Въпрос за гнойната ангина в първия триместър

  • 764
  • 7
  •   1
Отговори
Може ли гнойната ангина в първия триместър да се отрази на бебо по неблагоприятен начин. Лекувам се без антибиотик, въпреки,че док веднага ми го изписа. Нямам температура и мисля че обтриването на сливиците с мед и сода + стрепсилс дава резултат. Много се притеснявам да не би на бебо да му стане нещо! Моля споделете мнения и преживявания.

# 1
  • Мнения: 1 809
Цитат на: lucky_v
Може ли гнойната ангина в първия триместър да се отрази на бебо по неблагоприятен начин. Лекувам се без антибиотик, въпреки,че док веднага ми го изписа. Нямам температура и мисля че обтриването на сливиците с мед и сода + стрепсилс дава резултат. Много се притеснявам да не би на бебо да му стане нещо! Моля споделете мнения и преживявания.

Не мога да кажа нищо конкретно Rolling Eyes , но предполагам, че доктора ти е съобразил антибиотика с това,че се бременна.
Дано всичко е наред Praynig
Оздравявй и лека и безпроблемна бременност  Flutter

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не мисля, че е опасно - виж ако беше някакъв от ония нови и страшни вируси, или нещо още по-гадно...но една обикновенна ангина и то с не много висока температура...
спокойно и леко бременеене - всичко ще е наред

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
Не се притеснявай, нищо му няма на бебо Grinning
Дребосъците са добре защитени, Господ не ги създал от захар. До тях достигат някои вируси и инфекции, но при твойто положение, щом и температура нямаш, притесненията ти са излишни. Лекувай се както си започнала, отстранявай гнойта от сливиците за да не вдигаш температура. Ако обаче нещата се усложнят не дай Боже, си пий и антибиотика. Всичко ще е наред. Успех! Simple Smile

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
lucky_v, промених заглавието, защото получих сигнали от стреснати мами:)
пък и така е по-ясно за какво иде реч...Simple Smile

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Личното ми мнение е, че гнойта в момента е по-токсична за бебето от антибиотика. Ако не успееш да ликвидираш бързо инфекцията е по-добре да проведеш курс на лечение с антибиотик. Има подходящи.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: elsi
Личното ми мнение е, че гнойта в момента е по-токсична за бебето от антибиотика...


Внимавай - винаги има риск!
Особенно през първият 3-местър, особенно с гнойни инфекции!
Успех и бързо излекуване Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 710
Не  знам дали не е по-добре да пиеш антибиотика все пак. С риск да се повторя - мойта генеколожка ми казваше, че на бебето по-добре ще му понесе антибиотика, отколкото инфекцията от една хрема - а какво остава за ангина. Това е моето мнение разбира се - консултирай се пак, за да си по-сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт