Хемангиом???

  • 823
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Мили майчета, дъщеричката ми има хемангиом, което било разширен кръвоносен съд. Намира се на крачето и съм малко притеснена кога и дали ще се махне. Моля ако има някоя от вас с подобен проблем да ми отговори. Докторката ни не каза повече засега. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 38
Привет, моята дъщеричка също има хемангиом, само че на гръбчето. Водили сме я при доцент в мед.академия - та неговото обяснение е: с течение на времето по малките хемангиоми изчезват. Когато го попитах за някакво лечение ми каза че в САЩ, Англия и  не помня още къде имали специални лазери за лечение, на балканите със сигурност няма. Ако е голям като стане детето на 18г. може да се направи пластична операция. Опасен е само ако се нарани или си промени цвета. По принцип може да се излага на пряка слънчева светлина.

# 2
  • Варна морето
  • Мнения: 103
дъщеря ми също има на ръката. Вече е на 10 месеца ,но не е изчезнал,а лекарката ми каза че до 2 рата година ще изчезне. Опасно е само ако се нарани-тече много силно кръв. Иначе ,ако не пречи не е проблем. newsm78 newsm78 newsm78това знам

# 3
  • Мнения: 4 915
Голямата ми дъщеря има на гърба. Беше ярко червен, сега е избледнял и почти не се вижда. Към 2-рата годинка започват да бледнеят.

Следи да не расте. Ходете в началото през 3-4 месеца на дерматолог да го поглежда.
Ако прокърви, натиснете с марличка да спрете кръвотечението. Друго не е нужно.

# 4
  • Мнения: 558
А, хемангиом нещо като родилно петно, но с релефа и цвета на малинка ли е? Че моя и той има на гръбчето, но тук докторите дори не го назовават какво е това чудо, ами само ми казват, че е ок...  newsm78?

# 5
  • Мнения: 1 596
и мойто момче има на кутренцето и на врата на 2 месеца е.
казаха че с лазер се махало.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 14 672
Дъщеря ми има хемангиом на единия клепач. Беше много червен когато се роди, но сега почти не се вижда. И в МА ги махат с лазер, но само ако са много големи и загрозяващи.

Общи условия

Активация на акаунт