младежите и тревата , хероина , алкохола и хап4ета

  • 3 741
  • 22
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
какво мислите за тези "добродетели" ?
 ве4е като майка запо4нах да се питам как ще обясня на Гери 4е това е лошо ?
всъщност цяла Испания пуши .. и пуши  и пуши ... имам 4уството 4е от детската градина по4ват . няма зна4ение произхода, соц. положение или пък финансите ..всеки си има или дръв4е  , или градинка .. по некадърните,заетите или мързеливите  си купуват джоинт .... как стои въпроса при вас ? има ли организации които се борят с ули4ните търговци (например ). най - странното е 4е и аз съм саскала (признавам с ръка на сърцето ) .. но едно е да имаш мозък в главата и да знаеш кога да спреш и да си ти ..друго е детето ...
конкретно това ми е в главата защото по4ти съм сигурна 4е пред нас (пред блока ) продават ...а преди 1 седмица докато си пътувах  посред бял ден в автобуса едно циган4е си сви цигарка .. отиде отзад и си я изпуши .... нииииикои не му направи забележка , шофьора не спря.. хората се споглеждаха усмихнати (защото в тази страна явно няма някои които да не е опитал ) и нищо .... само в Испания ли е така ... аз ли нещо " остарях" - ние пушихме по купони ... сестра ми (3 години разлика ) ве4е в тоалетните  в  у4илище.... а децата ни ..къде ?  в 4ас ли ? . изобщо не вярвам 4е няма да опита . направо съм сигурна 4е ще пуши ....ама как да намаля ефекта от тази "еуфория" . какво става с останалата Европа - споделете впе4атления .
 за алкохола  Mr. Green - няма да си кривя душата - пият испанците  смешни "коктеили"    Mr. Green  наре4ени "кубата"   уиски с кока кола , джин с тоник или севън ап и мноооого многооо  лед . бирата им е по- слабо алкохолна .. 4е и разредена я пият с лимонада или гасеоса . 
хап4етата - ни знам що е туй ни съм опитвала - а във вси4ки дискотеки яко пускат от  " пи пио пи пио " - сире4 някакъв техно-диско-рейв и яко "употребяват " вместе с тази ми ти музика
 навсякъде ли е така изродена младежта ? или аз остарявам и го удрям на морал....

# 1
  • Мнения: 6 167
ами общо казано - да.
в моя квартал дрога няма или поне не са по кюшетата.
тука са по-заможни гарджетата и хероин няма.
(разбира се, колкото може да се твърди изобщо нещо по тази тема).
чувала съм, че коката им  е евтинка, взимат предимно при излизане навън, т.е дискотеки и заведения.
амфетамини - да, тревата си е в реда на нещата.
това, което се разпространява доста из квартала обаче, все по-забележимо е анорексията.
няколко девойки заминаха за лечение.

не знам как да обясниш. може би да започнеш с това, че се пресича на зелено.
аз някак си съм убедена, че всяко нещо във възпитанието има значение.
а после детето ще си направи избора с теб, или без теб.



# 2
  • Мнения: 7 837
Нямам преки наблюдения над тукашната младеж, но напоследък подочувам да се говори на площадката за домашните тестове за наркотици...
Мисля си, че спортуването (страничните занимания) е макар и малка, но добра превантивна мярка по отношение на залитанията в младежка възраст.

# 3
  • Мнения: 3 804
тук .това е много рядко явление и основно за хлапетата от хай-класата,на които вси4ко им е на готово и ве4е не знаят с какво да се занимават
но освен това и възпитанието играе огромна роля/тук вероу4ението е задължително за вси4ки религии/а и наказанията за производство и търговия са сериозни

# 4
  • Мнения: 560
В Тунис,където живея,мога да кажа,че почти не съществува този проблем.Законите са строги и разпространителите и потребителите ги чакат страшни присъди.Пуши се трева,в определени заведения.Най-вече я поставят в наргилетата.Среща се рядко,но все пак съществува.

# 5
  • Мнения: 3 367
..тук за колежанските години се носи подобна слава,около 60% от пациентите ми (сега около 40те)са били с алкохолна злоупотреба,бая много се експериментира с кокаин,трева и пр..
*
..по улиците не съм виждала да се продава,има си явки навярно,но не е масово видимо..пуши се,но на определени места,аз със седмици не виждам запалена цигара..не се пие почти по нашите партита защото после трябва да се кара до в къщи..за дискотеките не знам-не съм ходила..
*
има много сериозно медийно присъствие Не-то на дрогите,камари организации се занимават с това,много пари за изследвания отиват,определено поне с цигарите е по-добре от Европа,но пак си има...

# 6
  • Мнения: 3 491
..тук за колежанските години се носи подобна слава,около 60% от пациентите ми (сега около 40те)са били с алкохолна злоупотреба,бая много се експериментира с кокаин,трева и пр..
*
Наскоро едно местно колежанче си загина младо-зелено от алкохолно отравяне, в чест на някакъв фратърнити ритуал. Голяма работа е това, да влезеш във възрастта на легалната употреба на алкохол.
Надявам се поне моите да са достатъчно с всичкия си и да не се връзват на такива "традиции". Кой знае къде ще ни веят ветровете тогава, да сме живи и здрави на тоя етап. И да, няма да има нищо против да опитат алкохол преди легалната възраст от 21 години, за да не си мислят, че е голяма работа да пиеш.

# 7
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Тук също са много разпространени, твърди, леки, химически, абе не е за разправяне. Явно са достъпни за хората. Имаме приятел полицай, каза ни че всеки трети емигрант (визира албанци и руснаци) се занимават с разпространение на наркотици Shocked.
Според мен е въпрос на възпитание, трябва да се говори за тези неща. В моето семейство тази тема не е била табу и си спомням, че от малка знаех за съществуването на наркотици и се страхувах от тях. Майка ми е имала съученичка наркоманка, даже преди много години имаше филма за нея- "Аз графинята", та знаехме и историята. Аз също съм имала съученици наркомани, но това не ме е "повлякло" и мен.
Да се надяваме, че ще дадем добро възпитание на децата си и те ще са разумни хора Praynig.

# 8
  • Мнения: 2 825
Ох, Ани, отвори болната ми тема...
тук е някакъв кошмар с дрогите, всичко живо се друса, тревата е нещо съвсем нормално, пуши се като нормални цигари, а коката е под път и над път, като прахосмукачки са...
От тук минава почти всичкия трафик на кока от южна америка, през Мароко, за Европа... смятайте щом са стигнали до подводни камери за нощно наблюдение....
Ние от сега сме се замислили какво ще правим... ясно ми е, че опитването е сигурно и няма да ни се размине, ама дали само възпитанието и личния пример ще ни спаси от редовната употреба  Confused
Все по-често, като се заговорим по темата, споменаваме думата 'местене' Sad

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
..тук за колежанските години се носи подобна слава,около 60% от пациентите ми (сега около 40те)са били с алкохолна злоупотреба,бая много се експериментира с кокаин,трева и пр..
*
Наскоро едно местно колежанче си загина младо-зелено от алкохолно отравяне, в чест на някакъв фратърнити ритуал. Голяма работа е това, да влезеш във възрастта на легалната употреба на алкохол.
Надявам се поне моите да са достатъчно с всичкия си и да не се връзват на такива "традиции". Кой знае къде ще ни веят ветровете тогава, да сме живи и здрави на тоя етап. И да, няма да има нищо против да опитат алкохол преди легалната възраст от 21 години, за да не си мислят, че е голяма работа да пиеш.


то едно колежанче да загиваше на година, медал да му дадеш, ама те си се тровят на общо основание. ама те тези 21 години са направо малоумни, не мога да разбера как ги държат още. имат право да се запишат доброволци в армията като завършат гимназия и да ходят в ирак да избиват араби, ама нямат право като се приберат отпуска в къщи да изпият една бира за разпускане на нервите...

# 10
  • Мнения: 1 169
Пушенето на марихуана като. че го смятат за нормално. На моменти си мисля, че аз не съм на ред. Когато кажа, че не съм употребявала и дори  не съм виждала те смятат, че ги лъжа и някак не ме разбират, че в "онова време" беше неизвестно и невъзможно да вземаш наркотици в БГ. Като започвах работа мениджъра ми ме попита дали ще пасна дръг теста и аз казах- "100% Да". Той ме погледна някак странно.
Много се работи за борбата срещу тази напас- наркотиците, но... Почти всяка компания има тест преди да те наеме на работа- режат коса и правят ДНК тест, с който могат да те хванат дори за една цигара марихуана преди 6 месеца.
И все пак моите наблюдения са, че се пУши много, ама много, което ме плаши.
Говоря с дъщеря ми и се опитвам да бъда приятел с нея. Опитвам да я държа близко до себе си и да ми вярва така както аз вярвам в нея. Давам примери , четем книжки по темата, гледаме филмчета и така.
Ооо момичета да се молим дечицата ни да бъдат разумни и да не посягат към тези неща.

# 11
  • Мнения: 5 475
   Дрога със сигурност се продава ,живеем в голям град. Rolling Eyes

    Дъщеря ми е почти на 18 год. Peace
  Rolling Eyes  Често ми споделя,че има познати ,които се напиват или пушат ,не само цигари. Confused
     Както ми казва  се стреми винаги да ги съветва ,че не е добре за здравето. Peace
  Отдавна съм й обяснила какво е отношението ми към тези неща,не съм оказвала натиск и винаги съм й показвала доверието ми в нея. Wink
  Резултата е,че тя ,без никога да я питам,споделя всичко с мен и отношенията ни са приятелски. Peace

  Поне засега мисля,че е достатъчно разумна,има добра среда от приятели и не би тръгнала по лош път. Peace
 

# 12
  • Мнения: 3 423
Алкохол и цигари навилзат много рано в
детския живот, така стоят май нещата.
Леки дрогички се намират под път и над
път, охраната на почти всяка дискотека се
занимава с търговия на едро или дребно...
В някои дискотеки дори на входа се раздават
близалки, от които ти е едно хубаво, хубаво,
полага ти се обаче само по една, специални са.
Гадната дрога сменя притежателите си много
често в У-Баана. Преди дилърите се моткаха по
спирките, гарите, доста често съм ги виждала в
района на Цоо и Гедехтнис Кирхе, обаче ги взеха
на прицел и сега се правят на пътуващи с влак,
здрасти, как си, имаш ли билет, нямаш, да ти дам
все пак, нали си мой човек, ай, нема нужда да си
говорим, стискат си ръцете и на следващата слизат.
Това за гадната дрога. Скъпата дрога е достъпна за
хората с много пари и/или много стрес в работата.
Стресът понякога е толкова много, че просто няма
начин да избегнеш поне хапчетата. Кокаин намериха дори
в тоалетните на Райхстага, та камо ли за обикновените
многоработещи и многопечелещи това би било проблем.
Изводът. Няма извод. Ако чукането на дърво пази, да чукаме.

# 13
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В Испания в нашия град се продава всичко, и то най-вече в локуториос. Полицията ги знае, но не прави нищо.

Направи ми впечатление, че тук, в Швейцария, си пушат свободно, по спирки, площадчета  newsm78, а представа нямам дали е забранено Thinking
На някои меса, където се събират наркомани, сложиха специални кошчета само за спринцовки.  Thinking
Скоро дори тук ще се провежда референдум дали да се създаде място, където да могат свободно да се боцкат, за да могат малко поне да ги контролират, или да не се създава такова (противниците на идеята считат, че така де факто се легализира наркоманията).


Като цяло проблема според мен е в мисленето. Както по-старите поколения приемат за нормално на всяко събиране със салатата да върви алкохол, така младежите приемат за нормално купона да върви с дрога. Като се замисли човек, разликата не е много голяма.

# 14
  • Мнения: 402
И тук е ужасно по отношение на алкохол и пушене. Повече се страхувам от това как децата ми ще се справят да бъдат "различни" от останалите, защото мисля че ако семейството е последователно в принципите на възпитанието, то децата няма да бъдат "изкушени".  Но както е казал Марк Твен, добрите момичета отиват в рая, а лошите, където си поискат...Да бъдеш "добро момиче" в наше време не е лесно, а иначе смятам, че лесно се възпитават добри дечица.

Общи условия

Активация на акаунт