Отговори
  • Мнения: 74
Бебчо е на 7 дни но кърмата ми не е достатъчно и го дохранваме с по 30 ml. nan HA та въпросът ми е дали постепенно трябва да увеличаваме грамажът и ако е така с по колко и в какъв период се увеличава. Благодаря ви предварително.

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 07:41 от Vivi

# 1
  • Мнения: 226
Ако ще храниш само с АМ имаше някакво правило, че първите 10 дни се увеличава с по 10 мл - 1 ден - 10 мл, 2 ден - 20 мл, 3 ден - 30 мл и тн до 10 ден - 100 мл. След това това количество се запазва за първия месец. За втория се увеличава на 120 и така. НО всичко зависи от детето - може да се храни повече или по-малко. На самите кутии също има инструкции.
И още нещо - млякото е адаптирано, не е адаптиращо Laughing

# 2
  • Мнения: 676
При вас доста зависи от това по колко суче - мисля, че е добре първо да направиш пробно кърмене и след това да определиш колко допълнително АМ да даваш.За вас както е казала и другата майка общо трябва да е около 70 мл. на хранене при условие, че детето се храни 7 пъти на денонощие.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 971
Честито бебенце! Да ви е живо и здраво! Влез във форум "Кърмене", майчетата там ще ти дадат много ценни съвети. На мен кърмата ми тръгна чак към 10-15- ят ден, и то след много горещи компреси върху гърдите, защото ми бяха запушени каналите.

# 4
  • Мнения: 1 207
Ами според мен зависи колко е сукало.Правиш му 70мл. и колкото изяде от АМ.

# 5
  • Мнения: 1 081
прави му по 2 лъжички и колкото изяде

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Според мен най-добре е да слагаш детето по често да суче.Аз така си бях втълпила че млякото не стига...започнах да добавям по 30мл. АМ и накрая......кърмата спря.
Не бих направила такава грешка отново....бих стимулирала лактацията.

# 7
  • Мнения: 27 524
Има едно простичко правило - бебето не бива да изпива всичкото мляко в шишето до капка, това предполага, че не му е стигнало. Трябва да му остава по мъничко. Води се по него, така е най-лесно и не се тормози с грамажи и схеми  Hug

# 8
  • Мнения: 226
Има едно простичко правило - бебето не бива да изпива всичкото мляко в шишето до капка, това предполага, че не му е стигнало. Трябва да му остава по мъничко. Води се по него, така е най-лесно и не се тормози с грамажи и схеми  Hug
Това правило го прочетох и в други теми, но при нас нещо не работи newsm78. Дори ми се струва, че Алекс се е научил, че млякото свършва, когато смукне въздух. Тогава просто спира да суче от биберона и започва да си вдига главата и да се опитва да се изправя. А и какъвто беше лаком като новороден незнам колко милилитра мляко щеше да изцока, докато му остане нещо в шишенцето Laughing

# 9
  • Мнения: 27 524
Дори ми се струва, че Алекс се е научил, че млякото свършва, когато смукне въздух. Тогава просто спира да суче от биберона и започва да си вдига главата и да се опитва да се изправя. А и какъвто беше лаком като новороден незнам колко милилитра мляко щеше да изцока, докато му остане нещо в шишенцето Laughing

Откъде да всмукне въздух? Нали докато пие не влиза такъв? Ако спира - значи се е нахранил.

# 10
  • Мнения: 226
Дори ми се струва, че Алекс се е научил, че млякото свършва, когато смукне въздух. Тогава просто спира да суче от биберона и започва да си вдига главата и да се опитва да се изправя. А и какъвто беше лаком като новороден незнам колко милилитра мляко щеше да изцока, докато му остане нещо в шишенцето Laughing

Откъде да всмукне въздух? Нали докато пие не влиза такъв? Ако спира - значи се е нахранил.
Може би не го формулирах правилно - когато свърши млякото в шишенцето, последните всмуквания са звучни, защото всмуква въздух и понякога пяна останала на дъното или в биберона.

# 11
  • Мнения: 27 524
Може би не го формулирах правилно - когато свърши млякото в шишенцето, последните всмуквания са звучни, защото всмуква въздух и понякога пяна останала на дъното или в биберона.

Разбрах те. Значи не му достига  Peace

# 12
  • Мнения: 226
Може би не го формулирах правилно - когато свърши млякото в шишенцето, последните всмуквания са звучни, защото всмуква въздух и понякога пяна останала на дъното или в биберона.

Разбрах те. Значи не му достига  Peace
Да не те чуе само, че ще иска по-голяма доза! Laughing Ами добре е, добре наддава, не мрънка след това, издържа си интервала от 3 часа и половина.
Май оспамих темата на момичето -  smihesorry

# 13
  • Мнения: 27 524
Да не те чуе само, че ще иска по-голяма доза! Laughing Ами добре е, добре наддава, не мрънка след това, издържа си интервала от 3 часа и половина.

 Joy Нека хапва. Аз съм твърдо на принципа, че те сами си знаят точното количество и интервалите. Разбира се, не казвам, че го оставяте недохранен  Laughing
Не е спам това, бистрим апетита на дребчовците  hahaha Peace

# 14
  • Мнения: 1 672
бебка ядеше първата седмица по 30-40 мил.  после сама си показа като увеличи




Общи условия

Активация на акаунт