Не питай старило,питай патило!

  • 3 163
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 414
Моля споделете хитринки,фокуси и разни методи в отглеждането на близнаци от един човек?Оставам от утре съвсем сама с момчета и това ме плаши доста,те се хранят по едно и също време,не знам как ще излизаме,асансьора е много тесен не става за количка за едно дете камо ли за близнашка,знам че това е началото но давайте съвети не само за новородени,трябвам ми напътствия. Всичко което се сетите ще попия и ще пробвам Laughing
 Hug

# 1
Здравей.Аз съм сама с моите,откакто навършиха 45 дена,най-важното е да не се шашкаш.Не е чудо голямо.На моите първото им хранене беше в 5 сутринта.Ставах,те закусваха и пак заспиваха,а аз почвах с  newsm79 wash hang 1ironing 1dishesи всичко,което трябва да се свърши.(по това време родителите ми и брат ми живееха с нас,ходиха на работа по цял ден,а брат ми на училище и чакаха на мен).До към 8.30 свършвах с всичко,пак ядене и спане около 1 час.През това време глася багажа в количката(знаеш-памперси,дрешки,млека,термоси и др.),обличаме се и на разходка.Прибирахме се към 13 часа,прибирам прането,гладя и готвя за големите и така всеки ден.После взехме да ходим на кухня,но нещата не се промениха много.За големината на количката също има решение.Ако се заключва входа,сваляш първо количката и докато са малки децата ги сваляш заедно,а после е добре да си намериш някоя съседка да седи при едното,докато смъкнеш другото.От опит,никой не отказва да помогне.Май се увлякох.Успех. newsm10

# 2
  • Мнения: 23
Здравейте.Аз също си гледам близнаците сама.Напълно съм съгласна с думите на Милка,всичко това се отнася и за мен с изключение че нямаме батко в къщи.При мен с количката беше друго-значи аз първо си я свалях и след това взимах децата но заедно,защото ме беше страх да ги оставям самички. kissВече са на 3 годинки и са доста самостоятелни,само заради това че нямах около мен дразнители smile3503и така е доста по добре защото ми отпаднаха доста неща като това да ги храня,обличам,обувам и събувам.Така че Гоца смело на пред и споко човече. newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 12 201
  За разходката, аз държах количката в багажника на колата пред входа и по този начин не ми се налагаше първо нея да свалям. Докато бяха съвсем малки ги свалях двете заедно в порт-бебетата. По-късно едното в слинга, а другото в ръка, сега вече сами си ходят и ги държа за ръчичка.
   milka ти си моя идол. Как успяваш да се справиш с всичко? Ние сме сами с таткото и едва ми остава време от малките да сготвя по нещо и леко да изчистя докато спят. Но да си призная че по принцип не съм от най-добрите домакини, а пък и този форум е като краста  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 649
Да споделя и аз Wink. От 42-рия ден съм си съвсем самичка. Но, за да се подготвя, няколко дни, преди да остана сама, започнах да си ги храня един след друг. Измислих нещо много удобно - подпирах шишетата до главичките им с едни възглавници и така ги храних едновриминно, докато не започнахме с пюретата. Много хора си мислиха, че като започнат да се въртят, ще избутват шишетата, но... кой бяга от хубавото Laughing.
С чистенето нямах трудности, защото до 4-тия месец са спали през цялото време -даже ги събуждах, за да ги храня.
С излизането ми беше малко по-трудно: свалям първо количката, приготвям я долу, след това се качвом, взимам ги и двамата (поставянето е малко трудно в началото, но се свиква) и долу си ги слагам. С прибирането ми леше къде-къде по-лесно, защото от входа всички са много добри и ми помагаха, а и почти не съм се прибирала без някоя приятелка. Помощ все се е намирала.
Когато започнат за си държат главите здраво изправени е голямо улеснение Party.
Сега вече са на 1г и 6мес, много ми е лесно вкъщи - имат си стая, сами си стоят почти през целия ден (освен, ако сме навън или им е скучно сами), играят си, а аз мога спокойно да си изчистя, да си сготвя и дори да уча (че ми предстои държавен изпит Flutter).
Ще се справиш, Гоца, не се притеснявай!!! newsm10

# 5
В интерес на истината,родиха се много малки и не ми разрешиха да ги кърмия(пък и не им даваха шанс да живеят).Като останах сама,промених малко схемата и ядяхме млякото с един час разлика.Единият винаги си поспиваше.Е,един час е относително,но като се захранвахме вече се ядеше по-едно време,с една лъжичка,от една купичка.Много са ме упреквали за това,но на мен ми е по-лесно.Най-хубавото е,че свикнаха да стоят сами да се забавляват,проходиха сами,без помощ.Слагах едно голямо одеало,много възглавници и ставаше като крепост. LaughingСамо кураж

# 6
  • Мнения: 1 174
Записвам се и аз да следя темичката.От ден на ден се убеждавам,че е по-добре човек сам да си ги гледа.На мен ми помага свекърва ми,не се оплаквам от нея,жената е страхотна,но те станаха доста разглезени-свикнаха непрекъснато да има човек при тях,като останат сами започват да плачат, трудно се заиграват,все протягат ръчички да ги взимаме,особено като видят бабите си и това вече започна доста да ме изнервя и притеснява ooooh!Научихме ги да се хранят едновременно,аз единия,свекърва ми другия,чудя се ако се наложи да остана сама как ще се справя newsm78.Като бяха само на АМ беше наистина по-лесно,никога не се събуждаха едновременно.
Не искам никой да плаша,но ти си е самата  истина,че колкото повече порасват гледането им става още по-трудно.
Да са ни живи и здрави,прекрасно е,че ги имаме!
Поздрави на всички настоящи и бъдещи мами на близнаци,прегръщам ви! Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 552
И аз да се включа,като минала вече по този път малко по-отдавна.
Децата си гледам сама.Майка ми дойде първото лято и следващото като проходиха за 3м. и това беше.После мъжът ми поемаше щафетата като се върнеше от рейс.
И така:
Купих си бебефон.
Кърмех на две възглавници двете бебета едновременно,седнала по турски на леглото.
Спяха до 6-я м. в 1 кошара, като ревнат посреднощ да ги обслужвам по лесно.
Хранех от 1 купичка с 1 лъжичка на 2 шезлонга върху леглото.
Пеех песнички за да баламосвам.
Къпех след храна в една вода и двамата.В банята в легена.Нямаше кой да ми мъкне корито в спалнята.
Светвах лампи с чело и отварях врати с крак,ако са ми заети ръцете.
Сменях памперси на масата в/у одеалце и чаршаф и всички мазила/за да не остана без кръст/,като на конвейер.
Купих си 2 колички тип чадър /след 6-м./и ми дадоха приспособление за събиране на количките  от други близнаци.Свалях количките /разделени/ с децата вътре, съединявах ги пред входа и на разходка.Прибирах се в обратния ред.На отиване с боклука, на връщане с пазарските чанти.
Къпех се на отворена врата и те пред вратата да ме виждат/ако не спят/
Готвех по две тенджерки със зеленчуци,на едната добавях яйце , на другата месо, разсипвах в кутийки и във фризера. Записах ги на кухня на 1 г. Каката като свърши градината/за 1 кл/тя ходеше за храната.
След годинката спрях да гладя.
Простирах като спяха.
Връзвах /изпразвах/всички чекмеджета и шкафове/и фурната дори/.
Разчистих всички секции от падащи предмети на 1м 20 от земята.
Сложих райбери на тоалетна,баня и килер и ключове по стаите със забрана.За тези места мога да разкажа какво се е случвало.
Капачки на контактите!Много важно!
Вдигнах коша за боклук на високо.И от там са яли!
За разходка първо обличах себе си после децата, за да изляза по най-бързия начин.
На вън носех термос с топла вода и сипано АМ в шишетата,готово за разреждане.
Може и да има още неща ,но за това се сетих.Гледах да си улесня живота,че всичко мен чакаше.
Дано съм била полезна и да не съм Ви отегчила.
Няма страшно,ще се справите.
Има нещо,което е проверено,на силните Господ и праща близнаци, за да види колко ще издържим.
И ще издържим!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 161
И аз да кажа. Гледам си ги сама от първият ден. Не обичам да ми се пречат из краката. Храним се едновременно. Слагам ги в кошничките за кола и им тикам бибите в устите.Като сме на разходка по същият начин в количката но им подпирам главичките за да са по- в анфас че иначе не ми е удобно. Те вече почти не спат през деня (аз за това и не съм влизала тук отдавна) и все се кокорят и искат внимание. Обличам ги за разходка преди да ги нахраня. Приготвямм багажа-гореща вода, студена вода, храна, памперси и т.н. , гримирам се , храня ги, оригвам и се обличам. След това свалям превозното средство качвам се и вземам тях и чантите и вече вир вода потегляме.След работа нашия татко ни прибира от някъде . Аз мисля че всичко е въпрос на организация. Както е писала и Aila и аз не съм супер домакиня, ама у нас е чистичко и подредено.Не готвя всеки ден ама аз и преди не готвех постоянно.Ако не съм изгладила дрехите а ми трябва нещо го гладя на момента.А за прането? Просто натискам копчето Simple Smile
Успех и да не ти пука

