Кърмене над 3 часа

  • 547
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,


Пиша бързо тази тема, защото ми трябва отговор и нямам време да търся дали има подобна.
Малкият е на 40 дни. Майка му го кърми вече 3 часа. Веднага щом го дръпне от гърдата, той започва да реве. И направо откача от нерви.
Дайте съвет: недохранен ли е или има колики?
Досега не сме имали такова дълго хранене.


Благодаря предварително!

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
40 дни си е класиката в жанра или скок в растежа. Съвсем нормално е бебетата да сучат дълго, често, да мрънкат, да им е крив света и няколко дни по-късно са най-големите слънчица и радват родителите си с нови умения.
Търпение му е цаката!

# 2
  • Мнения: 21
Здравейте пак,


Някакви други съвети?

# 3
  • Мнения: 385
И аз само търпение мога да кажа! Я е пик в растежа, я колики, я ранни признаци на зъбоникнене! За съжаление бебчо не може да си каже, затова мама трябва да търпи! Успешно кърмене и не се отказвайте!

# 4
  • Мнения: 1 371
Според мен - кърмата намалява и не може да задоволи нуждите на бебето. Опитайте се да стимулирате процеса на образуване на кърмата. Три часа са си много време.

# 5
  • Мнения: 10 983
Рая се държеше така в продължение на 2 дена, някъде след 45-тия ден. Цял следобед и почти цяла вечер стоеше на гърдите ми. После изведнъж й мина и се върна към нормалните си навици.

# 6
# 7
  • Мнения: 2 829
И аз ще кажа същото-точо в този период и Алекс искаше да подобри световния рекорд по дълго сукане. Heart Eyes
Дано това малко да успокои майката. Ето какво ми помогна да преживея този период, освен търпението (което е неизбежно де):
-ако има някой да помага нека да взима бебето за малко, да го погушка и носи-така майката ще може малко да си почине
-да опита да кърми легнала и като заспи бебето да се измъкне тя самата полека, без да го мести него
-да отита да носи бебчето със слинг или кенгуро (така дори и бебето да суче тя ще може да прави нещо)
Хубавата новина в случая е, че за 1-2 дни ще отмине периода и бебето ще започне пак да си суче нормално, това обикновено е най-тежката лактационна криза.
Желая ви успешно справяне!!! Hug

# 8
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И ние имахме такава криза на 35-я ден.Не 3 часа,ами непрекъснато сучеше.Продължи 3 дни.Имах чувството,че всеки момент ще се предам и ще дам добавка.Но всичко премина.Yanast,малко ме успокои,че тази криза е най-тежката-вече със страх очаквам тази на 3 месеца. Embarassed

# 9
  • Мнения: 8 242
Ела да видиш на 15м. какво значи кърмене по 8 часа  Shocked
Мойто диване е възприело тоз начин при вадене на зъби и нощем просто е малка приказка. Спи спокойно 2-3 часа и към 1 часа през нощта като писне - залепва се, засмучва се и аз съм мръднала, а ни е разбрал целия блок  Crazy И така до сутринта.. А понякога като го комбинираме със смучеща среднощна неколко часова разходка из апартамента на 12 кг. ритащо и щипещо бебе  Laughing
На вашата възраст такива изпълнения бяха всекидневни  Mr. Green Явно цицоманчето ми от малко е в манията  Twisted Evil
Спокойно, ще се нормализират нещата - наистина това е скок в растежа - няма рецепти, само търпение се иска  Peace

# 10
  • Мнения: 115
Според мен са колики и иска гърдата не толкова за да яде, а защото се чувства спокоен в обятията на мама гушнат в цицките й  Wink Пробвайте след като я махне от гърдата вяднага да я обърне по коремче държейки я на ръце и потупвайки я по дупето. Ако спре и се успокои малко значи са си колики. Дано да проработи. Мисля, че ако няма кърма то ще плаче и ще се изнервя, че няма и когато е на гърдата. Пишете дали номера работи.Успех.

# 11
  • Мнения: 115
Тате боби извинявай, че говоря в женски род - по - навик  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 21
Много Ви благодаря!!!

Поуспокоихме се. А и Александър, след онова безкрайно кърмене, си влезе отново в режима.

# 13
Щом е спокоен на гърдата има нужда от майчината ласка!

Общи условия

Активация на акаунт