Шишета ?! Колко ? Скаква формаи големина

  • 8 450
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 195
Здравейте мами Simple Smile
Има доста изписано за шишетата но предимно май за марките шишета става въпрос, а аз съм в чуденка. Почвам да пазарувам за бебо и се чудя какви шишета да купя първоначално. Имам намерение да кърмя , но не се знае .......
До колкото знам когато се кърми бебо трябва шишенце само за вода. Аз съм си харесала на Нуби с термо сензор...но дали е подходящо за водичка, дали да е право или с натурална форма, дали да е малко или голямо ooooh! ooooh! не знам........
Така че разчитам на вас за съвет Simple Smile

# 1
  • Мнения: 102
Абсолютно без значение е какво ще купиш.И тези от 2 лева пак ще ти вършат работа.Вземи това което ти харесва.Струва ми се ,че това с термо сензора е подходящо за новородени,незнам аз не съм ползвала такова.

# 2
  • Мнения: 4 915
Ако ще кърмиш, няма да ти трябва дори и шише за вода.
Нито за сок, нито за чай, нито за АМ. И така - поне 6 месеца.  Laughing

Вземи си за собствено успокоение едно.  Wink

А за кърменето - подготви се малко информативно още отсега оттук: ..::..БИБЛИОТЕКА - всичко за КЪРМЕНЕТО е ТУК!..::...

# 3
  • Мнения: 222
И при двете деца ползвах AVENT,много съм доволна.Но NYBI също са хубави,поне на външен вид.Какви ще вземеш е твой избор.Но си вземи малко и голямо-поне аз така процедирах.В малкото -водичка,голямото АМ(аз за съжаление и в двата случая не можах да кърмя).А като порасна бебо ги смених-голямото за водичка,малкото за сокче.Каквито и колкото да вземеш,все ще купуваш после още-и шишета и биберони за тях.Но за начало малко и голямо,за да си подготвена.Даже и да не се наложи в началото все ще ти влезат в употреба по-нататък.

# 4
  • Мнения: 1 924
Ако ще кърмиш, няма да ти трябва дори и шише за вода.
Нито за сок, нито за чай, нито за АМ. И така - поне 6 месеца.  Laughing

Вземи си за собствено успокоение едно.  Wink

А за кърменето - подготви се малко информативно още отсега оттук: ..::..БИБЛИОТЕКА - всичко за КЪРМЕНЕТО е ТУК!..::...


Мда.Моите шишета само ми заемат място в момента, сигурно ще ги подаря на някого.

# 5
  • Мнения: 4 451
Аз си бях купила едно голямо и едно малко като за начало. Малкото ползвах за вода. Голямото, ако нямаш кърма, би могла да ползваш за АМ. Но си вземи за всеки случай. Купих на Авент без ни най-малко да се колебая. Вземи такива, каквито си харесала. Нуби също са хубави. Peace

# 6
  • Мнения: 498
Здравейте мами Simple Smile
Има доста изписано за шишетата но предимно май за марките шишета става въпрос, а аз съм в чуденка. Почвам да пазарувам за бебо и се чудя какви шишета да купя първоначално. Имам намерение да кърмя , но не се знае .......
До колкото знам когато се кърми бебо трябва шишенце само за вода. Аз съм си харесала на Нуби с термо сензор...но дали е подходящо за водичка, дали да е право или с натурална форма, дали да е малко или голямо ooooh! ooooh! не знам........
Така че разчитам на вас за съвет Simple Smile
Миличка,това на Нуби не става.Дупката му е много голяма и бебето се дави.Чак наскоро почна да пие от него.Иначе сензора е много удобен и шишето е много хубаво.Аз когато Алекс беше малък и го кърмех му купих най-обикновено шише.Тия с Мики Маус.Розови и сини ги има-с малки дупки са и са много сладки!Има и малки и големи.Ще имаш нужда и от двата размера!

# 7
  • Мнения: 542
Всъщност не толкова шишетата, колкото бибероните са важни - за бебето.
Шишетата може да са всякакви - сега изборът е много голям. Аз лично бих предпочела да са ми удобни за държане и да могат да им се слагат дръжки, за да може и детето да си ги хваща, когато му дойде времето. Да са лесни за миене и стерилизиране.
За температурата на млякото или водата не бих се доверила на сензор в шишето.
Ако пък кърмиш - значи имаш най-добрите шишета Laughing Laughing

# 8
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз имах две малки Авентски и едно голямо на Нуби. И трите бяха с най малката биба и ми бяха подаръци от училището за бременни на списание 9 месеца. Едното авентско го ползвах за вода... ама моя не пиеше. Това на Нуби го подарих на етърва ми. Ние се кърмихме без добавки, а вода пропи чак след 6-тия месец. Тогава му купих шише на Чико с биберон с по големи дупки и с него си караме и досега. На малките шишета им сложих накрайник и ги ползва майка ми като гледа малкия.

# 9
  • Мнения: 865
Щом си  решила да кърмиш наистина не ти трябват шишета.Но 1 за всеки случай не е излишно.Имаме едно на Bfree.120 мл. за вода.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 895
И аз се чудех какви шишета да взема и накрая купих целия комплект за новородено на АВЕНТ - 2 малки и 2 големи шишета с биберони за новородено, залъгалка и четка за почистване. Дано не ми се наложи да ги ползвам - искам да си го кърмя възможно най-дълго  Praynig  Пожелавам ти го и на теб.    bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз имах едно малко и едно по-голямо. Впоследствие взех още, защото се наложи да дохранвам. Ако е само на кърма, наистина няма да има нужда, но както и другите са те посъветвали, можеш да вземеш едно обикновено шише, за да си спокойна.
За мен марката няма особено значение - всички вършат работа. Peace

# 12
  • Мнения: 10 983
Имам 3 малки на Avent - 2 към помпата за цедене и 1 подарък от болницата. Освен тях ми подариха 1 голямо Chicco 4+ и малко Бертони. Досега съм ползвала само едното Avent-ско към помпата и за приготвяне на чай от анасон. Надявам се да мога да кърмя Рая още дълго време и да не ми влязат в употреба.

# 13
  • Мнения: 9 050
Абе и аз смятах да кърмя и като се прибрахме, детето орева квартала, защото нямахме биби и нямаше с какво да го нахраня. Така че, се подготви. После, ако не ти трябва, можеш да го пуснеш в продавалника, да го подариш...... По-добре да имаш и да не ти трябва, отколкото да нямаш и да ти потрябва.
Самото шише няма значение какво ще е. Можеш да си вземеш и от малките. Важното е биберона да е подходящ да новородено. Във всеки нормален магазин ще ти препоръчат. Аз ползвах Авент с биберони с една дупка и съм доволна. Малките още ги ползвам за водичка.

Освен това малките са много удобни и за помпата, ако си купиш такава на Авент. Така че, дори и да кърмиш, пак ще ти влязат в употреба.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз започнах с едно малко и едно голямо.Едното беше от кривите и ми беше много удобно.Впоследствие си купих още,защото ми потрябваха.

Общи условия

Активация на акаунт