Магазин на Alnatura (или пюрета на Demeter) в София?

  • 3 991
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 272
знаете ли къде в София се продават био храни и пюрета?препоръчаха ми пюретата на Sunval Demeter,произведени за Alnatura,но не знам къде да ги търся.
започнах да захранвам с Хипп сок от моркови,но се оказа,че в България не мога да намеря неподсладени със захар,а и не ги приема добре.
благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 701
Аз живея в Младост и по кварталните магазинчета за детски и диетични храни има пюрета Сънвал, но Алнатура и аз не съм срещала още.  newsm78
Преди време зададох подобен въпрос и някой каза, че ги имало в магазина на ъгъла на ул. Цар Асен и бул Патриарх Евтимий, но не съм ходила там.

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и аз съм в Младост и в аптеката ни има доста голямо разнообразие на пюрета Сънвал, но дали са точно тези не зная. И от едно детско магазинче съм купувала също. Мисля че Нестле имаха серия био пюрета, но може и да се лъжа.

Ето какво намерих във форума. Има и адрес на магазин където ги продават.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172367.msg3418389

# 3
  • Мнения: 19 272
много ви благодаря за отговорите.ще проверя на на ъгъла на ул. Цар Асен и бул.Патриарх Евтимий.казах да ми пратят няколко от Германия и се изумих колко по-евтини са там от пюретата на Хипп-само 45цента.

# 4
  • Мнения: 7 947
Защо купуваш сокове и пюрета - най-чистата и здравословна храна е домашноприготвената! Направи вкъщи сокче от моркови, добави малко водичка ако е много гъсто и ще видиш, че вкуса му е коренно различен от купения! За пюретата също - няма по-вкусна храна от домашната, ако имаш време ти препоръчвам сама да си готвиш за бебока!

# 5
  • Мнения: 1 701
Защо купуваш сокове и пюрета - най-чистата и здравословна храна е домашноприготвената! Направи вкъщи сокче от моркови, добави малко водичка ако е много гъсто и ще видиш, че вкуса му е коренно различен от купения! За пюретата също - няма по-вкусна храна от домашната, ако имаш време ти препоръчвам сама да си готвиш за бебока!
Особено ако си имаш лехичка на балкона, за да си сигурна, че няма отрови в зарзавата!  Crazy

# 6
  • Мнения: 19 272
Защо купуваш сокове и пюрета - най-чистата и здравословна храна е домашноприготвената! Направи вкъщи сокче от моркови, добави малко водичка ако е много гъсто и ще видиш, че вкуса му е коренно различен от купения! За пюретата също - няма по-вкусна храна от домашната, ако имаш време ти препоръчвам сама да си готвиш за бебока!
Особено ако си имаш лехичка на балкона, за да си сигурна, че няма отрови в зарзавата!  Crazy
заащото трябва да купя моркови от пазара със съмнително качество.затова предпочитам да давам такива пюрета,които са от проверена еко продукция.а и немога да си отглеждам пуйка,заек,моркови,тиква,картофи,ябълки,крущи и т.н. на балкона.не ми стига мястото,а дървета трудно виреят на балкон.

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 11:45 от bubi0909

# 7
  • София
  • Мнения: 43 904
Сънвал знам за едно магазинче до пазара красно село че има и едно в лозенец срещу кемпински.
http://www.sunval.nn-bg.com/
това са им вносителите, може да питаш дали ги продават в техния магазин евентуално...

# 8
  • Мнения: 1 701
Защо купуваш сокове и пюрета - най-чистата и здравословна храна е домашноприготвената! Направи вкъщи сокче от моркови, добави малко водичка ако е много гъсто и ще видиш, че вкуса му е коренно различен от купения! За пюретата също - няма по-вкусна храна от домашната, ако имаш време ти препоръчвам сама да си готвиш за бебока!
Особено ако си имаш лехичка на балкона, за да си сигурна, че няма отрови в зарзавата!  Crazy
заащото трябва да купя моркови от пазара със съмнително качество.затова предпочитам да давам такива пюрета,които са от проверена еко продукция.а и немога да си отглеждам пуйка,заек,моркови,тиква,картофи,ябълки,крущи и т.н. на балкона.не ми стига мястото,а дървета трудно виреят на балкон.
Ееее, ти май не разбра английския хумор - аз съм на твоя страна...  Whistling

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 203
Пюрета на Сънвал и Семпер в Красна поляна в магазин "Бебе".

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 00:31 от zvanche

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
Алнатура е старото име на Сънвал. една и съща фирма е.
Деметер не е част от името на фирмата, а на сертифициращата организация за био-динамични продукти.
голям избор има в магазините на Бебемаркет.
Хип също имат био-органични продукти.
Семпер не са "био".

# 11
  • Мнения: 7 947
Мисля, че една тема не е място за "хумор" или критика, а за събиране на различни мнения! Аз просто мисля, че е по-добра домашно-приготвената храна и толкова!Разбира се, че всеки си има мнение...А зеленчуците и плодовете и аз не си ги гледам на балкона или в лехички мили майки!Но докато имам възможност - с удоволствие ще си приготвям сама храната за бебока! Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
viliko, прясно приготвената храна в къщи е по-добра, разбира се, но ако можеш да си осигуриш качествени продукти.
ако купуваш вносни нитратни и олово-съдържащи зеленчуци от пазарчето и пилешко, напомпано с антибиотици и други вещества за повишаване на обема - с какво това ядене е по-добро от гарантирано био-органичната продукция на немските производители на бебешки храни?
нали знаеш какво значи "био-органично" производство? - никаква химия в почвата, никаква химия при производството, съхранението и транспорта.

Общи условия

Активация на акаунт