Давате ли пари?

  • 3 679
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Давате ли пари на просяци, на малки сополиви циганчета които просят по масите на заведенията, на млади момичета и момчета които се качват в междуградските автобуси и започват да ви пеят някаква песен за незнам си какво и как трябва да дадете някой лев. Давате ли пари на хора които ходят събота и неделя по апартаментите със някакви баджове на ревера и пак искат пари. Давате ли пари с телефонни обаждания за най-различни акции на кого ли не. давате ли пари на фондации и граждански сдружения. давате ли пари на молбите тук във форума. давате ли пари по банкови сметки на болни деца. давате ли пари за наводненията.
Ако не давате е ясно. Но много ми е интересно ако давате как решавате например на кой да дадете.

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 00:15 от borisfx

# 1
  • Мнения: 1 339
Случвало ми се е да давам. За разни операции, но от както разбрах, че тези картички дето се купуват са измама спрях да давам каквито и да е било пари.
Вече не давам.  Confused

# 2
  • Мнения: 526
Купувала съм баничка,сандвич,кифла и съм давала на дете.
Пари-не.
Понякога купувам малки букетчета от възрастни женици и давам повече пари,отколкото струват цветлетата.
Горе-долу с това се изчерпват проявите ми на милосърдие.Включвам се и с смс-и за определени набирания на суми.

# 3
  • Мнения: 15 454
Давам пари на възрастни жени - за тях ми е жал най-много. Цял живот са работили като луди да осигурат добър живот на децата си, а сега са им пречка и никой не им обръща внимание. Дори плача като видя такова нещо smile3518.
На млади хора, които просят не дава - вместо да просят да вземат да си намерят работа и да изкарват пари като всички.
За болни деца не давам защото много малка част от парите стига до тях

# 4
  • Мнения: 3 423
Купувала съм торта и съм предлагала
да отидем заедно до аптека, за да купя
лекарствата, за които ми искат пари.
Във влака често свирят разни музиканти.
На вълни са. Имаше руснаци, после се
навъдиха някакви цигански шумни оркестри.
Ако съм на кеф и ми хареса музиката, давам
пари. Давала съм на руснаци и на двама
англоговорящи, които ме разчувстваха...
На циганите не давам, щото са ми много
шумни и не го правят от душа. Съжалявам.
Понякога си купувам вестника на бездомните,
половината от парите отива за жилищни проекти,
другата я прибират продавачите на вестника.

# 5
  • Мнения: 750
Давам!Да!
На вси4ки,по малко!
Разбира се,не на целия свят! Mr. Green
Ако ми звъннат на вратата...давам!
Ако ме пресрещне гладно и голо циган4е...давам!
Ако попадна на ония дарения с смс-ите(пак слу4айно)...давам!
Ако 4уя по тв. за дете и помощ с смс пак.....пращам!
Но никога не съм пращала пари по банков път!
А може би трябва.... Thinking!
Но оставям ,,нуждаещите,, да ме срещнат.....не ги търся аз!
Нямам,4ак толкова.....за да тръгна да търся на кога да раздавам пари!

# 6
  • Мнения: 4 392
Давате ли пари на просяци, на малки сополиви циганчета които просят по масите на заведенията, на млади момичета и момчета които се качват в междуградските автобуси и започват да ви пеят някаква песен за незнам си какво и как трябва да дадете някой лев. Давате ли пари на хора които ходят събота и неделя по апартаментите със някакви баджове на ревера и пак искат пари. Давате ли пари с телефонни обаждания за най-различни акции на кого ли не. давате ли пари на фондации и граждански сдружения. давате ли пари на молбите тук във форума. давате ли пари по банкови сметки на болни деца. давате ли пари за наводненията.
Ако не давате е ясно. Но много ми е интересно ако давате как решавате например на кой да дадете. Ето да кажем давате на Иванчо - болно дете -  да се лекува. Обаче за Марийка не давате (човек не може да дава за всяко дете нали така). Как решавате че за Иванчо ще дадете а за Марийка - няма.
На просяци давам, на циганчета, които обикалят по масите- вече не, защото са част от мафия. Не се качвам в автобус и никой не ми е пял, иначе бих дала. Никой не ми е звънял в събота и неделя на вратата, за да ми иска пари. Идва веднъж в годината една жена от социалните, която събира пари за операции на болни деца и все се случва да си дам последните пари, но ги давам с кеф, защото не идва всяка събота и неделя.. Иначе не бих удържала финансово. Wink
Най- лесно ми е да пращам есемеси, защото излизането и разправията по банки  ми е проблем.

Как решавате че за Иванчо ще дадете а за Марийка - няма.
Имам чувството, че не знаеш, какво питаш.. Thinking

# 7
  • Мнения: 3 521
Давам на почти всички. Може да е малко, но толкова мога. Само на дрогирани и алкохолизирани типове не давам.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Давам и няма да обяснявам как решавам на кого да дам,защото просто много арогантно ти е поставен въпроса!
Дано никога не ти се налага да си на обратната страна!

# 9
  • някъде
  • Мнения: 979
На циганета не,щото са много нагли и нахални.Но има един дядо бездомник,на който винаги,задължително давам.Дори един път той ме подмина докато извадя пари,че го гоних.Най ми е жал като видя стари просяци.На смс също пращам.Пари по банков път не съм пращала.

# 10
  • Мнения: 918
Давам, когато чувствам.

# 11
  • Мнения: 6 164
Абе и на циганета и на какво ли не... Всеки път си казвам няма повече, щото нито знам цигането ще се друса ли, нито дали парите по тези сметки от наводненията и пр. отиват точно там, но... става ми жал и гадно и го правя. Може би само за болни дечица вярвам или поне там не си позволявам да бъда скептична.

# 12
  • Мнения: 2 229
Не давам обикновено. Купувала съм си от онези картички веднъж и съм пращала смс за болно детенце...

# 13
  • Мнения: 6 417
Давам  Flutter. Затварям под носа вратата само на продавачи на закачалки, изтривалки, обувалки, четки, ароматизатори, сектанти и всякакви други откачалки.  Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 1 120
купувала съм сандвичи,банички и други храни,но в близките години,пари на ръка не съм давала

Общи условия

Активация на акаунт