия канал по-бързо, и ако не се направи можем да се сцепим като звезди! Ей това ми обясни на мен доктора, т.е. пряка зависимост между разкъсвания и упойка няма, но косвена има, и още как?! А, ако се вливат и допълнителни разтвори за ускоряване на раждането, и си с упойка - тогава да не говорим!

# 12
  • Мнения: 4 358
Когато раждах, акушерката стоеше до мен и ми казваше кога да напъвам и кога да спра да напъвам.
Раждах без упойка, но дори да ми бяха сложили, жената много ясно ми казваше какво да правя и предполагам пак щях да мина със същия брой шевове.

# 13
  • Мнения: 6 315
Епизиотомията се прави точно за да се щади перинеума и за да не се получат много разкъсвания. Това ми обясниха на мен. А лично на мен добре че ми я направиха, защото ми спестиха доста разкъсвания и напъни. По-добре е да си с епизиотомия по простата причина, че разрезът заздравява много по-бързо и по-добре от разкъсването.

# 14
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Margarita
Епизиотомията се прави точно за да се щади перинеума и за да не се получат много разкъсвания. Това ми обясниха на мен. А лично на мен добре че ми я направиха, защото ми спестиха доста разкъсвания и напъни. По-добре е да си с епизиотомия по простата причина, че разрезът заздравява много по-бързо и по-добре от разкъсването.


Така е, но те вече  правят епизиотомия едва ли не на всички първескини, дори и без да има нужда

Общи условия

Активация на акаунт