отлепване, някой може ли да сподели?

  • 1 201
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
Здравейте момичета,
искам да ви попитам някоя от вас имала ли е отлепване в началото на бременността (2 месец) и доколко опасно е това? Моето го овладяха (то не беше и голямо), пия дуфастон и но шпа и засега всичко е ок, но се притеснявам...Sad

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 005
Повече лежане и пълноценна почивка Peace

# 2
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
И аз имах такъв проблем през втория месец и пих същите лекарства.Ставах само до тоалетна,доста си полежах,но всичко се оправи.

# 3
  • Мнения: 526
Имах почти в началото леко отлепяне,придружено от  кървене,без болки.Пих спазмолитици и след няколко седмици всичко беше ОК.
Не се притеснявай излишно,не е рядкост този проблем,но с лекарствата обикновено се овладява и не дава отражение на развитието.
И аз се бях шашнала,още повече че при прегледа лекарят изрази съмнение за мисед или моларна бременност...направо бях отписала бебо,а сега така ми дивее в корема Grinning
Не се натоварвай и бъди спокойна Hug

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
Благодаря ви за успокоителните думи:)
Аз слава Богу имах съвсем малко кървене (то беше и по-скоро много бледо розово), което почти веднага спря и сега продължавам да ходя на работа, не ми се лежи вкъщи... Гледам като се прибера да си полежавам повечко и да не се натоварвам. Завзела съм колата на мъжа ми, че по-малко друса, горкичкия...Simple Smile

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Имах отлепване. Лежане му е майката. Ходих на работа и след 2 седмици ме вкараха в болница. После си полежах в къщи 2 месеца. Не искам да те плаша, само казвам да се пазиш много , почивка, никакво претоварване. Пожелавам ти лека бременност и едно хубаво бебче   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 216
Спокойствие и никакво натоватване му е майката. Никакво тежко, топли душове и питиета. Не се тревожи и нервирай и всичко ще е наред. Случва се често!

# 7
  • Мнения: 296
И аз имах отлепване на плацентата, лежах в болница около месец. Пиех магнерич, папаверин и утрогестан. Но и доста голям кръвоизлив получих преди да вляза в болницата, и корема ме болеше, но там те стабилизират. По принцип гледай да не се натоварваш, няма да вдигаш тежко и ще си почиваш повече. Лека бременност ти желая Hug

# 8
  • Мнения: 17
и аз имах отлепване в 12 седмица.полу4их голям кръвоизлив без болки.държаха ме в болницата 3 дена и после в къщи.много трябва да се пазиш!лека бременност ти пожелавам!

# 9
  • Мнения: 1 233
И аз като повечето ще кажа - лежане, само до тоалетна може да ставаш.

# 10
  • Мнения: 159
И аз имах отлепване и кървене в 12 седмица.Не ходих на работа 1 седмица,трябваше и да лежа(въпреки,че мен не ме свърта на 1 място и само аз си знам колко съм лежала),но със сигурност не трябва да се преуморяваш и да извършваш каквато и да е физическа дейност,като започнеш от миене на чинии и завършиш с пускане на прахосмукачка-нищо вибриращо,даже и градски транспорт!Успех Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 679
И аз да се включа - имах отлепване на плодното сакче когато бях в 6-7 г.с., леко кървене, в последствие се наложи да си полежа хубаво за почти 2 месеца. Пих утрогестан, но-шпа и магнерич. Последните две докато да родя. Не искам да те плаша, но не подценявай проблема, ако работиш - спри и грижи се за себе си и за малкото човече, което носиш. Вече са ти казали - никакво преуморяване, само лежане му е майката  Peace Пожелавам лека и безпроблемна бременност и най-сладкото бебче на света  Heart Eyes

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Не ходи на работа, поне до края на 12 седмица, не вярвай на това , че кървенето е спряло.Успех

# 13
  • Мнения: 474
Спокойствие и никакво натоватване му е майката. Никакво тежко, топли душове и питиета. Не се тревожи и нервирай и всичко ще е наред. Случва се често!
ето това е   Wink
споко всичко ще бъде наред лека бременност  Hug

# 14
  • Мнения: 724
Много трябва да почиваш и да се пазиш.

Общи условия

Активация на акаунт