Как да дам месното пюре

  • 2 252
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Иван е захранен със зеленчуково пюре, а сега трябва да дам и с месо. Въпроса ми е пак ли трабва да захранвам с лъжичка две или да го давам направо.

# 1
  • Мнения: 1 089
и ние от няколко дни ядем месно пюре. нашата лекарка ни каза че общо взето пюретата с месо се понасят леко, да се започне с 1-2 лъжички, на следващия ден  5-6 и ако всичко е наред може да се дава колкото бебока си пожелае. Аз започнах с пуешко месо на Хип. първия ден и дадох 2 лъжички, на втория 4 , а на 3 половин бурканче (само да отбележа, че са малки бурканчета - 125гр). като начало е хубаво да се започне с пеушко или пилешко.  след като навърши 7 месеца мисля да пробвам и риба, а след 8 и телешко.

# 2
  • Мнения: 3 153
А колко пъти в седмицата е нормално да се дава на обяд месно пюре?

# 3
  • Мнения: 1 089
според нашата лекарка два пъти, най-много три пъти в седмицата

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Аз да ви кажа зеленчуковото пюре хич не ни държи. Два часа след като изяде 1 бурканче зеленчуково пюре и за десерт плодово вече си търси млякото. Това е повода да го захраня с месо. Поне да го държи повече

# 5
  • Мнения: 1 089
от големите бурканчета ли ядете. пробвала ли си да му дадеш повечко пюре, примерно бурканче и половина

# 6
  • Мнения: 2 534
Първия ден половин бурканче изяде , толкова и хареса . Следващия ден цялото бурканче изпапа.
До десетия месец месно през ден , след това месно пет дни , един ден риба , и ден зеленчуково с жълтък

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Яде от големите бурканчета. Мисля че просто не му е достатъчно. И по 180мл. мляко не му стига та се чудя дали да не му давам повечко. А пък не пълнее миналия месец качи 200гр. а беше едно не ядене ами плюскане. Каша яде по 200мл. и повече. Тако зверче досега не сме имали в семейната история  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 089
голям лакомник е този Иван Simple Smile ама щом му се хапва на бебо нека си хапва

# 9
  • Мнения: 1 263
Моето момиче изобщо не искаше зеленчуковите пюрета Sad По съвет на майките тук смесих зеленчуковото с плодово и имаше ефект, но за кратко... След две седмици отказа всичко, което е с лъжичка...сигурно заради поникващите зъбки.
Изчаках още 2 седмици (след 6м ) и дадох месно пюре - направо 1/2 бурканче и 1/2 зеленчуково. Сега яде и двете eat Давам месно пюре 5-6 пъти в седмицата по половин бурканче (и половин зеленчуково). По съвет на педиатърката трябваше да ги редувам един ден - месо, един ден - зеленчуково пюре. Но аз не давам жълтък. Тук четох, че ако не даваш жълтък може да даваш по-често месо Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 5 241
И аз се чудих как точно да дам месното пюре и питах педиатърката и други мами и всички бяха единодушни  Arrow да давам директно по 1 бурканче месно пюре на мястото на зеленчуковото.Няма смисъл да е лъжичка по лъжичка защото месото в тези пюрета(готовите) е 8 % скоро няма да се стигне пълното количество  Simple Smile Относно това колко пъти в седмицата  Arrow аз лично му го давах през ден,една мама от форума беше писала че ако не даваш жълтък може и всеки ден да яде месно пюре.Сега на кухнята рядко се случва да няма месо и жълтък,но на Йоан му харесва,особенно пилешкото Simple Smile

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Petinka
А колко пъти в седмицата е нормално да се дава на обяд месно пюре?

Ако детето яде жълтък схемата след като е захранено с месо е такава:
През ден в обедната манджа месо, а вечер постен бульон или супа.
През ден посно обедно пюре и месен бульон(супа) вечер като в посното пюре се слага жълтък.

Борис не яде жълтък, за това му давам поне 5 дни в седмицата месо.

Общи условия

Активация на акаунт