избор на количка - помощ

  • 1 582
  • 26
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Трябва да си избера количка за зимно бебче /термин 07.11.2007/, за сега съм се ориентирала към няколко неща на които държа :
- около 200-300лв.
- триколка;
- комбинирана / с порт бебе/ или с кош за новородено;
- по възможност с надуваеми гуми, задължително НЕ пластмасовите;
- със спирачки на гумите;
- амортисьори;
- с една цяла дръжка;
- да се обръща дръжката;
- по възможност със спирачка на дръжката;
- да влиза в нормалните асансьори на блоковете;
- да не е много тежка;
- чанта за принадлежности, багажник и покривало за крачетата,
ще съм ви благодарна ако мамите дето са по-наясно ме ориентират какво е добре да избера. Уж ходя по магазините и гледам, но като чели има неща които могат да ме подведат, а за мен е особено важно количката да е удобна на бебчо и за мен естествено, че имам намерение да се разхождаме доста по улиците.

# 1
  • Мнения: 2 891
И на мен ми е интересно да я видя за 200-300 лв.  Laughing

# 2
  • Мнения: 609
Изискванията които имаш към бебешка количка,не могат да бъдат събрани в сумата от 1000 лв.,камо ли за 200-300 лв. ThinkingОт личен опит ти казвам,че такава не съществува.
За тази сума можеш да си купиш някое чиполино,бертони или кангаро!

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
ммм, ще трябва да направиш не един компромис...

май изборът ти ще е нещо между чиполино деста или гардения, тсм или кенгуру екс стайл.....но всички са тежки, и не знам коя как е с асансьорите....ако някоя няма порт бебе може да си купиш отделно, хич не са скъпи, или пък някой зимен чувал за бебето за количка - има и с пух дори...
дръжката точно не знам на коя триколка изобщо се обръща, обикновенно кошът би могъл, ако изобщо нещо може да се върти..., спирачки на гумте - какво трябва точно да рече...всяк количка има спирачки, ти по-специални ли искаш??? И повечето триколки не влизат в асасьор лесно, трябва да е надигната или нещо такова...
може да разгледаш и в продавалника какво има...


ти като ходиш по магазините нещо не си ли си харесала - в този ценови диапазон????

лично мнение, но за тази цена по-лесно ще си намериш сносна количка на 4 колела, а не триколка....

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 16:39 от bubu_to

# 4
  • Мнения: 865
Добре си се ориентирала,но да не те разочаровам и аз...Но за -   200,300 лв. такова нещо няма!Както са ти казали преди мен Ще трябва да направиш компромис.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Има един модел на Кангару,който отговаря долу-горе на изискванията на авторката с малки изключения,ама майката,която бута въпросната количка каза,че я е купила,защото само и харесала на външен вид Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 306
И на мен ми е интересно да я видя за 200-300 лв.  Laughing
       Mr. Green

# 7
  • Мнения: 75
ще си позвола зда ти дам това предложение
http://family-bg.com/prX_2390.htm

за тази цена не е никак зле спортива на чиполино - ще си купиш порт бебе и мисля, че всичко ще е горе-долу наред. все пак няма да извеждаш бебето на минусови темперетури, а и количката е доста лека. Simple Smile

това обаче е опция, ако си склонна да се простиш с някои изисквания  Peace

# 8
  • Мнения: 75
всъност това предложение е по-добро Simple Smile
http://family-bg.com/prX_2379.htm

# 9
  • Мнения: 506
Трябва да си избера количка за зимно бебче /термин 07.11.2007/, за сега съм се ориентирала към няколко неща на които държа :
- около 200-300лв.
- триколка;- комбинирана / с порт бебе/ или с кош за новородено;
- по възможност с надуваеми гуми, задължително НЕ пластмасовите;
- със спирачки на гумите;
- амортисьори;
- с една цяла дръжка;
- да се обръща дръжката;- по възможност със спирачка на дръжката;
- да влиза в нормалните асансьори на блоковете;
- да не е много тежка;
- чанта за принадлежности, багажник и покривало за крачетата,
ще съм ви благодарна ако мамите дето са по-наясно ме ориентират какво е добре да избера. Уж ходя по магазините и гледам, но като чели има неща които могат да ме подведат, а за мен е особено важно количката да е удобна на бебчо и за мен естествено, че имам намерение да се разхождаме доста по улиците.


Аз пък не съм виждала триколка с обръщаща се дръжка, моля ако някой знае да пусне линк, че ми стана интересно  Grinning Има разни колички дето им се обръща коша, ама пак не са триколки сякаш  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
а на тсм се върти коша със сигурност, и на ббъз нещо се върти, май също коша, ама за дръжката и аз такива не се сещам....

# 11
  • Мнения: 6 164
Добри критерии, ама да е и с 5-точков колан. Моята само това няма, не го прецених и е голям минус, особено за диване като моето... Той излиза сам в движение. Crazy

# 12
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Благодаря ви за мненията, очаквам и още. Не претендирам че съм наясно каква трябва да е количката и затова съм написала нещата които ми се ще да ги има, но съм склонна да се откажа от някои естествено. Досега съм си харесала Кенгуру Cruiser открих я на цена 294лв. http://family-bg.com/prX_1331.htm
но е тежка около 14кг., няма кош за новородено, но пък и се маха нейния кош и се обръща, няма спирачка на дръжката казаха ми че такава екстра имали Quinny, гумите не са пластмасови но не и гумени и не се помпат /от това мога да се откажа/, има амортисьори и спирачка цяла на задните колела а предното може да се застопорява само напред, дръжката и се регулира на височина.
Други модели който съм си харесала но във В.Търнов не съм ги виждала по магазините са на Chipolino
- Деста - 3 положения на гръбчето;Непревъртаща се дръжка
Механизъм за сгъване с една ръка;Пластмасови таблички за майката и бебето;Оборудвана допълнително с две странични чантички;Поставка за крака, регулираща се на височина;Сенник оборудван с прозорец и джоб;Отваряща се задна част на сенника, оборудвана с мрежа за летния сезон;Предна завиваща гума с амортисьор и спирачка;Чанта, покривало и дъждобран, включени в цената;Голям кош за багаж;Тегло: 14.50 kg.

- Гардения - Триколка – комбинирана;3 положения на коша;Свалящ се кош;Нов дизайн на сенника с прозорец;Покривало, чанта;Помпещи гуми 3 х 30 см;Бутон за сгъване с една ръка;Метална табла за краката.

и на Bertoni
-Atlanta 3
Ако някой е ползвал такива чакам отзиви

# 13
  • Мнения: 2 891
Ползвала съм Имола 3. Мисля, че са подобни. Само веднъж спуках гума, но продадоха такава от сервиза им, така че нямах особени грижи. Изкарах с нея. Нямам забележки за толкова пари  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
абе то куинито има такава спирачка, както и други триколки, но те са доста над 300 лв.
круизера на кенгуру е доста тясна количка - това й е основния недостатък. Но не знам дли наистина още се продава. За това писах exstyle тя е по-новия вариант на този модел. Виж я и нея. Количките с отделен кош за новородено са по-скъпи по -принцип.  Колкото до гумите на круизър, не са помпащи се наистина, но не са и пласмасови...мисля, че са си гумени.

Общи условия

Активация на акаунт