Вярно ли е?

  • 930
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте,мами искам да попитам относно даването на сок от ябълка.Моето бебче е на 3 месеца и му давам сок от ябълка но го правя вкъщи...обаче наскоро ми казаха че правения сок съдържал някаква плодова киселина,която дразнела сотмашната лигавница...сокчета които продават са били обработени затова по добрия вариант било да купувам а не да приготвям вкъщи.Вярно ли е това и какво да правя?Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Спри да даваш сокове-от това по-добро няма какво да направиш Peace

# 2
  • Мнения: 481
педиатърката беше ми казала да започна още след навършване на 1вия месец,но на мен ми се стори много рано и затова отложих..изчаках поне да направи 2 месеца и тогава започнах.....

# 3
  • Мнения: 8 242
Изчакай поне още 2 месеца със захранването, но започни с каша или пюре.. Соковете ги остави за доста по-нататък  Wink

# 4
  • Мнения: 481
Аз немога да разбера защо педиатрите препоръчват да се започне още след първия месец със сокчета, а в началото на 3тия -със пюрета,,,защо е така?Виждам тук че късното захранване е най добре.....

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз не мога да разбера защо педиатрите препоръчват да се започне още след първия месец със сок чета, а в началото на 3тия -със пюрета,,,защо е така?Виждам тук че късното захранване е най добре.....

Защото ги мързи да четат-имат по една камара бебета и са станали като търговци,оборот да има.Тук във форума има много добре подбрана и систематизирана информация можеш да се запознаеш с нея!

# 6
  • Мнения: 13 668
Ох тези педиатри
Да ги наредиш до стената и да стреляш да стреляш ...
И аз така преди 9 години давам сок на 40-я ден понеже педиатърката ми казала, да имаше кой да ми каже да не го правя.
Добре че си пуснала темата за да се информираш и спреш да правиш тази глупост.
Според мен няма нито една майка която да не ти каже да спреш и да изчакаш бебето да стане поне на 6 месеца.
Пусни търсачката и ще видиш колко хора подкрепят моето мнение.

# 7
  • Мнения: 481
Лошото е че -няма един месец,но горе долу  от толкова започнах да му давам сокче....дали ще се отрази ако го спра?В смисъл ще усети ли бебо?И мамчета аз вече не го кърмя Sad за мое най голямо съжаление..той е на Ам...

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Няма значение на какво е!Спри го от нищо полезно няма да го лишиш на тази възраст!

# 9
  • Мнения: 13 668
абсолютно подкрепям
давам му само АМ

# 10
  • Мнения: 4 915
Вярно е.
Прочети тук - раздел Захранване:
БИБЛИОТЕКА

# 11
  • Мнения: 115
Вече са ти дали достатъчно правилни отговори. Само ще ти кажа - ПОСЛУШАЙ ГИ.

# 12
  • Мнения: 789
И на мен педиатърката ми каза да почна на 40-тия ден сок, но не го направих. И без това имаше колики, сокът съвсем щеше да влоши нещата. Опитах да й дам на 3 месеца, но тя не искаше и не съм нястоявала. Като поотрасна сама иска вече да пие и да ръфа плодове  Grinning

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Да ти кажа незнам.Аз започнах да давам на Ради сокче от ябълка и морков от началото на 4 месец.Бебчо го прие с голямо желание,нито го е болял корема ,нито се е разхлабил нещо.Той по принцип отдавна няма колики и е изключително спокойно бебе.Изпива си сока  с голямо желание.Пробвах го преди няколко дни с плодово пюре,но не искаше да го яде и затова се отказах  ,ще пробвам пак  в началото на 5 месец.Аз лично нямам намерение да купувам готови сокове,ще си му ги правя в къщи с ябълки и моркови от нашата градина.

# 14
и аз ако слушах педито щях да дам сок още втория месец и да захраня третия,но реших да почакам,няма за къде да бързам,ти също

Общи условия

Активация на акаунт