Крива тиква

  • 2 403
  • 31
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тиква, ами. При това доста крива.
Дребният е на три месеца и половина, много жилав и подвижен тип. Роди се с кръгла, хубава главичка. Въртях го най-старателно, но той се извърта винаги на една страна. И ето ти сега - крива тиква.  Confused Трябва да стои повече на другата страна, но няма сила или приспособление, което да го задържи. С възглавници опитвах, с всякакви форми, но той се обръща.
Как мога да го задържа на една страна (без да го залепям със специално лепило Laughing)? Приемам всякакви идеи, моля.

# 1
  • Мнения: 6 029
а ако го слагаш да спи на противоположния край на леглото?

# 2
  • Мнения: 4 111
Странна работа. Не знам как така се е изкривила главата. Моето дете обича от новородено да спи все на лявата си страна, но не се е изкривила главата. Съветвала ли си се с детски лекар?
Помислих, че темата е бъзик или е за готварския.  Blush

# 3
  • Мнения: 7 723
... Приемам всякакви идеи, моля.
Закови го! Joy
Другият вариянт е да го подпираш ти!  Laughing

Василисо, мани майтапа, ама пробвай да го подпреш с нещо- дебело и твърдо, а.... Thinking

# 4
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Така става, да... На моето пък му се сплеска главата отзад и стана квадратна. Като поотраснат и почнат да се задържат в положение, различно от легнало, им се пооформят кратуните, а което не се оформи докрай  се коригира с прическа.

# 5
  • Мнения: 5 391
А пробвала ли си го да спи по корем?
Вече е голям и щом казваш, че е як сам ще си обръща главата ту на едната, ту на другата страна.
Поне при моят човек това работеше.

# 6
  • Мнения: 6 029
а бе. имаше некво такова... подпирало. ша потърся.. дали мога да намеря из нета. едно познати така си застопоряваха хлапето. на мен лично ми изглежда гадно. ти предстаяш ли си да та подпрем с нещо, а? мисля, че като почне да се обръща нещата ще се нормализират. доктора кво казва?

# 7
# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Я, с това мога да опитам. Hug
Иначе го местих къде ли не, подпирах го с какво ли не - ама той е много як и пъргав. Извърта се или подритва, подритва и се премести. Шегуваме се, че вече пълзи, защото за нула време взима не малки разстояния. Rolling Eyes Другият месец ще го търся у съседите, май. ooooh!

# 9
  • Мнения: 159
Да не би детето да иска да те вижда?Пробвай да го обърнеш да спи така,че където са били краката да е главата.Така може да започне да си държи главата на другата страна newsm78

# 10
  • Мнения: 1 216
Много смешно заглавие!
Ще се оправи малката тиквичка  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 397
И на мойто главичката е така, ама отзад спи по гръб и един ден тичах до личната  ooooh! и тя ми каза, че до към 6-тия месец са им меки главичките и така става след това ще се оправи  Peace
С баткото съм нямала такива проблеми, ама на една приятелка детенцето като бебе му беше такава крива тиквата  Joy и след това се оправи  Peace

# 12
  • Мнения: 49
Споко ,ще се оправи и нашата тиквичка е така,но вече има голямо подобрение Simple Smile.Нашето педи ме посъветва да и давам повечко сиренце.

# 13
  • Мнения: 1 371
Я, с това мога да опитам. Hug
Иначе го местих къде ли не, подпирах го с какво ли не - ама той е много як и пъргав. Извърта се или подритва, подритва и се премести. Шегуваме се, че вече пълзи, защото за нула време взима не малки разстояния. Rolling Eyes Другият месец ще го търся у съседите, май. ooooh!


Малко Ви е бебето, но щом пълзи.... Няма да имате успех с тази възглавница - те са до 6-я месец, докато бебето не е толкова подвижно, а вашето пълзи. Поздравления. Моето на 7 още не го прави. Няма смисъл от нея. Представяш ли си как ще го заставиш да стои в една поза? При условие , че то вече се е научило да си спи само по коремче, настрани и т.н..
С времето ще се оправи главичката.
 Peace

# 14
  • Мнения: 4 447
Василиске,

на нащо диване отзад главата му е малко сплескана, защото 4-5 месеца спа само по гръб, диването му с диване. Сега рядко спи по гръб, защото вече може и настрани и по корем - вече почти само нагъзен спи.

нЕма шанс да го заставиш. Така му е удобно на човека. Като разбере, че има и друга страна, ще се завърти и натам, да оправи тиквето. Споко, на децата им са меки главите, ще се оправи.

 Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт