Какво да яде и още няколко въпроса

  • 981
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
Здравейте,д-р Слънчева!На първи септември синът ми ще навърши 7 месеца. Сега го храня с АМ-5 и половина мерителни лъжички и 150 мл вода,едно хранене замествам с месно или зеленчуково пюре и едно с бананова каша. Напоследък обаче не си изяжда кашата и мисля да я заменя с нещо друго. Въпросите ми във връзка с храненето са:
-достатъчно АМ ли давам
-какви нови храни мога да давам-попара,супа или нещо друго
Тук искам да добавя,че при последната консултация в началото на август той беше 70 см и тежеше 9,2 кг.Имам и други притеснения.От известно време има нещо като тик-сякаш се потриса от нещо.Много лесно се стряска,и като спи,и като е буден.На какво може да се дължи това според Вас.И последно-нормално ли е като го съблека непрекъснато да си държи пишлето?Забелвам го всяка вечер при баня,чистичко е,няма смегма. Благодаря предварително за пореден път.  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 367
Пропуснах да кажа,че направих опит да го захраня с плодово пюре. Хапна с апетит няколкото лъжички,които му дадох,но през нощта пищя ужасно и признаците бяха същите,както когато имаше колики. Смесих плодово пюре с натурално царевично нишесте,същия резултат.

# 2
  • Мнения: 1 367
Пропуснах да кажа,че направих опит да го захраня с плодово пюре. Хапна с апетит няколкото лъжички,които му дадох,но през нощта пищя ужасно и всички признаци бяха както при коликите преди време. Пробвах да смеся плодово пюре с натурално царевично нишесте-същия резултат.Смятам да спра с опитите си поне засега. Правилно ли е?

# 3
  • Мнения: 1 367
Ох,и още нещо забравих да кажа.С тези количества храна все още се буди нощем да яде-обикновено през 5-5,5 часа. Какви промени мога да направя,за да се засища и да не се буди през нощта за хранене?

# 4
  • Мнения: 5 760
Здравейте! За 7 м. това количество мляко е добро като доза. За следобед можете да давате всякакви каши- само каша, млечно-плодови каши или да прибавяте към кашата настърган пресен плод(праскова) или плодово пюре. Сутрин вече можете дадавате попара със изкиснато краве сирене. За вечеря АМ с обикновенни бисквити или бишкоти.

# 5
  • Мнения: 1 367
От известно време има нещо като тик-сякаш се потриса от нещо.Много лесно се стряска,и като спи,и като е буден.На какво може да се дължи това според Вас.И последно-нормално ли е като го съблека непрекъснато да си държи пишлето?Забелвам го всяка вечер при баня,чистичко е,няма смегма.

А можете ли да ми кажете нещо по тези въпроси?

# 6
  • Мнения: 5 760
Здравейте! това стряскане е съвсем нормално, както и реакцията при възбуда. Това е начин бебето да изрази емоцията си.
Това, че си пипа пишлето също е нормално- изучава всичко и това е едно от нешата, които го впечатляват.нещо което се намира и е хем към тялото хем не е  Laughing.Със същия интерес  маже да си дърпа ушите.

Общи условия

Активация на акаунт