Мазнина - зехтин или кр.масло към зеленчуковото пюре?

  • 1 172
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 117
Здравейте  Simple Smile
Ние започнахме захранването и като за начало - картоф разреден с кърма.Това днес 2 лъжички. Не се одобри особено Wink Simple Smile
Въпроса е дали да добавям някаква мазнина към сварения картоф и изобщо към зеленчуковото пюре - зехтин или краве масло?

# 1
  • Мнения: 430
Аз например слагам краве масълце да стане по мазничко пюрето

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Може да слагаш по малко зехтин или рапично олио, маслото го отложи за след месец поне, то си е кравешки продукт.

# 3
  • Мнения: 430
Я пробвай да сложиш морковчета става много вкусно

# 4
  • Мнения: 4 915
Много е рано още за краве масло.

Зехтин при каката въведох в 8-ми месец.

При бебето пак тогава ще започна.
До годинката - само зехтин. След нея - масло към кашите, към манджите - зехтин.


# 5
  • София
  • Мнения: 555
Доколкото знам, ако бебето не е с АБКМ, няма смисъл да се отлага чак за след година маслото или има и нещо друго newsm78.

# 6
  • Мнения: 4 915
Няма нищо друго, просто маслото е от сметана, сметаната - от прясно мляко, струва ми се тежко за бебешкото коремче, та затова превантивно съм го отложила. Заедно със сметаната, киселото и прясното мляко (последното още не съм го давала на каката).

А и по разни схеми за захранване съм го чела. 

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 14:23 от Free Soul

# 7
  • Мнения: 865
Няколко капки зехтин( студено-пресован) добавям към зеленчуковите пюрета.Кравешките продукти след годинката.

# 8
  • Мнения: 64
Май захтинче е по добре в началото... newsm78

# 9
  • Мнения: 11 003
Доколкото знам, още е рано за масло и подправки. Зехтинът също го остави за по-нататък.

# 10
  • Мнения: 2 159
ами аз в началото давах няколко капки зехтин, после почнах да слагам маслаце

# 11
Ползвам и масълце и зехтин Peace

# 12
  • Мнения: 1 691
Олио, зехтин може почти от самото начало - детският организъм има нужда от мазнини, за да расте.
Маслото след 7-8-9 месец или когато си прецените, но е важно, защото съдържа витамини, които иначе просто няма откъде да се набавят.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
аз от началото и слагам по малко масълце, но слагашли и по малко захар, засхтото ако му е безвкусно няма да го яде,. Въпреки, че кърмата е сладка си трябва малко захар.

# 14
  • Мнения: 34
Зехтинът съдържа Омега 3 мазнини, които са необходими за растежа на мозъка на децата. Кърмата им набавя достатъчно до 6-ия месец, но след това зехтин и олио от гроздови семки.  Аз ги редувам в пюретата на Тони. Започнахме с авокадо (мазнина) в 6-ия месец, зехтин в 7-ия и т.н. Похапва си и краве масълце понякога, но само за вкус.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт