прекрасната свекъра

  • 4 017
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Чета си тук разни теми за свекървите.....
Ама няма какво да кажа по тях...
Може и да има тема като тази, но признавам си честно не съм търсила....
Може ли да ви кажа нещо за моята - Тя просто е прекрасна, но за съжаление в момента не е до мен, почти никога не е до мен
Тя е от хубав и сравнително голям град /Самоков/, но се е омъжила за мамино синче на село....
Цял живот живее под един покрив със свекърва - още е жива- която е най-лошото от всичко прочетено за свекървите и наистина е ЛОШ човек
Свекито за толкова години не се е предало, въпреки, че свекър ми е и алкохолик...
Със собствената ми майка не се погодиме след  като се родиха децата и по този повод заминахме на село при свекър ми и свекърва ми. Децата бяха на 3 месеца. Живяхме там три месеца и това време беше просто мечта - жената ходеше на работата, но въпреки това ми помагаше с готвенето за децата, с почистването на къщата и вечер, когато мъжа ми се прибереше от работата в София, можеше да излезем
а...........забравих, че тази немощна жена переше всички дрехи на децата - на ръка
това са трите най-лесни месеци от отглеждането на децата....
Тази прекрасна жена нито веднъж не ми наложи нейните правила, нито веднъж не ми наложи нейното мислене за живота изцяло се съобзяваше с мен, може би защото при нея не е било така
Та извода за мен е - ИМА И ПРЕКРАСНИ СВЕКЪРВИ


рс: Забравих да спомена едно нейно прекрасно качество- когато имаме някакъв проблем с половинката и ако аз реша да й спомена - резултата е, че половинката веднага си поправя поведението, защото майа му го е скастрила----
Та какво ще кажете за такива супер готини свекърви.......

Пример: Тормозят я на село, че не й викам "майко" а "како Васев" и оттогава от нейна страна е :"Тя ми вика Како Васе, но аз си пия с кеф кафето с нея, а не ми вика "Мамо" и да ме псува зад гърба ми....


# 1
  • Мнения: 459
Да, и аз съм срещала добри хора. Без значение, свекърви, тъщи.

# 2
  • Мнения: 1 800
Аз и в други теми съм споменавала- имам страхотни свекър и свекърва. Живеят далече от нас, но винаги се обаждат, винаги аз мога да се обадя ако имам нужда от съвет, помощ или да си поприказваме. Свекървата ми помогна в началото с бебето, но никога не е правила нищо на своя глава, питаше ме винаги дали съм съгласна. Когато сме заедно е голям купон- правим нещо, ходим някъде, готвим си заедно...супер е. Мъжа ми има 2 братя и 2 сестри и никога не съм ги чула да се изказват негативно за никой от техните семейства.
Много ги обичам и дано винаги си останат такива!

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Има и такива свекита, да. Лично аз познавам 3 такива, супер готини, но за съжаление, нито една от тях не е моя  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 459
Има и такива свекита, да. Лично аз познавам 3 такива, супер готини, но за съжаление, нито една от тях не е моя  Mr. Green

Ей това исках да кажа и аз  Laughing

# 5
  • Мнения: 2 593
Моята е от добрите Mr. GreenПомага ми много за децата,винаги се отзовава,не дава непоискани съвети,тактична е...Какво друго,а,прави ми зимнина всяка година,готви и носи за ядене...тази година заведе голямата дъщеря на почивка...и всичко това без да натяква или да се самоизтъква колко е велика Peace

# 6
  • Мнения: 3 622
Има и такива свекита, да. Лично аз познавам 3 такива, супер готини, но за съжаление, нито една от тях не е моя  Mr. Green

