Какви документи трябват за строеж?

  • 4 679
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Моля Ви, всички, които вече сте строили и сте се сблъскали с бюрокрацията, кажете ми какви точно документи трябва да се вадят за строеж на къща, от къде се започва, къде се подават и изобщо всякаква информация ми е необходима.
Много благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 210
Отиваш в общината подаваш молба да ти извадят скица,като ти стане готова скицата,пускаш молба за виза за строеж.На скицата между другото правиш копие и говориш с архитект за архитектурният проект,ако имаш стара скица и си сигурна,че няма изменения може и по рано да направиш срещата с архитекта.
По принцип няма проблеми да се подават документите от трети лица,но взимането им става само от собственика на имота.
Докато мислите върху проекта е хубаво да си пуснеш молбите за предварителните договори с ВиК и Енергото,защото аз се забавих с подаване им и чаках сума ти време.
Ох за момента това се сещам на примависта,утре ще си проверя всичките документи и ако съм изпуснала нещо,пак ще пиша.

# 2
  • Мнения: 6 039
Отиваш в общината подаваш молба да ти извадят скица,като ти стане готова скицата,пускаш молба за виза за строеж.На скицата между другото правиш копие и говориш с архитект за архитектурният проект,ако имаш стара скица и си сигурна,че няма изменения може и по рано да направиш срещата с архитекта.
По принцип няма проблеми да се подават документите от трети лица,но взимането им става само от собственика на имота.
Докато мислите върху проекта е хубаво да си пуснеш молбите за предварителните договори с ВиК и Енергото,защото аз се забавих с подаване им и чаках сума ти време.
Ох за момента това се сещам на примависта,утре ще си проверя всичките документи и ако съм изпуснала нещо,пак ще пиша.


виза за проектиране /или ремонт/

# 3
  • Мнения: 210
Права си,абсолютно.
Някой път изобщо не чета какви глупости пиша.
Извинявам се

# 4
  • София
  • Мнения: 383
Ще надничам в темата, че е в проект строежа.
В момента пазариме мястото, стискайте палци, че много ни хареса.

# 5
  • Мнения: 36
Благодаря Ви!
А за Вик и Енерго по район ли трябва да се отиде, или може и в някоя централа?
И още, казаха ни, че освен архитектурния план трябвало и някаква геодезическа снимка, вертикална планировка и нещо друго (не помня точно какво), това архитектите ли го правят или ние сами трябва да търсим кой да ни го направи?
И последно, вече говорихме с една архитектка, но искаме да се консултираме с още някой, имате ли някакви познати архитекти или такива, които вече сте ги използвали и разбира се да не взимат много скъпо.

# 6
  • Мнения: 355
Ще следя темата с интерес, че скоро и нас ни чака такова нещо. Но ние трябва да сменим и статута на земята от обработваема на такава за строеж (извинявам се за невежото обяснение). Някой запознат ли е как става това?

# 7
  • Мнения: 6 039
Ще следя темата с интерес, че скоро и нас ни чака такова нещо. Но ние трябва да сменим и статута на земята от обработваема на такава за строеж (извинявам се за невежото обяснение). Някой запознат ли е как става това?



ами доста често тази смяна е невъзможна

# 8
  • Мнения: 355
Ще следя темата с интерес, че скоро и нас ни чака такова нещо. Но ние трябва да сменим и статута на земята от обработваема на такава за строеж (извинявам се за невежото обяснение). Някой запознат ли е как става това?



ами доста често тази смяна е невъзможна

Разбира се, така е, ако говорим за някое затънтено място. Но нашето е край главен път, около нас има застроено и имаме информация, че скоро тези мекта ще влязат в регулацията на Пловдив.

# 9
  • Мнения: 460
Mim043, вертикалната планировка и заснемането влизаха при нас в цената на проекта. Преди година и половина ни искаха по 9е на кв.м., сега разбрах, че се е вдигнала на 15е цената, при нашата архитектка. Ако те интересува мога да ти пратя координати на лични. Отделно си платихме само геоложкия доклад (400лв) и проекта за озеленяване, също толкова.
За вик-а, може да подадеш документите във всеки център за работа с клиенти на "Софийска вода", за Електроразпределение в района ви (изток, запад, север, юг). Но е хубаво да е започнала работата по проекта ви, защото от Елекрторазпределение искат разполагаема и предоставена мощност, както и коефициент на едновременност и ще трябва да говориш с ел. инженера за конкретните цифри.
Vladi Mira, за регулацията не винаги става така като ни се иска, за съжаление. Парцел е на 3,5км от центъра, но има дело в съседния квартал, с който ни свързва улица и поради това не можем да го вкараме в регулация. По няколко члена от ЗУТ ни разрешиха по 60кв.м на съсобственик на 2 етажа. Така се получиха разрешени 240кв.м., имаме виза за проектиране, всички договори и разрешително за строеж. 

Общи условия

Активация на акаунт