матката и овулация

  • 2 596
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 583
не знам дали трябва да отворя нова тема, но ...
някой проверява ли си какво е състоянието на матката по време на овулация??

кога трябва да стане мека  и отворена и кога трябва точно да се втвърди

аз от миналия месец у проверявам /нали е един от признаците за ову/
но тя ми е мека няколко дни преди овулация


# 1
  • Мнения: 326
Прочети тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24464.msg472919#msg472919

Естроген, позиция на шийката и консистенция
Пoзицията на маточната шийка предоставя допълнителен или вторичен знак за фертилноста. Както цервикалната слуз, позицията на маточната шийка също отговаря на наличния естроген. В началото на цикъла, по време на и непосредствено след менструацията и преди пика на фертилноста, когато нивата на естрогена са ниски, маточната шийка също е ниско, твърда е, устойчива и затворена, и лесно се напипва с пръстите. Шийката се вдига, изпъва се и става по-мека,  висока и по-отворена когато фертилността (и количеството на естрогена) се увеличи. Тези шийни промени правят цервикса по-възприемчив към сперматозоидите и им позволява да влезят и продължат пътя си по посока на фалопиевите тръби, където яйцеклетката може да бъде оплодена. След овулацията, маточната шийка отново става по - затворена, твърда и е ниско. Въпреки че този фертилен знак се счита за вторичен, проверката на позицията на маточната шийка може да предостави полезна информация за фертилният ви статус. Промените в цервикса могат да бъдат използвани за повторна проверка за наблюдаваните БТ и цервикална слуз. 

Общи условия

Активация на акаунт