помогнете ми мами... :(

  • 2 681
  • 24
  •   1
Отговори
zdraveite!sujalqvam 4e taka se namesvam vuv foruma vi i pyskam nova tema,no re6ih 4e tova e edinstvenoto mqsto kudeto moga da poly4a informaciq ot po-ve6ti jeni,takiva s po-golqm opit... zna4i problema mi e sledniq trqbva6e da mi doide cikula na 25iuli no ne mi dodie i az sled 7 deni si napravih test sure check be6e otricatelen,sled tova iz4akah o6te 10dni v neprekusnati tormozeniq s vuprosite "za6to ne mi idva".. Sad i si napravih o6te edin test otnovo sure check-pak be6e otricatelen,sega ve4e e po4ti kraq na mesec avgyst - 21.. a na men ne mi e idvalo.prietsnqvam se!na 18 godini sum moje da vi se stori nelepo i bezotgovorno,no nadqvam se da razberete porblema mi i da mi pomognete.cikula mi po princip e dosta neredoven i sum si pravila i dryg put testove za6toto ne vednuj mi e zaksunqvalo s po 10 dni... Sad za tova raz4itam nqkoi da mi pomogne kato mi kaje dali my se e sly4valo podobno ne6to,no molq vi imaite v predvid 4e ne iskam vse o6te namesata na lekar za6toto dori nedai si boje da ima nyjda ot takava - 6te bude bez znanieto na moite roditeli...blagodarq vi!

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Това, че ти закъснява цикълът не значи задължително, че има бременност. Още повече щом имаш вече няколко отрицателни теста и цикълът ти като цяло е нередовен. Има много причини за закъсняващ цикъл...
Съветвам те да посетиш гинеколог, за да се открие причината за нередовния цикъл и защо не ти идва вече толкова време, може би се нуждаеш от лекарство за да го предизвикат.

# 2
ami ako otida na pregled cenite ot kakuv porqduk sa?i ima li zna4enie dali 6te e 4astno ili v bolnicata,znam v praite 6te ima no v krainata ocenka... dali 6te ima nqkakvo razminavane (v smisul takuv dakli 4stnite samo biha mi vzeli parite i tova e ili sa kompetenti? )a i dali pri muj ili pri jena e redno da otida kakvi sa  vi nabliudeniqta? i vse pak az 6te iz4akam o6te za da vidq dali 6te mi doide v kraina smetka.. Cry

# 3
  • Мнения: 96
Monika, и от мен един съвет. Нередовният цикъл може да е признак за някакъв проблем.
Не се плаши, може да е нещо безобидно, но знай, че всички тук сме хора с някаква причина да не можем да имам бебета по естествен път.
Така и така си събрала смелост да поискаш съвет, прояви още малко интелигентност и потърси лекар, за да не допуснеш проблема да се задълбочи и след време да се обвиняваш, че не си обърнала внимание навреме.
Освен това аз мисля, че да криеш от родителите си това, не е най-разумното. Явно водиш полов живот, щом се притесняваш от бременност. Няма нищо лошо в това, когато си на 18г.
Но го прави интелигентно. Убедена съм, че майка ти има на какво да те научи, има и от какво да те предпази. Позволи й само да те познава добре и ще ти е по-леко и на теб самата.

Не исках да прозвуча прекалено като възрастна и да ти се стори съвета ми груб. Извинявам се, ако не съм се изразила по най-добрия начин. Но ти помисли над написаното.

Бъди ума, Моника! И щастлива!

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Иди при личната лекарка и поискай направление за гинеколог. Ще платиш само таксите + евентуално ако се наложи някое изследване. Няма значение дали е мъж или жена. За компетентността - относително понятие.  Rolling Eyes
На частно прегледът е минимум 20 лв, ако се наложи ехограф ще ти вземат още.

пиши на кирилица, че много трудно се чете тая маймуница....

# 5
  • Мнения: 96
Изборът на гинеколог е нещо много лично. Ти тепърва ще се учиш на това. Ако мнението на доктора, при който отидеш, те притесни, отиди и при втори за всеки случай.

Но все пак моят съвет е да споделиш с майка си. Ще ти се поскара, ако реши, но няма да спре да те обича и ще ти даде съвет. Освен това и тя е жена с опит и ще може по-добре от теб да оцени преценката на лекаря.

# 6
Ни най-малко не си ме засегнала даже ти благодаря за съвета,но семействтото ми е такова и отношенията ни в него че не бих могла да споделя за подобни проблеми,а камо ли някой да мо помогне...не искам да затормозявам никои от вас с подробности за това ще ви кажа че наистина съветите ви са ми от полза и наистина трябва да събера кураж и смелост и да отида на лекар ... въпреки че пак ви казвам.. страх ме е и ще изчакам още Sad

# 7
  • Мнения: 712
Мило момиче, какво още ще чакаш - цикъла ти закъснява с почти месец  Shocked Че не си бременна, не си, но това, което ти се случва,  не е нормално. Ако се опитам да поврачувам така по нета и ако нямаш други проблеми, най-вероятно имаш задържан фоликул и ще трябва да ти дадат медикаменти, за да предизвикат цикъл. Едва ли има от какво да се притесняваш, но е наложително да посетиш гинеколог.
Дали мъж или жена... ами, ако ще се чувстваш по-комфортно при жена, избери този вариант. Въпрос на усещане.
Според мен за подобно притеснение спокойно можеш да отидеш с направление - не ти трябва кой-знае какво светило. Ако все пак избереш частния прием, по моите наблюдения ще ти струва не повече от 25-30 лв.
Разбирам те как се чувстваш - на 16 години изживях точно същото. Всичко ще се оправи, но иди на лекар.

И защо, по дяволите, избра точно този подфорум, за да попиташ?!

# 8
  • Мнения: 1 335
Мило момиче, на 18 годишна възраст цикъла на една жена вече би трябвало да се е нормализирал - ще рече редовен, с предвидима симптоматика, еднакша дължина на дните на кървенето и т. н. Това, че твоя още е нередовен мове да е признак за проблем.
Не зная за семейните ви взаимоотношения, кого искаш или не искаш да притесняваш, обаче говори с майка си или друг и иди на лекар. Миличка, ако има нещо важно, това е твоето здраве; не си прави шеги с това. Успех, дано няма проблем

# 9
благодаря ви наистина!!! ще ида скоро време на лекар ако не видя някъкво подобрение или с други думи -да ми дойде. а относно защо в този подфорум съм писала аз се извиних и пак се извинявам за неточността...благодаря

# 10
това е последното нещо с което ви безпокоя наистина! искам само да знам дали sure check може да даде точен рзлутат,дори и ако има нещо като цветна бременност или извънматочна!извинявам се отново за неудобството и неправилното място за публикуване на темата ми!блаогдаря ви пак!наистина разчитах че ще ми помогнете,а и щом минах първата крачка казах на майка си.. тя го прие доста добре и ми обясни че тя е била същата цикъла й е бил нередовен на 40 45 дни й е идвало и ми каза да почакам още малко и тогава ще намерим гинеколог ... Simple Smile благодаря ви!само едно остана което да ме притеснява,ако случайно тестовете не са отчели вярно или пък ако е цвета или извънматочна бременност - те показват ли? лека вечер на всички и   bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 224
Не се притеснявай мила! След такова закъснение теста отчита правилно и дори и цветната бременност и извънматочната - те са си бременности като другите но при едната има леко кървена, а при другата ембриона е заседнал в тръбата а не в матката. И в двата случая тялото ти произвежда ЧГХ хормона който мерят тестовете.
Чудесно е че си говорила с майка си, видя ли че няма страшно. Сигурно и тя се е питала кога ли ще споделиш и се е чудила как да те попита без да те засегне за половия ти живот. На 18 е съвсем нормално и ще ти е много по-леко вече когато и тя е с теб.
Наистина ти може би си от жените с дълъг цикъл, както и майка ти. Това само по себе си не е проблем. Често пъти се случва лятно време цикъла да "мръдне", дори и да пропусне при смяна на климът, надморска височина (била ли си на море скоро?). Така че се успокой и с мама двете решете кога и при кого да отидеш, време ти е вече. Гинекологът е като зъболекар - всеки си го има и си ходи редовно.Не се притеснявай дали е мъж или жена - на първо място е медицинско лице и гледа с такива очи.А моят личен опит е че мъжете са по-внимателни и се съобразяват повече със свенливостта на пациентките си, жените го карат малко "айде бе ,кво толкова".
Успех!

# 12
благодаря ви!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet мама ми каза да изчакам още малко защото бяхме на море,а преди тоова и по басейни ходих доста ... и така..  благодаря ви много съм ви признателна!! на всички ви! Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 96
Мони, аз пак да се намеся. Това, че майка ти е имала такъв дълъг цикъл, не означава, че всичко е наред при теб. Ако при нея е бил дълъг, но редовен - т.е. всеки цикъл е бил еднакво дълъг, то при теб нещата може да са по-различни. Ако един е 28 дни, друг 43, трети 19, четвъртия 26 - това не трябва да се подминава, без да се консултираш с лекар.
Дори и да ти дойде днес, настоявай и отиди с майка си при лекар, най-малкото, за да ти го каже той - лекаря, дали е проблем или не в твоя случай подобен цикъл.
Ако ти дойде и се успокоиш, следващия месец пак ще си на тръни, ако има друга дължина цикъла ти.

п.с. Браво, момиче! На смелостта и на интелигентността ти! Браво, че си споделила с майка си!  Peace

# 14
Колко килограма си?

Общи условия

Активация на акаунт