# 9
  • София
  • Мнения: 3 414
Момичета благодаря ви за съветите и най важното вдъхвате ми кураж. Hug
ponpon ние с вас ме на една възраст,аз още не съм опитвала на вън едновременно да ги храня ама и това ще стане,ще ги подпирам.Направими впечатление ча даже и се гримираш за което те поздравявам.
отивам да пусна прахосмукачката докато спят,а после ако ми оставят време ще прегледам форума,само той ми е Laughingразвлечението

# 10
  • София
  • Мнения: 12 201
  Аз пък както споделих форума е една от причините да не ми стига времето, не бебетата  Simple Smile
  Опитайте се да накарата татковците да помагат повече. Това което ми направи впечатление е че при нас явно той доста помага.
  Първо къпала съм ги един или два пъти. Това си е негово задължение и се случва да ги къпя само ако е в командировка, тогава също и аз не пълня ваничката защото после не мога да я изпразня.
  Първите месеци му се налагаше не само да ги къпе, но и да готви и подрежда след работа, сега вече няма нужда.
  Кърмя ги едновременно. Вариант на хранене заедно с шише, но няма ли нещо че не трябва да се оставят самички толкова малки бебчета с шишета, питам не съм запозната.
   Тук също има една мама която използваше две единични колички свързани, но става за по-големи бебета, от тези тип чадър.
   Също ги храня с една лъжичка от една купичка. Захранваме се педагогически, тоест хапват от нашите манджи. Просто се старая почти да не слагам подправки. Реално пилешка супа за нас и за тях няма разлика. Добавяме си каквото ни трябва после с таткото. Така не се налага да се мъча да готвя нещо отделно за тях. Сядаме да ядем заедно.
    Винаги почти си имам за компания някоя мама с мен навън с едно бебе. Така ако нещо се наложи винаги има възможност да гледа едната мадама за пет минутки.
    Браво за гримирането и от мен   bouquet Аз по принцип не се гримирах и преди не че нямам време. Та както казах вместо да пиша можеше да пооправя. Ставам  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 3 414
Aila ами аз немога да ги оставя със шишета сами,по скоро ме притеснява това че единия яде по бързо и трябва да го оригвам,можеби за минутка подпряно шишето на другия и под погледа ми няма да има проблем.Нашия татко помага колкото може,редуваме се за спането при тях чисти простира пазарува,разхожда кучето,храним ги заедно разхожда ги сам когато трябва да поспя,къпе момчетата а аз им правя масажа.Има доста майчета около нас,но за трети път се опитвам да направя контакт с тях а те почват да ми дават съвети как да му стисна устата за да лапне биберона как да си приготвя храна за бебетата без да ги питам,можеби все на всезнайки попадам.
Кажи за педагогическото захранване? Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 12 201
   Имате време до захранването  Simple Smile Ще споделя, но при мен е нещо средно между стандартното и ПЗ. Опитай да откриеш някоя мама от форума която живее наблизо или от отчетните. Ние сме си така три мами дружки с бебета на една възраст и ни е доста приятно. А за съвети винаги и навсякъде ще се намери някой да ти дава съвети, особено ще се отнася до гледането на близнаци  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7 640
Няма страшно,ще се справите.
Има нещо,което е проверено,на силните Господ и праща близнаци, за да види колко ще издържим.
И ще издържим!

 Peace

да цитирам драгата съфорумка azaf, излиза, че близнаци се гледат по-лесно от едно дете Laughing
Оставяла съм си дацата винаги да се развиват самостоятелно- след съответно обезопасяване и винаги нащрек, и сега могат да се пазят и да са физически значително по-активни от наборчетата Laughing за ужас на бабите по площадките

# 14
  • Мнения: 78
...Нашия татко помага колкото може,редуваме се за спането при тях чисти простира пазарува,разхожда кучето,храним ги заедно разхожда ги сам когато трябва да поспя,къпе момчетата а аз им правя масажа....

А вие пък как се справяте И с кучето  newsm78 Няма ли много косми от него, как почистваш??

Ние имаме хъски и с космите е някакъв ад в момента... Аз вече не излизам на разходка с него, макар, че ми е много приятно да го разхождам - някакси се сливаш с природата и се оттърваш от ежедневните проблеми за малко... Надявам се след раждането пак да ми е толкова приятно да излизам с кучо  Simple Smile Laughing Laughing

Между другото, разгледах сайтчето на Марк-Антоний... голям сладур е  Hug

Общи условия

Активация на акаунт