Кога е първият "учебен " ден в градината ?

  • 2 120
  • 15
  •   1
Отговори
Кога е първият "учебен " ден в градината ?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако имаш предвид кога се приемат за първи път децата в детската градина, в първа група - на 1 септември, в годината, в която навършват 3 години (а тази година на 3.09., защото 1.09 е събота).
А иначе децата пребивават целогодишно в детската градина. Там няма пръв и последен учебен ден, като в училище.
Да, има учебна програма, има ситуации за реализирането й и те започват на 15 септември и завършват на 31 май следващата година.

Дано съм ти отговорила изчерпателно, за да се ориентираш.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
В нашата градина-от 01.09. започват работа (или понеделника след тази дата), но до 01.10. децата са в сборни групи.

# 3
  • Мнения: 7 831
Вярно е това което са ти писали.
В градината на децата ми обикновено повечето деца се събират около 15 Септември. Аз например ще ги пусна на 10. Занятията им започват Октомври. С други думи не е като в училище - всички да се събират в един ден и да започват.

# 4
  • Мнения: 1 044
Ние сме в частна детска градина. Започваме на 3.09. Но във връзка с почивните дни в началото на септември, ние  ще започнем напрактика на 10.09.

# 5
  • Мнения: 7 362
                  ПЪРВИЯТ учебен ден на децата от ДГ е 15 септември,както и в училище.Тогава символично се открива УЧЕБНАТА година,защото има учебни програми и в ДГ.А това,че децата ходят на ДГ постоянно  не значи ,че трябва да бъдат лишавани от един празник.  bouquet А иначе кой когато иска да ходи или да си седи в къши. Twisted Evil

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В Пловдив специално, 15 септември се води "първи учебен ден", т.е. децата си тръгват по групите. Но има градини, в които ремонтите няма да са приключили на тази дата и сборните групи е възможно да продължат още известно време.
Най - добре питай конкретно в градината, в която ще ходите!

# 7
  • Мнения: 436
При нас също от 15 септември започва "училището"  Simple Smile Носим цветя на учителките, започва учебната година ...
До тогава са в сборна група. Бим Бам е права - питай в градината, която ще посещавате!

# 8
  • Мнения: 10 758
А, точно и мен това ме интересуваше.Сина ще е първа група тази година.Но мисля, че преди това ще ми се обадят от детската, за родителска среща.Така поне ми каза директорката, като го записвах.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
За родителска среща - казаха ни в началото на "учебната година"  Wink
Директорката обави още, че последната седмица на август, всички родители на децата от 1 група, е добре да се срещнат с медицинската сестра на градината. Тя щяла да разпита за всяко дете по отделно, да даде инфо за всичко, което интересува родителя и да обясни за изследванията.

# 10
  • Мнения: 10 758
За родителска среща - казаха ни в началото на "учебната година"  Wink
Директорката обави още, че последната седмица на август, всички родители на децата от 1 група, е добре да се срещнат с медицинската сестра на градината. Тя щяла да разпита за всяко дете по отделно, да даде инфо за всичко, което интересува родителя и да обясни за изследванията.
Да, и аз така разбрах, ама точно последната седмица на август сме на море.

# 11
  • Мнения: 3 537
Ами аз питах в нашата градина и ми казаха,че почвали от 3 септември, но се чудя дали направо да не го пусна от 10-ти,

# 12
Много благодаря   bouquet, и  redsonja   изпревари въпроса мидали носим и в традината за госпожите цветя ?

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Ако имаш желание. Ние носим- на двете госпожи и на лелката.

# 14
  • София
  • Мнения: 26
В нашата детска градина ме питаха от кога искам да водя детето, няма проблем да изкара едно море през септември. Simple Smile
Изненадах се защото си мислех че събират децата в рамките на няколко дена, запознават се децата в групата и със съответните госпожи и всичко тръгва по установения ред, затова и исках да тръгне от началото на септември.
Сега се чудя, дали тези няколко дни преди празниците ще помогнат за по-лесна адаптация или направо да тръгва след празниците. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт