Къща за гости "Богоеви" в Сарафово

  • 1 620
  • 1
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 25 203
Не намерих нищо и попитам конкретно - някой ходил ли е в къща за гости "Богоеви" в Сарафово и какви са му впечатленията?
По стечение на обстоятелствата ни се налага в последния момент да търсим място, на което да отидем на море и там успяхме да запазим места за след 1 септември. Изглежда сносно място, само леко ме притеснява дали няма да е шумно от самолетите. Иначе прочетох тук, че плажът бил хубав и е хубаво.
Ако някой има други предложение ще ги приема на драго сърце, като само искам да кажа, че търсим добри условия на не-безумно скъпи цени. Не сме претенциозни, няма да ходим задължително по заведения и сме с дребос на  1 годинка, поради което хотела трябва да е близо да плажа и да има градина. Ще си водим баба и ни трябва апартамент.
Благодаря ви предварително   bouquet

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 01:10 от zvanche

# 1
  • Мнения: 1 210
Това го написах на zvanche на лични, но може би е по-добре да стои в тази темичка.

Здравей,

До плажа е близо (поне според мен). Пусни в http://www.bgmaps.com/ търсене за ул. Емона 21 в Бургас. Ще добиеш представа за това колко далеч е от плажа и от центъра на селото.

Плажът е относително чист - пясъкът като навсякъде в Бургаския залив е сив. Има много мидички и плоски камъчета.
Най-общо плажът е разделен на 3 от буните. Квартирата е най-близо до дясната част (ако си с лице към морето). Там има само 2 реда чадъри. Плитко е. Минала година началото на август хванахме цъфтежа на някакви водорасли - тази година ходихме края на юли и ни се размина. Когато за нас открихме Сарафово беше преди 3 лета - септември - беше много спокойно, морето чисто. Всъщност мисля, че все пак на централната част е по-чиста, но пък ще ви е 200 м - по-далеч от квартирата. На централната част и редовете чадъри са 8. Цената края на юли беше - 3лв чадър и 3лв шезлонг.
Но ние плащахме за 1 чадър и на дребния за игра слагахме нашия - да си копае на сянка.
Иначе има капанче на всяка част на плажа (имам предвид по 1 на всяка част).

Относно разходките. Това си е село - няма забележителности. Т.н. градинка до зравния център е доста далеч (но ако ползвате количка не мисля че е проблем) - то цялото село е 2 км дълго.

За шума от летището. Лично на мен не ми пречи (освен въпросната нощ, за която ти казах в един друг постинг). Миналата година заведохме 2 приятелки, които казаха, че само първата нощ са усетили самолетите - после не са им правили впечатление.
Моят младеж също не обръща внимание и спи като заклан.

Нашият режим на морето беше следният. Ходене на плаж от 7:30 до 11:30-12. После ходене на обяд (механа Камъните - добри цени и качествено готвене) - води се митничарското (много от командированите в Сарафово митничари там се хранят. Не препоръчвам "Ивановото" - бавно обслужват и не е много вкусно (въпреки че имат обедно меню).
На центъра има още 1 голяма кръчма, която е добре, защото е бързооборотна и няма шанс да ти пробутат нещо не както трябва.
После спане до почти 17 часа (и тримата). След това се вдигаме и отиваме - на Поморие, Несебър, Бургас - за вечерна разходка и вечеря. Към 22 се прибираме изморени и така и на следващия ден.

Иначе хазаите са готини хора. Заключва се и дворната врата.
Между другото на всеки половин час има автобус до Бургас - градски транспорт.
Ето ти още снимки от миналата година (от тази още не съм ги качила в нета). http://petyrcho.atspace.com/Moreto2006

Дворчето според мен не става за игра. Дребния го водим на море от 9-месечен. Първите години ходехме на гости на леля ми в Бургас, но общо взето режимът ни беше същия, с тази разлика че дребния откарваше и един сън на плажа в количката.

Надявам се да не останете разочаровани.

Общи условия

Активация на акаунт