Регистрация на бременност - как?

  • 12 760
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Здравейте, сигурно ще ви е досадно, но искам да попитам как точно става регистрацията на бременност.

- трябва да отида при Джи-пито и тя да ме прати при гинеколожката в поликлиниката и тя да ме регистрира
- може ли да отида директно при гинеколожката в поликлиниката и тя да ме регистрира
- не може ли в първата срещната поликлиника и там гинелоложка да ме регистрира, или пък това да стане в първата срещната АГ болница
- после кой ми дава направление за раждане в болница
Имам здравни осигуровки.

при първата бременност - нещата бяха малко щури, вяснах се при джи-пито чак в 5ти месец и тя ме прати при гинеколожката, която ме видя на видеозон, и ми даде час да ходя да се регистрирам след 10 дена. Но аз после пътувах в чужбина, върнах се в края на 8ми месец, и така и не се регистрирах. Вече не помня от кой точно (май от джи-пито), но взехме от поликлиниката направление за раждане, направих изследванията, които искат да видят в АГ-то, и така отидох да раждам. Със съвсем непроследена бременност, но пък абсолютно безпроблемна, без .... карта (не помня как се казваше) за проследяване на бременност. В МД никой не направи проблем, интересуваше ги само да има всички необходими изследвания и да са актуални.

Сега питам най-вече, защото НЕ ми се ходи точно при мойто джи-пи, по ред лични причини, позната е на майка ми, вече ни е далече, в нов квартал сме, възможно ли е да я прескоча, и просто да се регистрирам някъде другаге. Освен това болничните кой ги издава - миналия път беше джи-пито, може ли гинеколожката?

Май от всичко излиза, че пак ще трябва да ходя при джи-пито ми в крайна сметка ?! Може би просто ще е най-лесно да я сменя с някоя в по-близка до нас поликлиника?

# 1
  • Мнения: 274
трябва да отида при Джи-пито и тя да ме прати при гинеколожката в поликлиниката и тя да ме регистрира

# 2
  • Мнения: 1 092
мисля,че може направо при гинеколога,но не съм много сигурна newsm78.Относно болничните листове-тях ги издава гинеколога,който ти следи бременността  bouquet

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Можеш направо да отидеш на гинеколог, но тогава ще си плащаш частни прегледи.
Към ЗК имаш определен брой консултации и видеозони, на частно винаги можеш да отидеш, когато имаш оплаквания, въпроси.
И частният лекар може да ти пусне изследвания, но съответно всичко си плащаш сама.

Аз ходих на частни прегледи и съм доволна.

# 4
  • Мнения: 7 723
Щом имаш здр. осигуровки, тогава всичко минава през джи- пито.
В противен случай се заплаща.

Болничните после ги издава гинекологът.

# 5
  • Мнения: 1 233
Аз ходих първо при джипито. Оттам с направление през пътека "майчино осигуряване" при гинеколог по избор за да ме регистрира и да ми води консултациите.

# 6
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Ако искаш да се запишеш на ЖК, първо се ходи при гинеколог, за да те прегледа и да ти даде документ (талонче), че си бременна в съответната г.с.  След това с документа отиваш при GP - то си и то ти дава направление за ЖК. Имай предвид, че за ЖК записват чак към края на 3 месец. Поне аз като проучвах за себе си - това установих.
Това е пътя, ако искаш да минеш по здравна каса. Иначе си ходиш по частни прегледи.
Ако си сменяш GP-то - можеш да го направиш  два пъти в годината - през декември и през юни, така че трябва да изчакаш до края на годината.

# 7
  • Мнения: 689
Ако искаш да се запишеш на ЖК, първо се ходи при гинеколог, за да те прегледа и да ти даде документ (талонче), че си бременна в съответната г.с.  След това с документа отиваш при GP - то си и то ти дава направление за ЖК. Имай предвид, че за ЖК записват чак към края на 3 месец. Поне аз като проучвах за себе си - това установих.
Това е пътя, ако искаш да минеш по здравна каса. Иначе си ходиш по частни прегледи.
Ако си сменяш GP-то - можеш да го направиш  два пъти в годината - през декември и през юни, така че трябва да изчакаш до края на годината.
Peace Аз също направих така.
Лека и безпроблемна бременност!!!

# 8
  • Мнения: 169
Щом имаш здр. осигуровки, тогава всичко минава през джи- пито.
В противен случай се заплаща.

Болничните после ги издава гинекологът.


мерси и за другите отговори, и аз така и предполагах, че трябва да е, явно няма начин да НЕ ходя при мойто джи-пи. Ами тогава излиза, че след като аз не искам да ходя при нея (имам си причини както казах) просто трябва да я сменя.
Новият ми въпрос е имате ли идея как се сменя джи-пи, лесно и бързо ли става, мога ли просто да отида в първата срещната поликлиника и да си избера за ново джи-пи някоя лекарка там. И вече с нея да се оправям.
Просто търся начин да избегна ходенето при мойто джи-пи ...

# 9
  • Мнения: 5 026
Щом имаш здр. осигуровки, тогава всичко минава през джи- пито.
В противен случай се заплаща.

Болничните после ги издава гинекологът.
  Така е Peace

# 10
  • Мнения: 526
Ако искаш прегледите и изследванията ти да минават през Здравната каса,трябва да вземеш направление от личния ти лекар,за да се запишеш някъде на ЖК.
Другия вариант е да посещаваш платена консултация.

# 11
  • Мнения: 169
Ако искаш да се запишеш на ЖК, първо се ходи при гинеколог, за да те прегледа и да ти даде документ (талонче), че си бременна в съответната г.с.  След това с документа отиваш при GP - то си и то ти дава направление за ЖК. Имай предвид, че за ЖК записват чак към края на 3 месец. Поне аз като проучвах за себе си - това установих.
Това е пътя, ако искаш да минеш по здравна каса. Иначе си ходиш по частни прегледи.
Ако си сменяш GP-то - можеш да го направиш  два пъти в годината - през декември и през юни, така че трябва да изчакаш до края на годината.

ох, ама наистина ли само в тези два месеца, много зле. Това сигурна информация ли е, останалите знаете ли? То в края на годината ще съм в 8 месец вече, май ще е късно да сменям джи-пито и тепърва да се регистрирам. Много зле  Close Sad -  май ще трябва да ходя при мойто джи-пи, много исках да го избегна точно това  newsm78

# 12
  • Мнения: 7 723
...
Новият ми въпрос е имате ли идея как се сменя джи-пи, ...
Мисля, че изпусна момента- това май се прави юни месец.... Thinking

# 13
  • Мнения: 1 092
иначе става лесно,просто си занасяш здравната книжка на лекаря ,който си си избрала и той те записва при него  bouquet

# 14
  • Мнения: 169
друг въпрос - оказва се, че май нямам избор и да кажем отида при сегашното джи-пи, то е в 14 поликлиника, София, и взема направление за гинеколог, може ли после да отида при някоя гинеколожка в съвсем друга поликлиника, а не в 14та, хем да ми е по-близко до където живея, хем и да съм по-далече от джи-пито. Искам да кажа ще стане ли работата - цялото ми вземане-даване със сегашното джи-пи да е просто вземането на това направление и толкоз. От една среща няма да ми стане нищо, но просто не си представям да ходя през цялата бременност в 14та поликлиника, където е и въпросната ми лична лекарка, както казах имам лични проблеми с нея, и т.н. А пък да я сменям съм изпуснала срока.

Ако този вариант е удачен, значи имаме решение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт