Верни ли сте на марката?

  • 2 697
  • 82
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Живеем в свят с прекомерен избор. Непрекъснато ни се налага да решаваме кой продукт от дадена марка и даден вид ще предпочетем. Непрекъснато излиза нещо ново, нещо по-добро и по-евтино /или поне така се опитват да ни убедят/. 

До колко сте верни на марката ми е въпроса?

Ако е газирана напитка - пия само кока-кола. Дори не съм опитвала фанта във всичките й видове или севън ъп, или спрайт или миринда...

И дрехите си купувам предимно от един магазин и една марка.

Вярна съм с две думи. Какви сте вие?  newsm78

# 1
  • Мнения: X
Последната опция.
Никога не съм била привърженичка на някоя марка.

# 2
  • Мнения: 2 401
Вярна съм само на Шуменско!  beer

# 3
  • Мнения: 4 300
Гласувах с Понякога, но по скоро би трябвало да е Почти винаги. Когато ми хареса нещо ( храна) си го търся като бащиния Mr. Green Опитвам нови неща, но като допълнение- мога да купя 3 вида кашкавал, но един от тях ще е любимият ми.
За дрехи съм още по зле- имам си няколко любими марки/магазина и други неща почти не гледам.

# 4
  • Мнения: 516
По- скоро не. С малки изключения.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отговорих с "понякога", но по принцип съм вярна, докато не ме разочарова.
До скоро си купувах само един вид кисело мляко, но толкова гадно го развалиха, че минах на друга марка, която засега е добре.
За дрехи и техника разчитам на реклама от познати(патили) и собствен опит, но не винаги са от една съща марка.
Има марки, които никога няма да купя, колкото и добри да казват, че са станали.

# 6
  • Мнения: 25 571
За мен е по-важно качеството да удовлетворява нуждите ми, а не марката.
Второто е снобария.  Whistling

# 7
  • Мнения: 1 992
На марки не робувам.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз искам да съм вярна, ама ми изневеряват. Laughing Ако си харесам някоя марка нещо си, бързо го развалят. И се налага да търся нови. Това за хранителните продукти.
За дрехи - имам си предпочитани марки.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
За мен е по-важно качеството да удовлетворява нуждите ми, а не марката.
Второто е снобария.  Whistling

А как решаваш, че качеството те удовлетворява? Ако киселото мляко от марка Х удовлетворява нуждите ти не купуваш ли пак него? Или и това е снобария?  newsm78 Wink

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Обикновено да. Понякога марката ми изневерява или вносителя.
За храна - не толкова, но за препарати, парфюми, бельо, дрехи... Особено за последното - щом са качествени, има моят размер и ми стои що-годе прилично, вярна до гроб (или докато не мина в по-горен размер Laughing).

# 11
  • Мнения: 25 571
А как решаваш, че качеството те удовлетворява? Ако киселото мляко от марка Х удовлетворява нуждите ти не купуваш ли пак него? Или и това е снобария?  newsm78 Wink


Хайде, хайде, никой не е седнал да се фука, че ползва само еди-коя си марка кисело мляко.  Laughing
Много добре разбираш какво искам да кажа.  Wink
За мен една памучна тениска е качествена откъм материя, боя и дизайн, а не марката, изписана на етикетчето отвътре. Особено като се има предвид, че винаги изрязвам етикетите - дразнят ме. А ако сложим на кантара, че в България 99% от стоките са ментета...  Joy

# 12
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Зависи какво ще купувам. Ако са дрехи и обувки, в повечето случаи не. Просто гледам да ми харесат, да са качествени и да са по джоба.
За козметика-да. Не купувам продукти от пазара. Особено пудра и руж. Лак-може. Mr. Green
Ако са хранит. стоки-пак да. Като ми е харесала някоя марка от нещо, рядко се навивам да опитам нещо друго.
За напитки-твърдо не. Като се има предвид, че и в къщи, и по кафенета пия вода. Мн. рядко нещо газирано или сокчета. То пък ся, като се сетя и към мин. вода имам предпочитания. Joy newsm78

# 13
  • Мнения: 8 459
Рядко.
Обичам новите неща и ескпериментите.
Ако преценя ,че нещо ме удовлетворява като качество,не гледам марката,а го купувам за момента. Другия път друго,при това разнобразие така е по-интересно.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Как`Сийка, темата ми не е за фукане с марката дрехи.  Naughty А за това до колко сме верни на дадена марка без значение за какъв точно продукт се отнася, въпреки многото реклами и големия избор.

Дала съм пример с кока-кола.

Моля не разводнявай с това кое е менте и кое не. Само ще засилиш изказванията в посока, която не е първоначално целяната.  Peace  

Общи условия

Активация на акаунт