Каква заплата взема старша сестра/акушерка в болница?

  • 6 530
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Интересува ме каква заплата вземат старшите сестри/акушерки в болничните отделения.Моля, ако има някоя съфорумка да ми отговори,за което благодаря предварително.

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
моята съседка е мед. сестра и преди време , ми беше казала ,че заплатата зависи , от броя на клиничните пътеки , за месеца , в дадената болница...така , че май , изилиза , че навсякъде взимат различно...

# 2
  • Мнения: 128
Интересува ме ориентировъчно/става въпрос за клиника във ВМИ Ст.Загора/.

# 3
  • Мнения: 967
Не знам за акушерките, но моя позната е модицинска сестра в интензивно отделение на медицинска академия. Взема 250.00лв  Rolling Eyes Направо покъртително. Сви ми се сърцето, когато разбрах, че тази жена с много опит и страшно отговорна инапрегната работа взема по-малко от чистачката в офиса ми.

# 4
  • Мнения: 128
А тя старша сестра ли е?

# 5
Във всяка болница е различно зависи от рамковия договор който е сключила болницата Във всеки случай не повече от 300лв

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
моята съседка е мед. сестра и преди време , ми беше казала ,че заплатата зависи , от броя на клиничните пътеки , за месеца , в дадената болница...така , че май , изилиза , че навсякъде взимат различно...
всъщност тя работи в ИСУЛ, и мин. година взимаше около 450 / защото й попълвах дан. декларция/....

# 7
  • Мнения: 2 673
една сестра в софийска болница взема около 300-320 лева, всичко зависи от клиничните пътеки..Има клиники в които вземат чисто около 400 и нагоре лева..А старшите в университетските болници според мен вземат около 460 лв - 500 ??

# 8
Наистина зависи и от кл пътеки но и от договора който е сключила болницата Там където работя не са плащали пътеки от 4мес Така че си вземам чистата заплата -около 300лв

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
 Shocked ooooh! и после що стачкували...

# 10
  • Мнения: 3 146
Стига бе, хора, свекърва ми има много близка приятелка, старша сестра в Окръжна болница, ми по-малко от 800лв на месец не взима, при положение, че обикновено е повече. Въпросът е, че основната им заплата е ниска, но за всяка клинична пътека взимат процент отгоре, който е и необлагаем. Като имате предвид, че професор в СУ взима максимум 450-500лв.
Проблемът със зъплатите е на лекарите, според мен, не на сестрите.

# 11
Стига бе, хора, свекърва ми има много близка приятелка, старша сестра в Окръжна болница, ми по-малко от 800лв на месец не взима, при положение, че обикновено е повече. Въпросът е, че основната им заплата е ниска, но за всяка клинична пътека взимат процент отгоре, който е и необлагаем. Като имате предвид, че професор в СУ взима максимум 450-500лв.
Проблемът със зъплатите е на лекарите, според мен, не на сестрите.

[/quotиСтрашно много грешиш!Болниците в провинцията  (освен софия ) са АД и са 50%общ собственост. А общините все са с намален бюджет .Затова и всяка година се сключва нов рамков договор .A и малко нелепо звучи сестра-800 ,лекар 500. Ами да вземат сестрите да назначават терапии ,операции и т .н. Защо да треперят на лекарите!Пък и от едно минестерство си вземат парите!Абе няма здравеопазване в тази държава!!!!!!!!!!!!!

# 12
Пропуснах да добавя че кл .пътеки( ако здр каса ги даде) се водят доп .доход и се облагат 50%Смешно а?Горките лекари!!!Без пари!Бз сестри!

Общи условия

Активация на акаунт