Ей това исках да кажа и аз  Laughing

И аз  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 078
Моята щеше да е такава прекрасна свекърва,ако за най-голямо съжаление,не беше починала рано от рак.
Колко ни липсва такава прекрасна баба,която винаги беше насреща.Занимаваше се с малката са разни там домакински неща от сорта месенето,точенето на баници и подобни,даваше й да си играе с тестото и брашното,което от мен няма да види,защото после почистването...нали се сещате?..та нея не я притесняваха такива неща,почистваха си после и се радваха двечките на компанията си.Никога не ми е наложила и тя нищо от своите правила,питаше ме как обичам да ям еди-какво си и го приготвяше по този начин.Допитвала се е до мен с какво трябва да се храни и облича детето и го правеше ,както аз го правех.Никога нямаше нещо от сорта:"Отгледала съм 2 деца и знам по-добре от теб"...Веднъж се скара на мъжа ми,с когото се карахме за нещо,и каза,че няма да му проговори,докато не ми се извини,т.к. не е прав в случая.
Абе има такива свестни свекърви,които,за съжаление,или на са наши или Господ решава ,че и на него му трябват там горе.

# 8
  • Мнения: 263
Ех, Маши, много ме зарадва това, което прочетох! Да ти е жива и здрава и винаги така добре да се разбирате! По-хубаво от това няма! И дано станат повече хората като твоята свекърва! smile3501

# 9
  • София
  • Мнения: 3 878
радвам се, че има такива свекърви. аз не мога да се похваля със същото, но се радвам, че макар и рядко има и бисери в калта:)

# 10
  • Мнения: 183
И аз това й пожелавам - да ми е жива и здрава Heart Eyes. Не съм я виждала близо година, защото замина в чужбина да помага в отглеждането на другите внуци, но добре, че е скайпа.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 762
Браво за всички добри свикърви............ и снахи де  Wink Мили момичета, от скоро съм тук, но не мога да ви опиша с колко интерес чета всяка тема. Благодаря ви от сърце. Сега и аз да напиша нещо по темата. Да се похваля от моята свекърва, макар и вече бивша. Няма да навлизам в подробности, само ще ви кажа нещо от което сами ще си направите извод. От 7 г. сме разведени с мъжът ми. И до ден днешен аз и казвам "майко", чуваме се редовно, виждаме се, пием си ракийката и се радваме на детенце. Всъщност съм в прекрасни отношения с цялото си бивше семейство, но да е жива и здрава, защото е страхотен човек- толкова истинска и добра.  Peace

# 12
  • Мнения: 188
Моята също е прекрасен човек!!!
Много се разбираме
 Hug

# 13
  • Мнения: 1 371
Да ти е жива и здрава свекървата.    bouquet
И "моята" (не съм омъжена) е такава и съм много щастлива от този факт, винаги е на лице да гледа бебето и да помага , ако има нужда.  Peace  Peace  Peace

# 14
  • Мнения: 3 376
не й викам "майко" а "како Васев" и оттогава от нейна страна е :"Тя ми вика Како Васе, но аз си пия с кеф кафето с нея, а не ми вика "Мамо" и да ме псува зад гърба ми....




Много мъдра жена е свекърва ти,да ти е жива и здрава.

И моята е доста съобразителна,съобразява се с мен за това с какво да храня детето/е,има и малки изключения,ама не може всичко да е идеално/,как да го обличам.Винаги е супер тактична,никога не ни се меси в личния живот,не ни дава непоискани съвети,винаги е насреща,дори и в екстремни ситуации оставя всичко и ни гледа детето или помага за нещо друго,и досега ни носи храна,на мен ми готви отделно защото аз не ям месо,риба,яйца,не обичам солено и т.н.-пълна противоположност на това което обича мъжа ми,когато той ми каже нещо накриво ме защитава...Разбираме се,естествено,че правим компромиси и двете,но една дума не сме си казали на криво.Само дето още не мога да преглътна това"майко",а тя не че е казала нещо,ама знам,че държи да и казвам така/може би разбиранията и са такива/...Но като се замисля заслужава го жената. Peace

Общи условия

Активация на акаунт