Как се прави

  • 537
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 371
Как се прави кисел? Педиатърката ми обясни, ама кой да помни...
Благодаря на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 1 691
Никога не съм правила кисел, но знам как става: първо сваряваш и пасираш плода, който си избрала. Ако ще правиш с цяло пакетче нишесте (80 гр.), трябва да имаш около 800 мл пасиран плод с течността, в която е врял. Подслаждаш на вкус, но не много - за възрастни и по-големи деца се слагат около 4-5 суп. лъжици захар, за бебета по-малко. Отделно в около 100 мл студена вода размиваш нишестето (царевично, ако още не си въвела глутена) и после с бъркане го прибавяш към пасирания плод и вариш 4-5 минутки, докато започне да пуска мехури.
С две думи, приготвя се като крем-нишесте, само че вместо мляко слагаш плодова смес.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз го правех по възможно най мързеливият начин. Разтварях царевична каша на Фризокрем като към нея добавях пасиран бланширан банан или ябълка. А на по-късен етап и 1/2 плодово пюре.

# 3
  • Мнения: 1 371
Благодаря.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 760
Ъ?  Shocked
Нишесте?...ЗАХАР?...  #Crazy

П.С.  Embarassed Сори, мразя да спамя, но това животно "кисел", толкова любимо на старите педитри наистина ме хвърля в оркестъра...

# 5
# 6
# 7
  • Мнения: 1 691
Ъ?  Shocked
Нишесте?...ЗАХАР?...  #Crazy

П.С.  Embarassed Сори, мразя да спамя, но това животно "кисел", толкова любимо на старите педитри наистина ме хвърля в оркестъра...
И аз мразя да спамя, но за свое оправдание още веднъж да подчертая - знам как се прави кисел, но моето хлапе такова няма да яде, ако мога да му осигуря по-пълноценна храна.

Общи условия

Активация на акаунт