Прозрачна кърма!!??

  • 2 754
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
От няколко дни малкият въобще не иска да суче. Започнах да се цедя и всеки път кърмата е малко и от горе на всичко като че ли съм изплакнала шишето-ужасно рядка е  Sad Събира един милиметър каймак от горе и това е  Sad Започнах да дохранвам..много ми е мъчно Sad ям овесени ядки, пияь чай с мед и какво ли още не-храня се нормално, но уви май бяхме до тук...Дали има начин с някакви медикаменти/освен диетата и чайовете/с които да подобря качеството и количеството на кърмата си Confused

# 1
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Аз също забелязах промяна в кърмата ми, някоде окло 2-3 месец. И на мен ми се стори прозрачна, но не се притесних и продължих да кърмя. Нали кърмата променя състава си в зависимост от възрастта на бебето! Не се отчайвай! ако можеш спри да дохранчаш, че така съвсем ще се отакже да суче! ако кърмиш на поискване не става ли?

# 2
  • Мнения: 6 315
Не се притеснявай. Кърми си детенцето на поискване и спри с добавката. Ако наддава добре, всичко е наред!

Ако искаш пий лактогонен чай например или яж жито. На мен ми помагаха.

# 3
  • Мнения: 4 915
Нали си прочела статиите в Библиотеката за увеличаване на кърмата? За количеството: кърмене на поискване, включително и нощем! Не давай на бебето вода и чай.
С какво дохранваш, с адаптирано мляко или с изцедена кърма?
Упорствай и слагай бебето първо да суче, после - шишето. А най-добре е да го храниш с лъжичка, играчка е, но така рискът да предпочете изцяло биберона пред гърдата е минимален.
Да не би да прави кърмаческа стачка? Има пак в Библиотеката материали по този въпрос.

За качеството - няма какво да му подобряваш, кърмата ти съдържа всичко, от което бебо има нужда.

Не се предавай лесно.  Simple Smile

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами не знам дали много ще съм ти от полза,но ето какво мога да ти кажа - кърмата е малко и водниста,защото най-вероятно успяваш да изцедиш само предното мляко - аз също с помпа никога не успявам да изцедя повече от 30-40мл (най-много!) и е такова воднисто изглеждащо.Но когато беба суче и се дръпне накрая,млякото е бяло,плътно и гъсто - за мен изводът е,че просто с помпите гърдата не се стимулира и не пуска задното мляко,а се отделя само готовото предно-И понеже задното се задържа в гърдата,ако само се цедиш и даваш така,много бързо ще намалее и ще спре съвсем.
Защо не погледнеш темите за кърмаческата стачка в библиотеката - не си казала как се държи бебчо като не иска да суче,но предполагам,че за стачка става въпрос - тя е абсолютно преодолима и не е причина за спиране на кърменето,трябва просто търпение,упоритост и малко хитрости от твоя страна,за да го върнеш на гърдата.
Така че най-сигурният начин да си върнеш количеството е да върнеш бебе на гърдата,затова опитай съветите от темите за стачката.А за качеството не се притеснявай,както много пъти е казвано тук и навсякъде,където се говори за кърмене - РЯДКА И НЕКАЧЕСТВЕНА КЪРМА НЯМА!

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Това, което е казала Хедра е абсолютно вярно.И аз така се цедих "до дупка", че имах запушен канал.В един момент млякото просто спираше да тече, все едно е свършило, но след упорство с топли компреси пак тръгваше, точно мазно, бяло, гъсто мляко.Най-вероятно и ти изцеждаш само предното и понеже гърдата ти омеква, си мислиш, че всичко си изцедила.

Папкай ядки/без фъстък/, пий течености, кърми нощем поне 1-2 пъти и денем на поискване - няма начин да няма начин Wink

# 6
  • Мнения: 6 243
Аз вече понатрупах опит с изцеждането, та да разкажа: в началото действително изтича по-рядко мляко, гъстото идва малко по-насетне (както са писали момичетата). В процеса на изцеждане може и да не видиш разлика в гъстотата, защото то се смесва. Като престои малко, отгоре се отделя каймака, който си забелязала, а отдолу остава съвсем бистро. Ако позатоплиш леко това изцедено мляко (до телесна Т), ще видиш как двете съставки се смесват и се получава по-наситена и плътна консистенция.

Не се изцеждай - никога няма да изкараш толкова, колкото бебо. давай му по-често да суче - ти поне си с него по цял ден Grinning

# 7
  • Мнения: 7 430
И при мен беше така по същото време - и аз мислех да давам адаптирано мляко, но след съветите тук във форума (за което много благодаря на добрите мами), не дадох, а го държах зверчето през час на цицата....това продължи три дни.През нощта ядеше на два, два и половина - три часа.....и след това всичко се нормализира.

Не се отчайвай - и според мен не давай адаптирано мляко
Успех

# 8
  • Мнения: 3 164
моето мнение е също да го кърмиш по начесто и по продължително ако упорства-в никакъв случай не давай изкуствено-така му е по лесно и ще свикне бързо-бъди по настоятелна .но без да се тревожиш-успех!

# 9
  • Мнения: 781
Благодаря ви момичета! Значи бебо по-принцип не е много по сукането, но аз досега упорствах-кърмех на поискване, вкл. и през ноща по два пъти...сучеше по 40 минути и си наддаваше добре!!! Имахме и колики,нервен беше докато цока, пищеше от време на време, но удържах фронта и това с лъжичката го пробвах Rolling Eyes Проблема може би дойде от там, че го оставях два-три пъти седмично при майка ми и тя го дохранваше..естествено с шише и той май свикна, защото се усмихва и е ангелче като му дам от шише, а като му подам гърдата се дърпа и нервничи Crazy Преди време пак се бях отчаяла, че ще се отбие, но задържахме фронта, но това сега с прозрачната кърма направо ме уби ooooh! никога не ми се беше случвало-дано да е така както казвате и просто да се променя с месеците... Rolling Eyes Ще продължаваме да се борим...Благодаря ви още веднъж Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт