Какво с лимонови корички?

  • 631
  • 7
  •   1
Отговори
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Правих сироп от арония с лимони и ми останаха обелени корите от лимоните.Дайте идея,какво може да се направи с тях,не ми се иска да ги изхвърля. newsm78 Thinking Thinking Thinking

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
повечето цитруси ги обработват, за да издържат повече в търговската мрежа.

бих ползвала корите, само ако съм сигурна, че не са пръскани с нещо. иначе не Naughty

може да ги нарежеш и сложиш в буркан със захар объркани, стават за сладкиши.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 213
Наистина ги обработват с нещо гадно. Взех си портокали, явно не им е сезонът  newsm78, корите им са тънки и миришат на всичко друго, но не и на портокали  Sad

# 3
  • Мнения: 7 106
Ако решиш да не ги хвърляш, нарежи ги на малки кубчета и ги кипни в 4-5 води, като последната да е захарен сироп (1:1 вода и захар) за по 2-3 минутки, докато им излезе горчивото. След това ги изцеди хубаво в гевгир и ги насипи в бурканчета добре оваляни в захар. Издържат ми в хладилник повече от 2-3 месеца (ако останат случайно  Laughing). По същият начин правя и портокалови корички.

# 4
  • Мнения: 2 199
Настържи и във фризера, така ще ги добавяш към кексове, рула, кремове за аромат   bouquet

# 5
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Благодаря ви,момичета.Наистина,не съм сигурна дали не са обработвани с нещо лимоните.Но може да ги направя по рецептата на Зори,в 4-5 води ще се измият каквото има ще остане във водата.

# 6
  • Мнения: 444
Наистина ги обработват с нещо гадно. Взех си портокали, явно не им е сезонът  newsm78, корите им са тънки и миришат на всичко друго, но не и на портокали  Sad
Мажат ги с парафин , да седят лъскави - знам го от познат , който работи на сергия , мисля че по големите супер маркети не го правят !!!

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мисля, че преди да стигнат до сергията и да са намазани с парафин, са обработени и с други химикали... Wink
никой не ти казва от къде пристигат и как са отгледани Wink

ако ще ползвам кората купувам био или си купувам сушена кора Peace
не си рискувам здравето...

Общи условия

Активация на акаунт