Нещо ми е накриво корема :(

  • 7 385
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168

Помощ пак..
Почти накрая на деветия месец съм.. Сега пък това – накриво ми стои корема..

Надясно е подут повече..
Наляво почти нищо няма. В последно време това ми е постоянното състояние.. Даже лекарката го забеляза и попита дали не са ми казвали, че имам “рогата” или “рогова” матка – нещо такова. А сега де – какво е това? Не смях дори да питам.

Днес имам чувство, че направо корема ще ми отиде на гърба, ако не го натискам и придържам.. Даже като постои по-дълго време накриво  започва да ме боли отдясно, защото имам чувството, че ми е натиснало органи там..И бебо само натам рита и опъъъва с крачета..
 
На някой случвало ли му се? Много ме страх да не се обърка нещо накрая.

# 1
  • Мнения: 620
И моя е крив Simple Smile Понякога се изправя, но през повечето време е подут от едната страна. Отдавам го на формата на матката. Споко, няма нищо страшно, просто по-различна форма, това е. Не влияе по никакъв начин на родовия процес.

# 2
  • Мнения: 1 817

И моя е подут и то точно от дясно. Бебо рита все от дясно. Мисля, че няма място за притеснения Grinning

# 3
  • Мнения: 174
Казва се "двурога матка". Грубо казано това е вроден анатоми4ен дефект, при който матката има форма на сърце или на два рога вместо както е нормално на круша. Един от симптомите действително е асиметри4но разположен плод. Аз съм с такава и се 4уствам то4но както описваш.

Двурогата матка може да доведе до преждевременно раждане или други усложнения, но за щастие в пове4ето слу4ай вси4ко завършва с нормално раждане.

Щом ве4е си към края на деветия шансът е на твоя страна! Simple Smile За всеки слу4ай като тръгнеш да раждаш не пропускай да уведомиш доктора, 4е са ти казали 4е може да си с двурога матка (така ще внимават малко пове4е, ще те погледнат на УЗ за да се уверят 4е беб4о е правилно разположен, може би ще си на монитор непрекъснато и т.н.)

Леко раждане!
  bouquet

# 4
  • Мнения: 990
Не се притеснявай , това не е нещо необичайно. Всичко ще бъде наред. Желая ти леко раждане и едно прекрасно бебе  Hug  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 451
И моят беше така, но аз винаги съм си го обяснявала с разположението на бебето. Wink

# 6
  • Мнения: 105
Моят беше на криво последните 2 месеца от бременноста, няма нещо страшно. Имах 1 спонтанен аборт преди това и лекарят ми каза, че сигурно ми е двурога матката. Но това се доказва с цветна снимка, така че не е ли направена такава никой не може да го твърди така наизуст.  Не се притеснявай въобще, най-вероятно така му е удобно на бебо и затова така си стой. Леко и безпроблемно раждане. stork-boy stork-girl 1stroller

# 7
  • София
  • Мнения: 676
 При мен също коремът ми беше изкривен, т.е. отдясно по-подут  Peace. Никой не ми е казвал за "двурога матка"  Thinking. Всичко мина нормално.
 Безаварийно и бързо раждане и здраво бебче  ylinfant

# 8
  • Мнения: 1 233
Моят също беше вдясно. Родих живо и здраво бебче. Не се притеснявай! Леко раждане ти желая и най-хубавото бебе! Hug

# 9
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И моят понякога се кривеше. Joy
Спокойно.Лиеко раждане.  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 621
И моят се кривеше, но винаги съм си мислила, че е от позицията на бебето Thinking
Леко раждане  bouquet

# 11
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И моят беше така, но аз винаги съм си го обяснявала с разположението на бебето. Wink
Абсолютно.Леко раждане,виждам че е наближило!  bouquet

# 12
  • Мнения: 911
Изобщо не се притеснявай!
Моя честичко стоеше по диагонал, виждаше се и през дрехите. А понякога се е случвало като отида за УЗ и доктора първо да ми намести корема - хваща го все едно е тесто и някак го извърта. И аз съм пробвала след това, но на мен наместването не ми се получаваше. Simple Smile
Леко раждане и после да си гушкаш най-сладкото бебче на света!

# 13
  • Мнения: 7 723
Вероятно отдясно му е дупето и за тома от там ти е по- подут
И моя беше така! Wink Леко раждане! Hug

# 14
  • Мнения: 565
Ами милото така се е наместило. Няма теб да пита я! Мойта пикла и тя така все от едната страна ми е издуто. Мисля че няма смисъл да се шашкаш. А тази твоя лекарка защо ти задава такива въпроси?  newsm78  Нали е лекарка.
Леко раждане и здраво и пухкаво бебче!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт