бебето ми отказва биберон, а тръгвам на работа

  • 429
  • 4
  •   1
Отговори
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
Здравейте,
Страхотни сте. Моля ви за съвет. Малката госпожица е почти на три месеца. Изцяло сме на кърмене и то на поискване. За съжаление след три седмици тръгвам на работа (майчинството тук е много кратко). Мисля да се изцеждам през деня (ще съм ви благодарна за всички съвети за да мога по-дълго да имам мляко) и сутрин, вечер и нощем ще сме на цица. Проблема е че девойката е цицоманче и въобще отказва биберон. От класическите (силиконови или каучукови )директно повръща (щом и го натикам в устата. Сега пробвах с такъв имитиращ зърно и би трябвало да се пие на същият принцип. От него поне не повръща но не иска да суче. Реве че чак се захласва. Като го стиска с челюсти потича мляко но тя почва да се дави и не иска да преглъща или повръща ако все пак е поела нещо.

Моля ви дайте съвети. Благодаря предварително

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Сещам се за ania от френските мами, защо не я разпиташ тя как се справи навремето.
Иначе чашка с мек накрайник също е алтернатива Thinking

# 2
И при нас положението беше подобно. После прочетох, че научаването на шише и биберон става до 10 седмична възраст. При вас не е толкова късно. Аз се сетих на 5-ия месец. Чула съм, че някои майки научват детенцето да пие от чашка или да яде от лъжичка дори и на тази възраст. Става много бавно. Чувала съм за пипетки, спинцовки, но това си е мъка. Може пък с повече настояване с шишето да се получи или пък питай педиатър, ако имаш възможност. Във Франция би трябвало да са по-наясно от нашите по въпроса с кърменето.

# 3
# 4
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
Много благодаря на всички!
Ynad за 10 седмици ми го бяха казали и аз я пробвах да пие от шише. Тогава тя не отказа, но сега вече не иска.
Със спринцовка става номера, но въбще не си представям бавачката да се занимава да я храни така.

червената Кралица благодаря за статиите.

Лека нощ

Общи условия

Активация на акаунт