Компетентен отговор за сумата през 315 дни.

  • 587
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна морето
  • Мнения: 103
Счетоводителя ми твърди ,че сумата от месец на месец намалява,защото се взимали предходните 6 месеца за база. Аз пък мисля ,че базата не се променя и трябва да взимам сума ,спрямо 6 те месеца преди излизането в болничен,която да е еднаква,зависи от работните дни в месеца.Осигурявам се на 300лв.т.е 90 процента от тях,ми е майчинския ми

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Права си. За база се вземат 6те месеца ПРДИ излизане в 1вия болничен... Кажи на счетоводителя си да вземе да ПРОЧЕТЕ Кодекса за соц. осигуряване... извинявай, ама пиша с 1 ръка, много е трудно. Бебо спи в другата. И, впрочем, не счетоводителя ти, а НОИ ти изчисляват, респективно изплащат, обезщетенията.

# 2
  • Мнения: 668
Ти си права, не счетоводителят ти. Като ти гледам лентичката, ти си в "заварено положение", и си получаваш майчинството от работодателя а не от НОИ, нали? Въпреки всичко, за база се взимат 6та месеца предшестващи излизането ти в болнични за раждане на дете, т.е. 45те дни преди термина. Освен това, ако се осигуряваш на 300лв, би трябвало майчинството да ти е 90% от сумата без удръжките, т.е. данъци, осигуровки и тн, и няма да е 270, а по-малко.  Sad Това ни е системата...
Кажи на счетоводителя ти да се осведоми и да си "научи урока", а ако прочетеш в темата "Майчинството счетоводно" - там много подробно е описано кое точно как се изчислява, можеш да си извадиш някоя статия и да му а покажеш!
Успех и всичко ви най!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 074
Ако счетоводителят ти разбира и от останалото толкова, колкото то ТОВА, по-добре го уволнете. Сериозно.
Компетентни тук са Zina St и други мами, отговарящи на всичките ни безбройни умни и глупави въпроси в Майчинството счетоводно, което е заковано горе.

# 4
  • Мнения: 2 401
Егати и счетоводителя  ooooh!

# 5
  • Мнения: 229
Кажи и да се гръмне на тази счетоводителка. Това трябва да ти е индикация , че за нищо не можеш да разчиташ на нея.Задай въпроса си в майчино счетоводство-4.Модератора ще ти отговори компетентно на всички въпроси

# 6
  • Мнения: 39
Взема се за база дохода ти за 6-те месеца предхождащи болничния по бременност и раждане. Обезщетението е 90% от БТВ, но неможе да надвишава среднодневно нетното възнаграждение което си получавала. В най-общи линии ще получаваш сума близка до нетната заплата която си получавала докато си била на работа Simple Smile
А и счеоводителката ти няма нищо общо,обезщетенията сле 01.01.07г се  изчисляват  и се изплащат от НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт